Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcin79

Tożsamość marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W jednym z tematów (chyba o Zenith’cie) czytałem że marka miota się i nie umie zdefiniować swojej grupy docelowej a co za tym tożsamości.

Jako dobry przykład znalezienia swojej tożsamości był przytoczony TAG Heuer skupiający się i kojarzący ze sportami motorowymi.

 

Czy można przypisać takie tożsamości pozostałym markom? Nie piszę tutaj tylko o sporcie ale i innych dyscyplinach życia np. muzyce grupie zawodowej itp.

 

Przychodzi mi jeszcze do głowy Longines, jak przeczytałem łączony ze środowiskiem jeździeckim i tenisem.

 

Jakieś propozycje ?

 

Pozdrawiam,

 

P.S. Mój pierwszy temat :) tak więc jeśli nie ten dział, albo juz bylo (choć szukałem) to proszę przenieść - usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przymrużeniem oka.

 

Omega: sport i agencje rządowe.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem Ulysses Nardin - budownicy autostrad :) ale nie chcialbym iść w tą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem Ulysses Nardin - budownicy autostrad :) ale nie chcialbym iść w tą stronę.

 

ULYSSE NARDIN  - morze , ocean , żeglarstwo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie każda marka taką tożsamość chce mieć i ją definiować (związaną z jakimś konkretną grupą zawodową, kulturalną, hobby itd.) 

Spójrzmy na marki takie jak Omega, gdzie przekrój modeli jest dość szeroki: od Constellation, przez wszystkie De Ville do Ploprofa. Trudno tu przypisać samą markę do konkretnej grupy na podstawie tych serii. Ulysse Nardin faktycznie ma mniejszy rozstrzał i tu można się o takie coś pokusić, ale myślę, że będzie mniej marek z bardziej zdefiniowaną  "tożsamością" (skoro już tak nazywamy te powiązania) niż takich, które takiego zdefiniowania nie mają.  


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tożsamość definiowana jest przez strategię marketingową. Kolega cytował Longinesa kojarzącego się mu z tenisem czy jeździectwem bo takie reklamy widział. A mnie Longines kojarzy się z Einsteinem czy Lindbergiem. A z tenisem to już bardziej Rolex czy AP. Tak czy siak to efekt mniej lub bardziej sprawnego marketingu. Sprawę bardziej jednoznaczną czyni kultowy model czy linia które łatwo spozycjonować - patrz Moonwatch czy Carrera. Gorzej jest w przypadku Zenitha w którym najbardziej kultowy jest jeden mechanizm i niszowy charakter marki. Mnie to jednak pasuje - nie muszę mieć zegarka który nosi " Robert Lewandowski" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agencje rządowe typu NASA i MI6


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calvin Klein mie sie kojarzy ze szwalnią w Chinach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calvin Klein mie sie kojarzy ze szwalnią w Chinach 

Znaczy z majtosami  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A EA po lekturze wątku obok już wcale nie z majtami a z Jakimiś Patrykami ;)

 

Ok czyli mamy

Tag rajdowcy

Breitling piloci

Ulysse Nardin ludzie morza

Reszta dla ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W jednym z tematów (chyba o Zenith’cie) czytałem że marka miota się i nie umie zdefiniować swojej grupy docelowej a co za tym tożsamości.

Jako dobry przykład znalezienia swojej tożsamości był przytoczony TAG Heuer skupiający się i kojarzący ze sportami motorowymi.

Czy można przypisać takie tożsamości pozostałym markom? Nie piszę tutaj tylko o sporcie ale i innych dyscyplinach życia np. muzyce grupie zawodowej itp.

Przychodzi mi jeszcze do głowy Longines, jak przeczytałem łączony ze środowiskiem jeździeckim i tenisem.

Jakieś propozycje ?

Pozdrawiam,

P.S. Mój pierwszy temat :) tak więc jeśli nie ten dział, albo juz bylo (choć szukałem) to proszę przenieść - usunąć.

30 sekund poszukiwań :)

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.forbes.pl/life/styl/luksusowi-ambasadorowie-czasu/33srpz4&ved=0ahUKEwjInPT06vXWAhWDnRoKHZWeAz0QFggoMAA&usg=AOvVaw1NkQ5hI9OjKxN060llZYyX

Jak poświęcisz 10 minut z pewnością dowiesz sie wiecej ;)

Odnosnie Zenithapost-48316-0-60403700-1508181203_thumb.jpg

 

http://manufakturaczasu.pl/zenith-academy-christophe-colomb-felix-baumgartner/


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Rolex - myśliwstwo 

 

(czyli polowanie na jeleni)

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kilku myśliwych, noszą tanie Casio i Timexy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Rolex - myśliwstwo 

 

(czyli polowanie na jeleni)

 

 

:D

Hmm, patrząc na utratę wartości na przykład Breitlinga i Rolexa mam wrażenie że ta błyskotliwa definicja jelenia się szybko dewaluuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexy fajne są,  wykreowane przez wszystkie możliwe ikony popkultury ( aktorów, muzyków, sportowców) sprawiają że może kojarzyć się z .....kim chce właściciel.

 

 

https://www.google.pl/search?q=celebrities+rolex&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi4_bK6mPbWAhWK2xoKHYL7ByQQsAQIKA


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexy fajne są,  wykreowane przez wszystkie możliwe ikony popkultury ( aktorów, muzyków, sportowców) sprawiają że może kojarzyć się z .....kim chce właściciel.

 

 

https://www.google.pl/search?q=celebrities+rolex&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi4_bK6mPbWAhWK2xoKHYL7ByQQsAQIKA

Ale my tu kolego moderatorze miłośnikami ( a nie właścicielami ) zegarków jesteśmy ...do tego trzeba dojrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my tu kolego moderatorze miłośnikami ( a nie właścicielami ) zegarków jesteśmy ...do tego trzeba dojrzeć

To forum o serach że o dojrzewaniu mowa? :D

Można być i miłośnikiem, i właścicielem, jedno drugiego nie wyklucza, a nawet bym powiedział, uzupełnia.

 

Mój ulubiony model:

maxresdefault.jpg

Lubię go bo kojarzy mi się z seria filmów które ...też lubię :)

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjq1InSpPbWAhWCtBoKHXK_A0wQFggmMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.filmweb.pl%2FW.Tajnej.Sluzbie.Jej.Krolewskiej.Mosci&usg=AOvVaw2UqJkHbAtaLLFM4JzQSs2r


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę , można? Jak kolega moderator uczciwie przyznać, że się ma słabość do agenta nr 1 a nie jakieś tanie prowokacje po nocy urządzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żadna prowokacja. Trochę dystansu. Jesteśmy w hydeparku, nie w wątku miłośników marki.

Poza tym mnie również niektóre modele Rolexa się podobają. I chętnie bym się stał posiadaczem, choć jak już gdzieś kiedyś wspominałem, miłośnikiem marki jako takiej nie jestem.

A o tym myśliwstwie pisałem w kontekście cennika tej firmy, moim zdaniem, zdecydowanie zawyżonego w stosunku do tego co się za swoje pieniądze otrzymuje.

 

Swoją drogą, faktycznie, gdziekolwiek na tym forum się nie napisze czegokolwiek w kontekście Rolexa, zaraz się zaczyna obrona Częstochowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Swoją drogą, faktycznie, gdziekolwiek na tym forum się nie napisze czegokolwiek w kontekście Rolexa, zaraz się zaczyna obrona Częstochowy.

 

Bo to szarganie imponderabiliów jest :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.