Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

virvox

Nieco karkołomna prośba...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

​Zdecydowałem się poprosić Państwa o pomoc mając świadomość jej pewnej karkołomności.

​Chodzi o identyfikacje zegarka, a właściwie jego producenta na podstawie nieco zniszczonej tarczy.

​Szczegóły:

​- zegarek w całości:
post-57844-0-33502700-1509300990_thumb.jpg

 

- tarcza cała:

post-57844-0-83264300-1509301006_thumb.jpg

 

- detal tarczy (nazwa firmy/zegarka):

post-57844-0-48400100-1509301037.jpg

 

-  detale tarczy odczytane (tak mi się przynajmniej wydaje...):
17 RUBIS

ANTISHOCK (to prawie "wychodzi" przy odpowiednim kącie podświetlenia tarczy)

post-57844-0-77796800-1509301051.jpg

 

- spód koperty:
post-57844-0-09522000-1509301064.jpg

 

- mechanizm (Lorsa P72):

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&&2uswk&Lorsa_P72

post-57844-0-40448500-1509302386.jpg

 

Koperta jest stalowa, indeksy godzinowe to "nacięcia" na tarczy, napisy to jakiś rodzaj kalkomanii lub malunku.
 

Może ktoś z Państwa ma jakieś skojarzenie, widział taki zegarek - bardzo proszę o informację, zdjęcie, itp.

​Zdaje sobie sprawę, że to jeden z setek (może tysięcy) modeli z lat 60/70, ale i tak chciałbym go doprowadzić do stanu sprawności.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest składak - koperta i tarcza to sprzęt Radziecki jak chwilę pokopie to znajdę od jakiego zegarka ale na pweno radziecki 

Dekiel jest spasowany od czegoś innego tak samo mechanizm 

Koperta jest stalowa i z rozstawem uszu 20mm  - chociaż nie .....  raczej 18 -  niewiele ruskich je miało zaraz pewnie dojdziemy

 

 

Koperta pewnie z Poljota 

post-68206-0-67569700-1509305837.jpg

post-68206-0-85023500-1509305839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czort wie - trza wkleić na dział radziecki oni śpią z katalogami pod poduszką  :D


Zaraz podkleję linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Uprzejmie dziękuję za wszystkie wskazówki i sugestie.

Co do tropu radzieckiego to też nim przez chwilę podążałem. Znalazłem zegarki o podobnej tarczy ("nacięcia" godzinowe i sam kształt koperty):
 

Luch

 

poljot 2209

 

poljot 2209

 

poljot 2209

Jednak faktura powierzchni tarczy jest inna - na powyższych zegarkach to takie promieniste zmatowienie (szczotkowanie) od środka do zewnątrz tarczy, a na moim zegarku linie zmatowienia przecinają się prostopadle do siebie.

Zastanawia mnie użycie mechanizmu nieradzieckiego - choć jeśli to rzeczywiście składak to takie moje myślenie  jest bez sensu...
Do tego mechanizm w kopercie jest stabilizowany/wyśrodkowany takim metalowym pierścieniem z kołnierzem i uszkami - czy chciało się komuś takie coś dobierać przy składaniu zegarka?
No i robienie napisu z jakąś tajemniczą nazwą - nawet mimo jego wątpliwej jakości...

Średnica koperty wynosi 34 mm, a rozstaw uszu to 18 mm (dokładnie 18,5 mm).

Pozdrawiam.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez pepco
      Witam, w szufladzie znalazłem stary polski zegarek. Koperta jest uszkodzona ( mocowanie teleskopów ), po nakręceniu zegarek " chodzi ".
      Mam pytanie w jaki sposób można naprawić kopertę ( czy tylko wymiana ) oraz prosiłbym o trochę informacji o tym zegarku bo chciałbym go odnowić i nosić na co dzień.
      Pozdrawiam Piotr.










    • Przez matisz1991
      Witam,
       
      Ostatnio znalazłem zegarek, którego pochodzenia nie jestem pewien i nic o nim nie wiem. Chciałbym prosić o pomoc kogoś kto potrafiłby zidentyfikować ten model i cokolwiek mi o nim powiedzieć. Szczególnie mnie interesuje (przynajmniej przybliżona) data produkcji tego zegarka, pochodzenie, cokolwiek.
       
      Zegarek jest sprawny, działa po nakręceniu posiada napisy widoczne na zdjęciach. Przepisuję je poniżej.
       
      - 17 rubis
      - waterproof
      - antimagnetic
      - contrachoc
       
      Szczególnie jestem ciekaw co w tym wypadku oznacza pierwsze i ostatnie oznaczenie.
      Nie wiem również co oznacza napis widoczny po zdjęciu koronki - Mauthe 1004.
       
      Tak jak wspomniałem, będę wdzięczny za wszelkie, nawet częściowe informacje o zegarku.
       
      Na prośbę poszczególnych użytkowników dodaję zdjęcia szczegółowe:
      http://i44.tinypic.com/50g028.jpg
      http://i42.tinypic.com/117ttaf.jpg
      http://i39.tinypic.com/4h42u1.jpg
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.