Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

unik

identyfikacja mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem w zbiorach mojej rodzinki na ciekawy zegarek o którym nic nie wiem.

Jeżeli ktoś się orientuje to bardzo proszę o informację.

post-100666-0-36051900-1508699795_thumb.jpg

post-100666-0-26026200-1508699823_thumb.jpg

post-100666-0-90959900-1508699847.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mało słów tak wiele znaczy - mój nowy mentor (Piotr Ratyński) powstał jak feniks - bardzo serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, tez myślałem, że to Union Glashutte, ale wolałem poczekać na mądrzejszych. Union Glashutte to bardzo piękne znalezisko :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Union Glashutte tylko Union

 

Union (mit Glocke und fünf Sternen) bildmarke_duerrstein15.jpgDürrstein Co. Hochwertige Taschenuhren; Waisenhausstr. 27, Dresden, Deutschland; registriert am 7.9.1886

 

 

 

Klikajcie w linka i dajcie sobie tłumacza   https://www.glashuetteuhren.de/die-uhrenfabriken/glashuetter-uhrenfabrik-union-duerrstein-co/

 

 

A tutaj z tłumacza już 

 

Firma " Dürrstein & Comp. Dresden " zapewniła wyłączną dystrybucję A. Lange & Söhne dla Rzeszy Niemieckiej. Jednakże rynek zegarków Lange był ograniczony ze względu na swoją wysoką cenę, a więc rosnąca potrzeba wysokiej jakości zegarków kieszonkowych poniżej tego poziomu cen była coraz bardziej objęta przywozem ze Szwajcarii.

Aby pozostać konkurencyjnym, firma Dürrstein wezwała swoich następców po śmierci Adolfa Lange do zaoferowania im tańszego zegarka kieszonkowego dla tego rozwijającego się rynku.

W 1878 r. Było to, że projekt ten mógł zostać zrealizowany. Począwszy od numeru seryjnego 20001, wprowadzono na rynek pierwsze zegarki kieszonkowe opracowane i wyprodukowane przez A. Lange & Söhne . Jest to nadal wysokiej jakości filar z podpisem "Niemieckiej fabryki zegarków Glashütte".

Fakt, że zegarki nie były produkowane na tarczy, czy w fabryce, firmy produkcyjnej sugerują, że ta linia produkcji niekoniecznie odpowiada wcześniejszej filozofii firmy braci Lange.

Dürrstein sprzedał także zegarki marki marki " Felsenburg ", " Monopol ", " Columbus ", " Tavannes " i " Zenith ".

 

 

 

Tutaj zegarek kolegi  

Bells Union edytuj ]

Od tańszej wersji Lange obserwować, że później stał się znany Dürr DUF podpis kamień pojawił się nadal zbyt drogie dla dalszej ekspansji i firmy Lange był przygotowany do podjęcia dalszych ustępstw w zakresie dalszego obniżania poziomu jakości oczywiście opuścił firmę Dürrstein 1890 pod własną marką "Union" zegary dla segmentu rynku, który uważali za przyszły segment rynku. 
Zostały one oznaczone na utworach, a często również w pomieszczeniach dzwonka z pięcioma gwiazdkami ( bell-union ). Gałki są niepodpisane
Zegarki są pochodzenia szwajcarskiego i nie mają zegarków Glashütter. Jeśli ktoś znajdzie "Glashütte" na zegarze Unii Dzwonowej, to z pewnością jest fałszywy.

 

 

A tutaj Union Glashutte

 

Union Glashütte edytuj ]

W 1893 r . Fabryka zegarków Unii Glashütte / Sa. z Dürrsteina, który do 1926 roku stworzył prawdziwe i pełnoprawne zegarki Glashütter, które były równoważne jakościom z zegarkami Lange i Assmann. Pieczęć obrazowa w przypadku fabryki zegarków Glashütter jest już od 1894 roku grecka świątynia z trzema filarami. Nadal oferowano zegarki marki "Glocken-Union" wyprodukowane w Szwajcarii równolegle do zegarków Union Glashütte. Marka Union Glashütte została wznowiona w 1996 roku i należy do grupy Swatch . Oprócz zegarków Union Glashütte pojawiły się też zegarki marki Glashütter z reformą marki D + C Glashütte, Tylko kilka egzemplarzy tych zegarków jest znane.

 

 

 

I na koniec mój zegarek tej marki 


Prehistoria
image.jpgZałożyciel firmy Johannes Dürrstein, 1845-1901

W połowie lat 70. XIX wieku producent zegarków Dürrstein & Co., z siedzibą w Dreźnie, Waisenhausstraße 27 sprzedał również duży asortyment precyzyjnych zegarków marki Lange & Söhne.

Od samego początku dwaj bracia John i Friedrich Dürrstein pracował w firmie długo potem, precyzja zegarki kieszonkowe do z produkcji niemieckiej produkcji w niższej cenie do szerszej grupy odbiorców na te zegarki wygrać.Była to znana marka niemiecka zegarek producenci - Glashütte (DUF), które można określić tylko jako udany model z Lange.

 
image.jpgDürrstein DUZ Advertising 1879
 

1882 - Nie firma A. Lange & Söhne, ale firma Dürrstein & Co. była inicjatorem prawnie chronionej torby kieszonkowej zaprojektowanej przez prof. C. Graffa w niemieckim stylu renesansowym.

image.jpg
image.jpg

 

Długa podróż do naszej fabryki zegarków precyzyjnych w Glashütte

Jest potrzebne, aby zrealizować projekt własnym działające zgodnie z nowoczesnymi metodami produkcji precyzyjnych fabryki zegarków w Glashütte wielki przekonująca moc braci Dürrenstein, żelazną wolą, dużo cierpliwości, wytrwałości i niezbędnego kapitału. Od końca 1870 stworzyły warunki dla ponad dekady systematycznie, z pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych, bardziej nowoczesna technologia Schablonenuhrfertigung również precyzyjnych zegarków, które spełniały standardy jakości Glashutte, uprzemysłowienie, a zatem konkurować z tradycyjnymi metodami produkcji. Celem niej tańsze o wyższym stopniu automatyzacji i większy podział pracy w długich i większy rynek był

Szczegółową historię można znaleźć w pliku PDF

pdf.png
Sposób firmy Dürrstein & Co. na własne precyzyjne wykonanie zegarków marki "Union" Glashütte.
2. Poprawiona wersja.pdf
Dokument Adobe Acrobat 3.0 MB

1892 - kontrowersje między Johannesem Dürrsteinem i Emilem Lange

W 1892 r. Stosunki handlowe między A. Lange i Söhne , które istniały od 1875 r. I oparte na umowie wyłącznej, która przynosi zniżki firmie Dürrstein & Co., powodują znaczne szkody. Od ponad dziesięciu lat firma Dürrstein & Co. wybudowała swój własny zegarmistrz w Szwajcarii na podstawie nowoczesnego wzornictwa, który nie został zrealizowany w Glashütte razem z A. Lange & Söhne. Krok po kroku jakość zegara na szablony zegarki zegarków uniwersalnych została ulepszona do tej pory, że zostały one wyposażone w system wydawania Glashütter na początku lat 90. XX wiekuzakupione i wbudowane części hamulcowe, które mogły spełniać wymagania stawiane zegarkom precyzyjnym. To spowodowało, że firma Dürrstein w październiku 1892 r. Była najlepszym produktem, pierwszą jakością zegarów Unii z zegarkami dzwonkowymi, jako "zegarem glashütter" do zastosowania. Jednak to zdarzyło się tylko raz w ogólnych czasopismach zegarmistrzowskich. Wyczuwając niebezpieczne współzależność, "Glashütter Platzhirsch" wyrzuciła i zakwestionowała odpowiednie kontrgresje, ponieważ tylko jedna edycja później "Glashütte i Union" oddzielono przez cienką linię. To nie wystarczyło, ponieważ cztery tygodnie po pierwszej promocji zegara Glashütter Glocken Union pojawiły się w tym samym organizmie publikacji, który zdefiniowano jako dzwonki Unia zegarki szwajcarskiej marki, co zrobił doskonałą jakość i znacznie niższej cenie w porównaniu do podobnych produktów A. Lange & Söhne nie zmniejszać. Więc przerwa było. Firma Lange ogłosił ekskluzywną umowę oraz firmę Dürrenstein ruchomą część swojej Schablonenuhrfertigung do Glashütte i założył na 01.01.1893 firmę „fabryka zegarków Union Glashütte”. Najpóźniej w momencie pokoleń później spotkałem tak się popularne powiedzenie „kto przychodzi zbyt późno jest karane przez życie” na starej siedziby firmy A. Lange & Sohne, które podparte konsekwentnie przeciwko bardziej nowoczesnych metod produkcji od 1877 roku, też. Jakość jest teraz produkowane w Glashütte zegarki z UniiKonkurencja stymuluje biznes, a nie protekcjonizm.

 

Tutaj najważniejsze 

 

Zegarki z zegarkiem " Union Glashütte " nie mogą być mylone z "bell-union" z dzwonkiem otaczającym 5 gwiazdek jako znakiem towarowym. Te zegarki kieszonkowe zostały wyprodukowane przez firmę Dürrstein & Co. w fabryce w Szwajcarii jako zegarek szablonowy na różnych poziomach jakości i zostały wprowadzone do obrotu w Niemczech.Niektóre z nich zostały wykonane zgodnie z projektem Glashütter, ale nie są to "glashütter precyzyjne zegarki " zgodnie z zasadą Glashütte .


Dopiero od 1993 roku przez Spółkę „fabryki zegarków Union Glashütte” Glashütte zegarki kieszonkowe są precyzja Glashütte zegarki kieszonkowe w sensie reguły Glashütte i mogą być oznaczone jako takie.

post-68206-0-54497800-1508768745_thumb.jpg

post-68206-0-24494600-1508768751_thumb.jpg

post-68206-0-75715900-1508768755_thumb.jpg

post-68206-0-22372600-1508768760_thumb.jpg

post-68206-0-64030000-1508768766_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Union Dzwonek, to taka "glashitta" szwajcarska, zrobiony z części szwajcarskich, ale niektórzy twierdzą, że miała tez trochę części jeszcze z niemieckiej Glashutte. Wszystko jest opasane na stronach, które podlinkowałem, tyle, że po niemiecku, trzeba usiąść i przetłumaczyć. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze może pomoże mi zidifikowac mój zegar

 

Inviato dal mio VFD 600 utilizzando Tapatalk

Resztę zdjęć97366285234424d69ec39e1b13a63bc5.jpgabac1813011d5386b381dd748d10d9db.jpg2cc416874e8922170191277bc20e130e.jpg7d4512f82846b81d9d8f288d31da066d.jpg2c28ad4ccf252b0ae4d643f42921202b.jpg040b14343681250eb14f9a92097e0322.jpgbff15e1ba602a5df3e805bf5275a043f.jpg0a3d98450c0839c80e7baf2a33ee6213.jpg

 

Inviato dal mio VFD 600 utilizzando Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, strasznie to wszystko skomplikowane, a po niemiecku to za bardzo nie umiem ;)

​Raz miałem okazję nabyć mechanizm Assmann, ale zrezygnowałem i do dziś żałuję - to akurat był prawdziwy mechanizm z Glashutte...
 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, strasznie to wszystko skomplikowane, a po niemiecku to za bardzo nie umiem ;)

​Raz miałem okazję nabyć mechanizm Assmann, ale zrezygnowałem i do dziś żałuję - to akurat był prawdziwy mechanizm z Glashutte...

 

Z grubsza chodzi o to, że Durstein i Lange robili w Glashutte jedne z najlepszych ówcześnie zegarków na świecie, ale były one drogie, Durstein wpadł na pomysł, żeby zagospodarować też ludzi mniej bogatych, ale nie mógł się porozumieć z Lange co do zakresu obniżania jakości zegarków, dlatego przeniósł się do Szwajcarii i tam powstawały właśnie te Union z dzwonkiem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w końcu sie dogadali po latach gdy Lange zobaczył że to jednak dobry interes - zawarli umowę i powstało Union Glashutte 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez 7dd
      Witam. Mam gorącą prośbę o pomoc w identyfikacji zakupionego na Allegro zegarka kieszonkowego.
      Byłbym wdzięczny również za wszelkie informacje dotyczące prawdopodobnego pochodzenia oraz wieku zegarka.
      Jestem początkującym sympatykiem starych zegarków kieszonkowych i nie za bardzo orientuję się w temacie.
      Interesuje mnie również lokalizacja zaufanego serwisu takich zegarków w Łodzi.
      Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dziękuję za pomoc.
      Poniżej załączam zdjęcia w celu identyfikacji.
      DD
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.