Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zostać jednozegarkowcem? Czemu nie!

Dylemat ktory wybrać, czemu ten a nie tamten i tak w koło macieju Omega Tudor Aqua terra planet ocean globmaster Black Bay

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#1 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2437 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:00

Nosi mnie od jakiegoś czasu i dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Nie pytam sie czy można zostać jednozegarkowcem bo to zależy od człowieka i każdy pewnie będzie miał inne zdanie. Ja chce mieć tylko jeden zegarek mechaniczny bo Riseman i Inox to inna bajka. Natomiast jeśli mielibyście wybierać i mieć tylko ten jeden, z tych przeze mnie podanych to ktory byście wybrali i dlaczego. Natomiast jeśli macie inne propozycje to chętnie sie z nimi zapoznam. Warunek jest jeden, ma to byc zegarek nowy. No Ok, nie starszy niż rok.
1. Tador Black Bay 2 tone
03908EEE-E18D-4CDF-B5D4-8855F16DEBEC.jpeg
To ze można go określić ceganskim to mi to lotto, chociaż wole zdecydowanie cała stalowa bransoletę ale cóż...Podoba mi sie i juz. Zegarek na lato i zimę. Jakość wyśmienita, wskazówki, luma, indeksy mówią same za siebie. Czy na bransolecie czy paskach ten zegarek wyglada poprostu bosko. Minus to ewentualny serwis w kraju.
2. Omega constellation globmaster
9FDAB506-BB4E-42CD-A103-A94022C0603A.jpeg
Byłem mierzyłem i zauroczył mnie deklem :) również detale szczegóły szczegoliki w postaci układania sie na ręku, szlify, bransoleta i to ze lubi tez paski to juz wiemy. Od kolegi forumowego wiem ze luma gorsza od BB ale dekielek lepszy aczkolwiek w BB mi on nie przeszkadza.
3. Omega planet ocean 43 lub 39
B5CE4EE0-FD5D-4508-9C99-04E59A177747.jpeg
Byłem mierzyłem i pomimo delikatnie za wysokiej jak do 39 to mniejsza wersja bije sie o nadgarstek z 43 jak równy z równym. Minus w stosunku do BB to bransoleta, praca bezela i indeksy w ciągu dnia dla których ciężko byłoby mi sie rozstać ze starsza wersja BB.
4. Omega Aqua terra
9D46104D-1403-41B6-8A5A-820839BC8F6B.jpeg
Nowa wersja wg mnie i dla mnie zdecydowanie ładniejsza od starej. I gdyby miała miała bransoletę jak glob lub miała bransoletę gdzie elementy polerowane i szczotkowane zamieniłyby sie kolejnością to sam nie wiem.
Jak widzicie sa dwa nurki i dwa tzw bardziej eleganckie. Co nie zmienia faktu, iż mając przez pewien czas tylko BB bez daty to była ze mną i przy sportowym stroju jak i bardziej oficjalnym. Nie mam z tym problemu, Ok G bym do garnituru nie założył ale BB juz tak.
  • 0

#2 lukebor

lukebor
  • Użytkownik
  • 2818 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:15

Z podanych wyżej wziąłbym albo Tudora albo Globemastera, w zależności od tego, jakiego stylu szukasz, bo to jednak różne zegarki.
Gdybym miał wskazać jeden - Globe. Świetny zegarek (oprócz bransy ;)).
  • 0

#3 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2437 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:19

Zgodzę sie z tobą. Sa różne ale jeden i drugi stylowo mi pasuje :)
  • 0

#4 artme

artme
  • Użytkownik
  • 4676 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:25

Ja stawialbym na 4 - Aqua Terra. Ma wszystko co  trzeba - klasyka i delikatny sport :)

• 0

#5 lukebor

lukebor
  • Użytkownik
  • 2818 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:26

Ale Globe bardziej uniwersalny :)
Choć w sumie to oba chętnie bym widział w swojej kolekcji.
  • 0

#6 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 6060 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:29

Ja stawialbym na 4 - Aqua Terra. Ma wszystko co  trzeba - klasyka i delikatny sport :)

Ja również z podanych przez Ciebie wybrałbym AT. Tak, jak pisze Artme - klasyka i delikatny sport w jednym. Zegarek, dzięki temu, kosmicznie uniwersalny. Jako zdeklarowany fanatyk ortodoksyjnego podejścia do stroju oficjalnego ;) (tylko pasek!), akceptuję AT jako jeden z dwóch bransoletowych wyjątków. :)

• 0

#7 Bugs

Bugs
  • Użytkownik
  • 1655 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:30

Wszystkie super, bardzo ciężko byłoby mi wybrać ten jeden. Kusząca jest nowa AT, Globemaster piękny - może aż za bardzo. Jak Tudor zrobi ten model all-steel to będzie bingo, do bicolora na razie nie mogę się przekonać a na stare lata to Koluchstyla kupię.

Podpowiem że ja co prawda nie mam Tudora ale z kilku Omeg na nadgarstku najczęściej jest - Grand Seiko :) Nawet jakoś poradziłem sobie z brakiem lumy chociaż wydawało mi się to nie do przejścia i po długim polowaniu dorwałem eleganckiego spring drive'a z lumą - ale ostatecznie leży na bazarku bo wygryzł go tytanowy. Popatrz w kierunku tej marki, może to nie dla każdego ale naprawdę warto się rozejrzeć i tam. 

• 0

#8 artme

artme
  • Użytkownik
  • 4676 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:31

No ten Rolexowy bezel to chyba nie za bardzo uniwersalny jest ;)

• 0

#9 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 4962 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:32

AT ale z jasną tarczą - może nie tak ładna jak niebieska ale na pewno bardziej uniwersalna. I w razie czego można sparować niemal z każdego koloru paskiem.
  • 0

#10 marcines

marcines
  • Użytkownik
  • 667 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:48

Z tych modeli które proponujesz wybrał był globa albo at w zależności od tego jaki styl ubioru preferujesz na co dzień.

Globemaster jest o klasę wyżej jeśli chodzi elegancję za sprawą karbowanego bezela wiec jeśli preferujesz koszule marynarki garnitury to glob będzie ok. Duży plus za rozmiar poniżej 40 mm.

At ma bardziej sportowy charakter pasuje i do jeansów i do koszuli i chyba jest trochę bardziej uniwersalna.

W obu przypadkach bransoleta i pasek jest ok. Do at nato też pasuje.

Jeśli stanąłbym przed takim wyborem brałbym Globemastera ;)
  • 0

#11 lukebor

lukebor
  • Użytkownik
  • 2818 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 21:36

Ja bym jeszcze mimo wszystko przemyślał Omegę 300. Tez świetny, uniwersalny zegar.
b0c526db755681162eaacc833a241660.jpg

iP8
  • 0

#12 vitriol

vitriol

• Zbanowany
  • 1412 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 21:37

Przy zegarkach raczej niewiele pomogę bo każdy jest wyborem mniejszego zła. Może Tudor jest najmniejszym złem, więc automatycznie zyskuje rekomendacje.
Pytanie ile masz lat i jak się będziesz czuł dzień-w-dzień z bikolorem.

Natomiast wierzę w i całkowicie popieram ideę redukcji i kierunek jedno/dwu-zegarkowca!
  • 0

#13 dawid82

dawid82
  • Użytkownik
  • 1407 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 21:54

Dodam swoje 3grosze :) seamaster 300 według mnie odpada z powodu braku daty, wszystkie zegarki IMO bez daty dla jednozegarkowca to kiepski wybór. Moje propozycje to: :)
Rolex Hulk, Explorer II, GS z GMT i jeszcze Omega SMPc :)

Z podanych przez Ciebie to PO :) bo fajna ;)

Użytkownik dawid82 edytował ten post 01 listopad 2017 - 21:55

• 0

#14 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2437 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 22:01

Myślałem czy nie dać tez SMPc ale ma jedna wadę wg mnie. Ten zegarek nie lubi pasków

Gdyby nie to to byłby wysoko w tym zestawie

Użytkownik swierszczu edytował ten post 01 listopad 2017 - 22:02

• 0

#15 artme

artme
  • Użytkownik
  • 4676 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 23:08

I znowu wygra Sub... :)

• 0

#16 dawid82

dawid82
  • Użytkownik
  • 1407 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 23:26

No a jak inaczej? :D
  • 0

#17 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 4962 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 00:03

Rolex Hulk jako jedyny zegarek - dobre ;-)
  • 0

#18 dawid82

dawid82
  • Użytkownik
  • 1407 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 00:24

A dlaczego nie?
  • 0

#19 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 4962 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 00:32

Że diver to nic ale zielony?
  • 0

#20 dawid82

dawid82
  • Użytkownik
  • 1407 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 00:46

IMO kolor zielony tak szybko się nie znudzi  B)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Omega, Tudor, Aqua terra, planet ocean, globmaster, Black Bay

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych