Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DarekM

Problem ze wskazówką sekundnika Omega Seamaster

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam problem ze wskazówką sekundnika w Omega Seamaster, zamieściłem film

 

 

Wskazówka nie porusza się w sposób płynny, tylko przeskakuje z pewnym rozrzutem. Jeżeli chodzi  o trzymanie czasu przez zegarek to jest ok (~1 minuta na 3 tygodnie), sam mechanizm chodzi regularnie (a przynajmniej tak to brzmi)

 

Byłem u zegarmistrza i stwierdził że jest to normalne podobno wskazówka jest podpięta pod mechanizm w taki sposób że się po nim ślizga. Pytanie, czy tak to wygląda w modelach z tego okresu (okolice 68 roku) i czy należy coś z tym zrobić, mam jeszcze przez kilka dni gwarancję (u innego zegarmistrza / z innego miasta) którą dostałem w momencie zakupu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest uszkodzony.

Trudno wyrokować on line, prawdopodobnie uszkodzeniu uległo kolo sekundowe lub pośrednie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Byłem u zegarmistrza i stwierdził że jest to normalne podobno wskazówka jest podpięta pod mechanizm w taki sposób że się po nim ślizga" - świetny fachowiec :D wszystko gra nic tylko nosić! U takiego konowałą nie wymieniaj już nigdy nawet paska.

 

a tak na serio to tak jak pisał kolega, szukać fachowca, który zidentyfikuje problem, ewidentnie coś jest nie tak. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% podczas czyszczenia był źle złożony w mechanizmach automatycznych 5xx i mechanicznych 6xx jest taka cienka "blaszka" dociskając oś sekundnik jeśli jest źle wyprodukowana za słabo dociska oś sekundnika i powoduje że chodzi on trochę jak kwarc. Miałem to w pary Omegach dlatego zawsze sprawdzam jak odbieram Omegę czy wskazówka sekundnik chodzi płynnie w pełnym zakresie. Ale w mojej ocenie powinieneś zwrócić się z reklamacją do zegarmistrza który go czyścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.