Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zostać jednozegarkowcem? Czemu nie!

Dylemat ktory wybrać, czemu ten a nie tamten i tak w koło macieju Omega Tudor Aqua terra planet ocean globmaster Black Bay

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2017 - 01:50

Z tych, które zostały zaprezentowane w tym wątku, zdecydowanie wybrałbym Omegę Constellation Globemaster. Jeżeli bierzesz pod uwagę możliwość zwiększenia budżetu, to rozważ ofertę Jaeger-LeCoultre, Girard-Perregaux, Ulysse Nardin (na przykład na kalibrze 118). Natomiast jeżeli bardziej od zegarków lubisz pokazywać się w nich, to proponowany wyżej Rolex (Boże dopomóż) będzie świetnym wyborem. Możesz mieć pewność, że nazwy na tarczy nikt nie pomyli i raczej każdy rozpozna.

• 0

#22 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 4179 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 03:01

Możliwe że mam pecha albo do naszego butiku Omegi rzucili odpadki, ale te globemastery które oglądałem były paskudnie wykończone, nigdy nie polecilbym tego zegarka po tym co widziałem. Szlify wyglądały jakby były zrobione pilnikiem.

Z tych co pokazałeś wziąłbym Tudora TT,noszę swojego do każdej praktycznie sytuacji i nie uważam że nie pasuje.
Noszę go na budowę, na plażę do koszuli i wszędzie "in between ".
Z drugiej strony trochę przez przypadek ostatnio stałem się posiadaczem Rolexa DJ 41 w stali i zdecydowanie polecałbym żeby rozważyć ta opcje. W porównaniu z Globemasterem to przepaść a myślę że cena podobna.
Omege planet ocean z niebieska tarcza w tytania miałem, swietny zegarek, ale jako jedyny to nie bardzo się nadaje
  • 0

#23 artme

artme
  • Użytkownik
  • 4574 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 07:04

Rolex Hulk jako jedyny zegarek - dobre ;-)

U mnie goscil jako jedyny przez 2 lata i spisywal sie wysmienicie B)

• 0

#24 mikolaj78

mikolaj78
  • Użytkownik
  • 5587 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 09:07

Gdybym z przedstawionych zegarków miał coś wybrać dla siebie to byłby to Tudor, bo połączenie stali i złota bardzo mi się podoba :) . Ponadto ten zegarek bardzo fajnie wygląda zarówno na pasku jak i na nato nie wspominając o bransolecie :) . Uniwersalności nieco mu brakuje w stosunku do AT, więc jako najmniejsze "zło" doradzałbym AT. Można do niej dokupić dedykowaną gumę, można założyć czarne, czy brązowe croco, czy też nato/perlon.

• 0

#25 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2476 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 11:06

Trudno narzucić sobie coś z góry, u mnie sprawdziła się metoda stara jak świat, czyli próbowanie po kolei, aż został nurek Omegi. To była selekcja naturalna, jest po prostu najwygodniejszym zegarkiem mechanicznym jaki kiedykolwiek nosiłem. Data i automat zapewniają dodatkowo użyteczność i bezobsługowość. Minusem dla jednozegarkowca jest to, że zużywa się on w bardzo szybkim tempie, więc wybierz coś, co dobrze wygląda poorane rysami.

Gdybym miał zostać przy jednym zegarku, byłbaby to moja Omega,  ewentualnie Submariner.

• 0

#26 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 3254 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 11:12

Powyższa rada jest bardzo dobra, żeby brać zegarek który będzie dobrze wyglądał przeorany. Kryteria spełnia zdecydowanie bardziej toolwatch, czyli Tudor BB, PO albo 300M z Omegi, ewentualnie Submariner jakbyś mógł nagiąć budżet. Ja bym brał zegarek z czarną tarcza najlepiej bo jest nudna w momencie zakupu i tak już zostaje, z innymi kolorami jest z czasem coraz gorzej ;).

• 0

#27 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2347 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 11:56

Żaden rolex nie spełnia moich oczekiwań z prostego względu. Jest poza moim budżetem :) i nie przewiduje jego naciągania aż do takich kwot.

Z ...

Nie mam zamiaru sie w którymś z zegarków lansować bo mi to nie potrzebne jest :)
Chce wybrać sobie zegarek ktory mi trochę posłuży jako wół roboczy do wszystkiego.
  • 0

#28 rafi87

rafi87
  • Użytkownik
  • 928 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 12:49

Wybierałbym miedzy czarnymi :   Tudor Black Bay - Omega Seamaster 300m Co-Axial.

• 0

#29 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2017 - 14:28

Jeden to zbyt mało, no chyba ze przewidujemy sytuacje gdzie bedziemy bez zegarka.

Tudor, Omega, obojetnie, kwestie indywidualne co się komu podoba.

P. S Jeden zegarek to jak jedne buty, nigdy nie będą pasowac do wszystkiego.
  • 0

#30 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1486 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 15:04

Jeśli ktoś w dzień nie kopie rowów, a wieczorami nie chodzi na bale do ambasady, to nie widzę powodu, dla którego jeden zegarek miałby nie pasować do wszystkiego.

A z podanych opcji wybrałbym Tudora, ale tylko dlatego, że najbardziej pasuje do moich aktywności. Wybór jednego zegarka to decyzja tak indywidualna, że trudno tutaj cokolwiek doradzać, bo masa czynników się na taki wybór składa.

• 0

#31 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2017 - 15:18

Jeśli ktoś w dzień nie kopie rowów, a wieczorami nie chodzi na bale do ambasady, to nie widzę powodu, dla którego jeden zegarek miałby nie pasować do wszystkiego.

A ja widzę :), pomijajac powyższe skrajności, juz widzę np Tudora noszonego do biura, na rower, basen i wypady za miasto....
Po roku by wyglądał jak auto ktore przejechało przez Kabul pod ostrzałem;)
  • 0

#32 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1486 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 15:22

Nie każdy chodzi do biura, jeździ na rowerze i pływa w basenie. Właśnie dlatego wszystko zależy od danej osoby i jej trybu życia. Dla jednych 3 zegarki to będzie mało, dla innych jeden spełni się w każdej (czy niemal każdej) sytuacji.

• 0

#33 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2347 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 15:37

Wspomniałem chyba w pierwszym poście o jednym zegarku mechanicznym plus o Risemanie i Inoxie, które mam. Riseman czeka nieużywany na syna a Inoxa używa żona a do wszelkiej innej aktywności mam polara. Dlatego chce sie skupić na jednym mechanicznym

Użytkownik swierszczu edytował ten post 02 listopad 2017 - 15:37

• 0

#34 Drake

Drake
  • Użytkownik
  • 745 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 15:47

Do stroju formalnego nie założyłbym Tudora czy PO , takie rzeczy tylko 007 przystoją ;)  Głosuję na AT , mam , noszę do swetra , casualowej marynarki i klasycznego garnituru , a PAM 312  czy garniturowy GP  w tym czasie pokrywają się kurzem w rotomacie :D 

• 0

#35 golumiasty

golumiasty
  • Zbanowany
  • 994 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 16:21

Też jeszcze niedawno byłem zdania,że dla jednozegarkowca jedynym słusznym wyborem zegarka jest ten z datą.Dziś tak nie uważam.Czytelność formy zegarka bez daty warta jest jej poświęcenia.Jako jednozegarkowiec tak uważam i rekomenduję Ci swierszczu do rozważenia Moona na praktycznych szafirach.Kawał pięknego spójnego zegara,którego nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę.Do czasu jak go nie przymierzyłem.Omega 300Master dla mnie odpada z uwagi na błyszczący środek bransolety i grubość.Tudor z kolei to taki prawie Rolex.Pod rozwagę wymieniłbym też Suba No date z uwagi na niezaburzoną tarczę.Na plus wymienionych zegarków jest również brak zewnętrznego AR co też ma wpływ na ich praktyczniejsze użytkowanie.
  • 0

#36 mike01

mike01
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 18:38

Z tych proponowanych to:

2. Omega Constellation Globmaster

Ale jak pisał irekm - ja bym postawił na Rolexa Date Just :)

• 0

#37 ecipeci

ecipeci
  • Użytkownik
  • 1855 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 19:48

Tudor :)

• 0

#38 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 7632 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 21:05

AT lub BB
  • 0

#39 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2476 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 22:12

W dzień naprawiam linię produkcyjną, holuję zepsutą ciężarówkę, rozładuję towar i usunę w błocie awarię instalacji, a wieczorem idę na uroczystą kolację do Prezydenta Miasta. Wtedy spoglądam dyskretnie na porysowaną 300M i cieszę się, że mam ten zegarek :)

• 0

#40 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1486 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 02:13

Do Dutkiewicza? Fajnych masz kolegów :P

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Omega, Tudor, Aqua terra, planet ocean, globmaster, Black Bay

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych