Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matekzdz

Pasówka IWC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów.

Znalazłem w piwnicy takie oto cacko- jest to chyba pasówka, w każdym razie nie wyglada na oryginalny zegarek. Być może ze względu na sam mechanizm jest coś wart? Co Panowie na to?

Numery wybite na mechanizmie: 927192, oraz 55231. Mam nadzieje, ze podane przeze mnie informacje i zdjęcia są wystarczające, jeżeli nie, proszę mnie skorygować : ). Pozdrawiam M.Z

post-100693-0-24485700-1508844282_thumb.jpg

post-100693-0-47530900-1508844342_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Tak, to niewątpliwie pasówka. Mechanizm oryginalny z 1930r. a reszta nowsza. Tarcza z tym samolocikiem typowa dla przeróbek.

 

Czy jest coś wart? Na pewno, ale my nie wyceniamy zegarków.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby dla samego mechanizmu warto pokusić się o odnowienie tego zegarka. Nie będzie to już oryginalny Schaffhausen (i tak już zresztą nim nie był, ale szkoda aby leżał w zapomnieniu).

 

Jeżeli koperta jest aluminiowa, to warto poszukać na Ebayu nowej, stalowej ze szklanym deklem. No i tarczę oddać do powtórnej renowacji(tym razem bez samolocika)

Wszystko wyniesie cię pewnie koło tysiąca złotych łącznie z serwisem werku, ale może wyjść z tego fajna rzecz.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poręczność ( wielkość ) do przyjęcia , to warto zrobić go porządnie .

Szkoda  tylko wyszabrowanej precyzyjnej regulacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek IWC Ingenieur Automatic IW322701 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarak w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stad jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 3 s do przodu.
      Cena 27 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.
       
       

















    • Przez s1kor
      Witam, 
       
      Czy mógłbym poprosić o ocenę tego Portugalczyka w kwestii ewentualnej nieautentyczność:
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/iwc-portugieser-iw371401-CID87-IDTeOn8.html
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez Gary37
      Witam serdecznie wszystkich miłośników czasomierzy ,
      Bardzo będę wdzięczny za informację o moim zegarku .
      Nie jestem pewien ,czy jest to pasówka ,czy oryginalny Portugalczyk ,
      Zegarek cal 73  42mm bez koronki (czyli linia Portugalczyka ) koperta w 14 k złocie  .
      Prawdopodobnie pochodzi z 1939 r (ale nie jestem pewien )
      Nr mechanizmu  904696 zgadzają się też z tymi  numerami na kopercie ,jest też wiewiórka .
      Miałem już wcześniej podobny zegarek o tym rozmiarze i też w złocie tylko tamten miał cal 95 i koperta miała punce i znaczek scafusia.
      Drugiego takiego nie spotkałem .
      Proszę o informacje czy może :perełka :
       






    • Przez piteks
      Mam do sprzedania nową bransoletę do IWC Porugieser 40 IW358312.
      Sprzedaję ponieważ zdecydowanie preferuję pasek. Cena 3000 zł.





×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.