Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mtk1984

Edox czy ML?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dylemat podobają mi się dwa różne zegarki i nie wiem ktory wybrac. Zaznaczam że dopiero sie wkrecam w temat dlatego chciałbym usłyszeć opinie ktory bardziej polecacie i dlaczego.

1 opcja

Edox 83008

Czy 2 opcja

ML pontos pt6158-ss001-23e

 

 

Ps edox lepiej wygląda niz na foto

post-100503-0-38440100-1508443762_thumb.jpg

post-100503-0-20886900-1508443779_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej odpowiedzi oczekujesz? Oba zegarki mechanicznie się nie różnią, w obu ETA-2834, różnice tylko takie jakie widzisz, no i Edox większy o 2,5mm co wbrew pozorom jest sporo jeśli chodzi o zegarki, jaki masz gust chyba wiesz wiec po co pytasz innych. <_<

Jedyne co mogę powiedzieć to to że prywatnie tego EDOX'a bym nie wziął nawet jak by mi ktoś dawał za darmo bo, moim zdaniem, brzydki jak prababka dzikiej kozy górskiej, zresztą Maurice Lacroix trochę bardziej "wyględny" ale też szału nie ma... ale wybór to kwestia Twojego a nie mojego gustu ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tych konkretnych to ML. Ale biorąc pod uwagę kasę za te zegarki, to osobiście rozejrzałbym się za czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem raczej o kwestie mechaniczne, wiem że kazdy ma inny gust. Skoro uważacie ze szalu nie ma to co polecacie za Max 3tys bo tamte modele szukałem uzywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie to te same zegarki tak jak pisał kolega Daito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Polecam Alpinę Startimera Pilota, sprzedaję taką na bazarku. Używka, ale stan 9/10. Gdybyś był zainteresowany, to zapraszam na PW.

W tej cenie na pewno, jak dla mnie, rozważyć Orienta Stara, czy może jakiegoś Hamiltona. Kilka fajnych Hamiltonów jest na naszym bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Alpinę Startimera Pilota, sprzedaję taką na bazarku. Używka, ale stan 9/10. Gdybyś był zainteresowany, to zapraszam na PW.

W tej cenie na pewno, jak dla mnie, rozważyć Orienta Stara, czy może jakiegoś Hamiltona. Kilka fajnych Hamiltonów jest na naszym bazarku.

Orienta Jelcza też ;) Jeśli chodzi o design to ładniejszy ML i nie chodzi mi tu o te zdjęcia tylko o tarczę i jej elementy. Popatrz też na Seiko Presage bo to naprawdę ładne zegarki i mieszczą dię w budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Skoro uważacie ze szalu nie ma to co polecacie za Max 3tys bo tamte modele szukałem uzywane.

 

Z takim budżetem odpuściłbym swiss made bo jedyne co możesz sobie zorganizować to jakiś "składak" z ETA w środku

Ja bym szukał Orient Star - SEL05003W0, albo SDJ00001B0, a najlepiej WZ0061DJ, nie dość że w budżecie zakładanym możesz znaleźć nowe to jeszcze wykonanie oraz wygląd jest wart wydanych pieniędzy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia zakupu miała pewna czesc niestety troche nieprzyjemna. Mianowicie ML ktory znalazłem na olx za 1800 niby w bardzo dobrym stanie okazał jednym wielkim oszustwem. Gosc założył konto w dniu wystawienia zegarka, umówiliśmy się na przesyłkę za pobraniem z możliwością otworzenia paczki. Wszystko było ugadane i wtedy sprzedawca zarządzał jakies wpłaty, powiedziałem że obcym ludziom nie wysyłam pieniędzy od tak. Niby przyjął wszystko ok i zapewniał ze wyśle zegarek ale po dzis dzien nie dotarł i nie odbierał tel. gdy zadzwoniłem z innego nr to odebrał i w tle tylko slyszalem jakies qrwy leciały i sie rozlaczyl.

Oczywiście odpuściłem...zaczolem negocjacji z właścicielem edoxa ktory okazał się przeciwieństwem poprzedniego. Wszystko się zgadzało z opisem i jestem szczęśliwym nabywcą zegarka za mniej niż 2tys.

Przez 5 dni go nosze i coraz bardziej się przekonuje ze ten wybór był nawet lepszy bo na codzień bardziej mi pasuje taki sportowy Wygląd zegarka. Ogolnie jest duży ale zupelnie nie przeszkadza.

P.s. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.