Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LukasB

HERMLE SCHWEBEANKER - wyłamane pręty od gongu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość i sens naprawiać wyłamane pręty od gongu. Kupiłem zegar i prawdopodobnie w transporcie uległy uszkodzeniu. 

post-31669-0-97131500-1509101676_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać gongu na Allegro. Nie wiem jaki będzie dźwięk po dopasowaniu i wstawieniu starych prętów. Dziwne uszkodzenie.

 

Pokaż złamane pręty i miejsce w korpusie gongu po prętach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać gongu na Allegro. Nie wiem jaki będzie dźwięk po dopasowaniu i wstawieniu starych prętów. Dziwne uszkodzenie.

 

Pokaż złamane pręty i miejsce w korpusie gongu po prętach.

Pozdrawiam

 

post-31669-0-10237000-1509108771_thumb.jpg

post-31669-0-68156900-1509108782_thumb.jpg

post-31669-0-92753900-1509108790_thumb.jpg

post-31669-0-25584600-1509108854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa nie ma sensu. Chyba, że masz totalnie "drewniane uszy". Wtedy możesz je i wkleić czy wlutowac ;) Pręty ułamały się tam, gdzie są najcieńsze, tuż koło mocowania. Nie dla hecy zegary mają blokady transportowe gongów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem co robić, sprzedawca jest gotów pokryć koszt "naprawy" w rozsądnych pieniądzach,

 

Szukać czy oddać zegar i poszukać innego.

 

A na marginesie ja nawet nie wiem co będzie pasowało do tego zegara. Czym sie kierować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt naprawy, to nie tylko koszt zakupu, ale koszty poszukiwań, czas, energia, ponowna pomyłka, wymontowanie, zamontowanie, a zegar wart prawie NIC. Zwróciłbym, tym bardziej,że niewiarygodna opinia o szkodzie  w transporcie. Ktoś musiał się tym prętami nieźle bawić , jak dziecko

 

pzdr

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dziekuje za pomoc, doszedłem do porozumienia ze sprzedającym i oddaje zegar. 

 

Korzystając z okazji, chciałbym zapytać.

 

Chce kupić zegar z ładnym gongiem i słyszalnym tik-tak, chciałbym kupić stojący, ale że miejsca na taki mebelek nie mam, poza tym żona nie bardzo mi w tym temacie kibicuje, dlatego zdecydowałem sie na kominkowy.

 

Czy mógłby mi ktoś doradzić czego szukać. Szukam w rozsądnych pieniądzach max do 500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dziekuje za pomoc, doszedłem do porozumienia ze sprzedającym i oddaje zegar. 

 

Korzystając z okazji, chciałbym zapytać.

 

Chce kupić zegar z ładnym gongiem i słyszalnym tik-tak, chciałbym kupić stojący, ale że miejsca na taki mebelek nie mam, poza tym żona nie bardzo mi w tym temacie kibicuje, dlatego zdecydowałem sie na kominkowy.

 

Czy mógłby mi ktoś doradzić czego szukać. Szukam w rozsądnych pieniądzach max do 500zł. 

Takie zegary są w cenach +/- 350 zł. Najlepiej na giełdzie , zobaczyć obejrzeć i posłuchać jak brzmi . Głośność można wyregulować. Nie kwadransowy, bo żyć nie da w domu. Jeżeli współczesny, znaczy powojenny winien być tańszy, Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rupert_s
      Witam wszystkich.
      Rozpocząłem moją przygodę z zegarem kominkowym Samuel Marti z 1900 (chyba). Rodzinne znalezisko ze strychu. Chyba po dawnym upadku - pęknięty marmur, w kilku miejscach porozklejany. Działem na dwa fronty. Z jednej strony doprowadzam marmur do porządku, z drugiej rozebrałem mechanizm. Usmarowany smarem (!!), ale chyba niezbyt zużyty. Trochę tylko poturbowany. Jako, że jest rozebrany to zdjęcia w stanie rozkładu. Chodzi o taki zegar. Wychwyt Brocota.

       
      Problemy mam następujące:
      1) Pęknięty bęben sprężyny od bicia. Nie mogę znaleźć takiego samego - chyba dość nietypowa wysokość. Czy to się daje naprawić? Myślałem o ściśnięciu i lutowaniu z jakąś "łatką" z cienkiej blaszki dla wzmocnienia. Chyba nie powinno kolidować z innymi częściami mechanizmu. Próbował tego ktoś? Daje się to zrobić?

       2) Chciałem zmienić sprężyny po 120 latach, ale udało mi się dostać tylko takie szerokości 20mm. Oryginalne (chyba, bo ktoś to wcześniej rozbierał) mają szerokość 21mm. Czy myślicie, że to będzie jakiś problem?
       
      3) Czy marmur od tych zegarów był w całości klejony? U mnie widać, że w wielu miejscach amatorsko tak, ale zastanawia mnie czy górna półka była klejona w oryginale. Widoczne są bolce i są długie pionowe ściągacze na śrubach utrzymujące całość do kupy. Podobnie okrągły "garnek" na mechanizm jest mocowany na dwóch śrubach. Czy w oryginale to było dodatkowo klejone?
       
      4) Czy możecie pomóc rozszyfrować dane i historię tego zegara? Podobno cyfry te oznaczają długość wahadła i datę produkcji. W milimetrach czy w calach (9,2cala)? Z którego roku? 1900? Na innych częściach też powtarza się numer 2295.

       
      5) Czym odrestaurować "złocone" wzory na marmurze? Wygląda jak złota farba. Macie jakąś sprawdzoną?
       
      Dziękuję bardzo za pomoc. Prace będą trwały długo, zapewne miesiącami, ze względu na brak czasu. Mogę meldować o postępach. Dziękuje bardzo na pomoc intelektualną.
    • Przez lanron
      Witam .Proszę o pomoc w określeniu daty powstania zegara.Zegar z marmuru i brązu,wahadło na nitce na werku sygnatura oraz dwie liczby 81 oraz 96.
       


    • Przez Shadowsniper
      Szanowni Panowie.
      Po raz kolejny zwracam się do was z prośbą o pomoc w naprawie tym razem starego hermle. Dostałem do naprawy kwadransiak, dość popularny, jednakże z dziwnym, poziomym, leżącym balansem. Poniżej wysyłam kilka zdjęć. I tutaj mam do szanownych Panów pytanie, czy mają panowie całą przystawkę lub chociaż koło wychwytowe? Chętnie również link do jakiejś aukcji, będę ogromnie zobowiązany.







    • Przez Topaz
      Mam okazję stać się posiadaczem zegara kominkowego, podobno działającego, podobno polskiego, podobno starego, podobno z 1959 roku. Dużo niewiadomych a nie mam doświadczenia w zegarach takich rozmiarów, więc prośba do Forumowiczów o kilka słów komentarza do przedstawionego na załączonych zdjęciach zegara (ps. zdjęcia przesłał sprzedający, innych nie posiadam). 
       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.