Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Many70

Stary Rolex Oyster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Na jednej z aukcji jest taki zegarek Rolex Oyster, jak piszą w aukcji jest z około 1940 roku, ref 1573, numer 96117.

Mam prośbę o opinie m.in co to za mechanizm, czy warto inwestować w odnawianiu tarczy.

 

post-59227-0-51380300-1508409799_thumb.jpg

post-59227-0-77010800-1508409816_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tarcza w stanie dobrym, renowacja może tylko zaszkodzić. Co do samego zegarka to jest to damka, sądzę że może pochodzić z lat 30-40.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tarcza w stanie dobrym, renowacja może tylko zaszkodzić. Co do samego zegarka to jest to damka, sądzę że może pochodzić z lat 30-40.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Średnica zegarka 29 mm jak podają w aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, rozmiary damskich/męskich zegarków to rzecz umowna i każdy może to rozumieć trochę inaczej. Dla mnie (nawet przy tak starych zegarkach) rozmiar poniżej 30 mm to raczej damski jak męski zegarek. Przy takim rozmiarze koperty tarcza jest już niewielka :)

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej męski model.

Omegi w tamtych czasach miały 31mm a zegarki damskie były mikroskopijnych rozmiarów- taka moda.

 

Mi tarcza wygląda na malowaną ale dawno temu.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, 29 a 31 mm to nie taka mala różnica, wyraźnie zauważalna. Przy takiej kopercie tarcza zegarka będzie miała cos około 2 cm średnicy

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to Rolex 600 ,Gruen/Alpina 819 produkcja Aegler.,Koperta Oyster Junior.W odnawianie tarczy nie warto inwestować,lepiej poszukać zegarka z lepszym cyferblatem.Zegarki takie nie są drogie ze względu na mikroskopijny rozmiar, w Kanadzie były bardzo popularne w czasie wojny i teraz jest ich sporo na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, Major po Twoim poście zrezygnuję z zakupu tego zegarka chociaż stare Rolexy mi się bardzo podobają.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.