Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pixxar

Orient LUU01003M0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów byłby w stanie powiedzieć, jaki byłby przybliżony koszt reanimacji zegarka widocznego na zdjęciach?

Dosyć dawno temu zegarmistrz, który wymieniał baterię, stwierdził że do wymiany jest mechanizm. Wskazówka dni tygodnia przestała powracać na "poniedziałek", a wskazania wskazówki 24h nie pokrywają się z głównymi.
Kłopoty zaczęły się od momentu zgubienia koronki. Do środka dostała się wilgoć.

Oprócz wymiany mechanizmu chciałbym założyć oryginalną koronkę. Wskazówka dni tygodnia jest w moim posiadaniu.

Szkoda mi się go pozbywać, bo ma ładną tarczę i szafirowe szkło, no i podobał się małżonce.

Pozdrawiam

post-51256-0-11877800-1508880121_thumb.jpg

post-51256-0-25227400-1508880232_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem dekielek, w środku siedzi werk KHA00.

Nie mogę znaleźć w sieci ile kosztuje nowy.

 

 

 

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zegarek wrócił z autoryzowanego serwisu z adnotacją o braku części do tego modelu. Wstępna wycena kosztów naprawy przez serwis wyniosła 290 zl.

 

 

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zabrzmi to gorzko, ale może pora pozwolić mu odejść i nabyć Orienta automatycznego ?


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem, że trzeba rozejrzeć się w międzyczasie za czymś innym.

Pierwszy automat dla małżonki już zamówiony, wybrany przez nią "oczami" :

http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-ballerina-mechanical-happy-stream-collection-dm01001y-womens-watch-6490.html

 

Mam nadzieję, że nie będzie to zły wybór

 

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Naprawa zegarka Borealis Cascais 30ATM na mechanizmie Miyota 9015   Fotki poniżej

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez Fraktale
      Na sprzedaż używany zegarek Orient Star RE-AV0005L00B automat.
      Stan asekuracyjnie oceniam na 8 w skali formowej, głównie z uwagi delikatne ryski od zmiany pasków. Szkło czyste. Oryginalny pasek założony raz, zapięcie motylkowe Orient.
      Zegarek na zdjęciach jest na bransolecie Casio, która to życzenie może być częścią sprzedaży. Poza tym papierki, pudełko.
      Średnica 41mm, grubość 13mm, pasek 21mm 10ATM (czyli idealnie)
      Cena 2100 zł w tym inpost
       
      edit. Bransoleta gratis jeśli ktoś będzie chciał. Posiadam wszystkie ogniwa. Mogę też dołożyć nowy skórzany pasek Tekla 21mm (taki jak na zdjęciu.
      Zapraszam do rozmowy na PW
      ____________________________________________________________
       
       









       
       






    • Przez RobertG91
      Cześć, zastanawiam się nad dwoma zegarkami:
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-iron-annie-flight-control-dual-time-ia-5140-5-kwarcowy
      Oraz
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-orient-sports-ra-kv0503y10b-kwarcowy
      Który będzie lepszy pod kątem jakościowym? Skłaniam się ku
      Iron Annie, urzekła mnie tarcza, cała w super luminova.
      Przez ostatnie 9 lat używałem Casio Edifice ef131d 1a1 i jestem z niego bardzo zadowolony. Chcę po prostu coś nowego i w innym stylu.
      https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_ef-131d-1a1.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.