Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LukasB

Wiszacy Gustav Becker pomoc przy zakupie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam prosbe, chcialbym kupic zegar wiszacy, dokladnie ten ktory jest pod ponizszym linkiem,

 

http://allegro.pl/zegar-wiszacy-gustav-becker-1934-rok-bijacy-i6675570340.html

 

, podoba mi sie skrzynia i dzwiek wybijanych godzin, czy moglby ktos na podstawie zdjec z aukcji oraz filmu ktory jest pod tym linkiem

https://m.youtube.com/watch?v=eWmXeZjhACU

cos powiedziec na jego temat. Czy w calosci wyglada na oryginal czy jakis skladany z kilku, bo tego chcialbym uniknac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar wyprodukowany przez Junghansa w roku 1934, w czerwcu, z użyciem wykupionej marki Gustav Becker. Prawdopodobnie brakuje korony, zegar pierwotnie był chyba jasny.

post-6402-0-29373000-1509391747_thumb.jpgpost-6402-0-89792000-1509391748_thumb.jpgpost-6402-0-13939000-1509391750_thumb.jpgpost-6402-0-71630600-1509391751_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prosbe, chcialbym kupic zegar wiszacy, dokladnie ten ktory jest pod ponizszym linkiem,

 

http://allegro.pl/zegar-wiszacy-gustav-becker-1934-rok-bijacy-i6675570340.html

 

, podoba mi sie skrzynia i dzwiek wybijanych godzin, czy moglby ktos na podstawie zdjec z aukcji oraz filmu ktory jest pod tym linkiem

https://m.youtube.com/watch?v=eWmXeZjhACU

cos powiedziec na jego temat. Czy w calosci wyglada na oryginal czy jakis skladany z kilku, bo tego chcialbym uniknac.

 

Pozdrawiam

Ze zdjęć trudno powiedzieć, cena astronomiczna jak na taki zegar, generalnie można zaryzykować zakup,ale za 

dużo niższą cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest taka, bo zawiera koszty promocji audiowizualnej ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto też dodać że sam mechanizm nie jest najwyższej jakości.

Jeśli dobrze widzę był już remontowany, nowe łożyska ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej 2 razy zbyt drogo!

 Przebijam ;) Trzy razy :P

PS. To nie jest zakazane regulaminem wycenianie, tylko hazard, którego regulamin nie przewidział.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje,

 

czy w takim razie ktos moglby wskazac egzemplarz ktory wart jest uwagi ?

,a moze ktos na forum ma zegar wart swojej ceny i chcialby go sprzedac, bo z tego co widze chyba ciezko bedzie mi znalezc zegar na allegro.

 

---

Ewentualnie, czy moglibyscie wskazac miejsce/strone w internecie gdzie wycena idzie w parze z jakoscia, gdzie warto zagladnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sobie podjedziesz do Puszczykowa to może coś wybierzesz...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

No tak, Kolega z Krakowa może zrobić bardzo dobry interes kupując i odbierając zegar osobiście w Puszczykowie. :)

Jeden dzień ciągłej jazdy samochodem, około 1000 km drogi do pokonania i opłaty za autostrady w dwie strony i zegar do wzięcia w bardzo dobrej cenie w Puszczykowie, czyli  za 300 zł albo za 400 zł.  

To ja się w takim razie pytam - gdzie tu jest sens i logika i kto na tym zrobi dobry "geszeft"? :D


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W tym właśnie sęk"...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym, że w piątek będę w Krakowie mądrale :P  :P  :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku o tej porze, wędrowne kiniole opuszczają swe leża w Puszczykowie i udają się w długotrwałą wędrówkę na południe. Ich szlak znaczy się tykaniem i pobrzękiwaniem gongów... 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozdabiają swe łyse głowy włosami do Atmosa i wracając przywożą złoto i stare wciągarki...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy z haczykiem ( Bo jest taki , trochę podobny , w tej mojej miejscowości ) Niestety , nie przyglądałem się i nie wiem jaki gong i dźwięk . No , ale Kraków - Poznań , to mała odległość .... z mojego punktu widzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Panowie, znajdzie sie jakis ladny zegar wart uwagi? Rozwaze kazda propozycje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w końcu udało mi się upolować i chciałem się nim pochwalić, nowym starym zegarem, Jak możecie napisać kilka słów o nim to chętnie porównam z opisem sprzedającego ;)

 

Pozdrawiam, 

post-31669-0-32276800-1510330862_thumb.jpg

post-31669-0-45010400-1510330874_thumb.jpg

post-31669-0-32502500-1510330881_thumb.jpg

post-31669-0-18246700-1510330890_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to Junghans, nawet nie wykorzystuje "brandu" Beckera :) Kiedy go wyprodukowano widać. Werk jest prościutki, z pojedynczym biciem. Becker "bimbałby" ładniej. Ale skrzynia całkiem ładna i w dobrym stanie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś z gongiem prętowym... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybralem ten zegar ze wzgledu na skrzynie bardzo mi sie podoba, a i gong jest calkiem ladny o glebokim brzmieniu pomimo ze jest spiralny. Milo by bylo gdyby to byl GB ze strunowym gongiem najlepiej H.S Gong 24, ale wszystko w swoim czasie ;)

Przy okazji chcialem zapytac czy wedlug was szklo w tym zegarze moze byc datowane na date produkcji zegara? Czy jest sposob zeby to rozpoznac. Przez kogo byly i kiedy stosowane szkla wypukle, oraz czy witraz jak w moim zegarze nie powinien byc w ramce lutowanej..? W transporcie pekla szyba na srodku witraza ta najwieksza, napisalem do sprzedajacego i wyciagnal caly witraz jak krolika z kapelusza dlatego zaczalem sie zastanawiac czy aby szybki nie udaja tylko krysztalu wiekowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On wyciągnął królika...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy dorobienie współcześnie takiego witraża, to kilkukrotna cena kompletnego, starego zegara wyposażonego w takowy. Fałszerz dołożyłby sporo...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.