Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zostać jednozegarkowcem? Czemu nie!

Dylemat ktory wybrać, czemu ten a nie tamten i tak w koło macieju Omega Tudor Aqua terra planet ocean globmaster Black Bay

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#41 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2584 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 03:10

Pracę mam fajną, mam nadzieję, że za godzinę skończę, bo rano trzeba wstać :D

• 0

#42 Muzzy

Muzzy
  • Użytkownik
  • 4123 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 10:13

Wszystkie 4 mam/miałem więc napisze :

Planet Ocean odpada według mnie jako 1 zegar w kolekcji bo nijak nie pasuje mi do eleganckiej koszuli czy garniaka, ma zbyt sportowy wygląd i jest za gruba.

Aqua Terra wydaje się być idealna, spokojnie założysz i do t-shirtu i do garnituru zakładając jakis pasek z kromodylka. WR wysokie wiec na basen też nie trzeba sciągać. Dla mnie ideał dla jednozegarkowca.

Globmaster jest bardziej stonowany, na siłe można go ubrać do sportowych ciuchów, ale zdecydowanie lepiej prezentuje się z koszulami i marynarkami i głównie tak go noszę. Detale nie rzucaja się z daleka w oczy, trzeba mu się przyjrzeć z bliska.

Black Bay two tone jest śwketny, ale jednak chyba na zmianę z innymi w kolekcji. W przeciwieństwie do Globa już z daleka zwraca uwagę i przyciąga spojrzenia. Nie w każdej sytuacji jest to wskazane. Jednak trzeba mu oddać że super wygląda z elegancka oraz sportowa koszulą.
Dziś gości nawet na nadgarstku i wywołuje banana na ustach :)

9c091eff445c7.jpg
  • 0

#43 Mirosuaw

Mirosuaw
  • Użytkownik
  • 5256 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 16:52

Jeżeli Rolex Submariner odpada (szkoda, bo to dobra propozycja), to z tych podanych najlepsza moim zdaniem będzie Aqua Terra.

Ewentualnie jeszcze Grand Seiko.

• 0

#44 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2437 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 17:12

Przerzuciłem dziś AT i BB na bransoletę i ... jest piknie ;)
Najprościej byłoby kupic suba ale te ceny zabijają

Użytkownik swierszczu edytował ten post 03 listopad 2017 - 17:15

• 0

#45 Mirosuaw

Mirosuaw
  • Użytkownik
  • 5256 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 20:20

Za Suba trzeba niestety trochę wyłożyć. Ale z drugiej strony jeśli trafisz na forum mało używany, w dobrej cenie, to nawet gdyby się znudził, nie stracisz na nim.
Dla jednozegarkowca Sub jest moim zdaniem świetnym wyborem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#46 medeiros

medeiros
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 01:07

Rolex Oyster Perpetual 39, powinien zmieścić się w budżecie i jest równie uniwersalny jak Omega AT
  • 0

#47 ptakug

ptakug
  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 01:11

Tylko daty nie ma.
  • 0

#48 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 4962 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 01:16

Nie ma daty i jest jeszcze bardziej nudny niż AT o ile to możliwe ;-)
  • 0

#49 LMed

LMed
  • Użytkownik
  • 2262 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 07:58

W tym porównaniu Globmaster wypada zaskakująco dobrze , moim zdaniem .

Dla kogoś nie nadmiernie aktywnego fizycznie niezły chyba .

• 0

#50 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2437 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 08:09

Sa trzy No date ktore mógłbym mieć jako ten jeden mechanik. Jeden mam to BB to może na in Hausa go wymienić? :D marudzę co? A dwa pozostałe to sub i explorer.07E85EE2-D7C9-4196-A3D3-8374BD958589.jpeg innych No date nawet nie przewiduje i skreślam.
  • 0

#51 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2437 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 08:24

Panowie. Co wg was znaczy byc aktywnym fizycznie? Uprawiać rożnego rodzaju sporty? Biegac, pływać, jeździć na rowerze? Grać w piłkę? Czy za aktywność fizyczna uważacie wypad z rodzina na spacer, do lasu? Tudzież gdzies na grila jak sie w bloku mieszka? A może do rodziny weekend? Do sportów tzw aktywnych gdzie może dojść do jakiegokolwiek kontaktu fizycznego nagłego z druga osoba lub gleba to tak jak pisałem mam inne do tego w postaci chociażby polara czy Inoxa. Ten jeden mechanik o który potencjalnie mi chodzi jestem w stanie założyć go wszędzie z wyjątkiem biegania grania w gola jak mawia mój synek, wspomnianej jazdy na rowerze i to tez wtedy gdy jeżdżę sam bez rodziny i może ciężkich prac fizycznych w domu.
  • 0

#52 golumiasty

golumiasty
  • Zbanowany
  • 994 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 08:31

Mam kolegę ,który ćwiczy na siłowni ze swoją smpc w ceramice.Mnie serce oczywiście boli .A on mi mówi,że nie zaprząta sobie głowy ściąganiem na czas treningu zegarka.Antyrefleks jest podrapany na zewnątrz.Takie podejście do aktywnej eksploatacji zegarka.Oczywiście nie popieram.
  • 0

#53 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2437 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 08:49

Wszystko zależy od tego jak ktoś podchodzi do zegarka. Twój znajomy podobnie jak ja widocznie traktuje zegarek jako przedmiot użytkowy a nie pokazowy. Chociaż na siłownie również nie zabieram ani BB ani AT.
  • 0

#54 golumiasty

golumiasty
  • Zbanowany
  • 994 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 09:03

Mój znajomy raczej nie szanuje zegarka.Można przecież na czas treningu „zdeponować” zegar na przykład w takim etui serwisowym.A z serwisowego etui na czas treningu jakiegoś kwarca wyciągnąć.Z korzyścią dla zegarków i dużo wygodniej podczas treningu.

Załączone miniatury

• 82905090-0BC4-4266-AAF6-F12CDABEDAA8.jpeg
  • 300A7180-22E5-4A28-89C6-722052FC9414.jpeg

• 0

#55 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2437 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 09:14

Ogolnie na czas treningu zegarek nie potrzebny wg mnie.
  • 0

#56 ptakug

ptakug
  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 09:28

Sa trzy No date ktore mógłbym mieć jako ten jeden mechanik. Jeden mam to BB to może na in Hausa go wymienić? :D marudzę co? A dwa pozostałe to sub i explorer.attachicon.gif07E85EE2-D7C9-4196-A3D3-8374BD958589.jpeg innych No date nawet nie przewiduje i skreślam.

Zdecydowanie bym wybrał Suba tak jak Mirek powiedział. A co do wymiany BB na in Hause. Ja bym chyba wymienił, ale zaznaczam chyba. Możesz napisać do naszego kolegi miał ostatnio w dobrej cenie Suby kilku miesięczne.

Użytkownik ptakug edytował ten post 04 listopad 2017 - 09:30

• 0

#57 Parówkowy skrytożerca

Parówkowy skrytożerca
  • Użytkownik
  • 805 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 09:51

Mój znajomy raczej nie szanuje zegarka.Można przecież na czas treningu „zdeponować” zegar na przykład w takim etui serwisowym.A z serwisowego etui na czas treningu jakiegoś kwarca wyciągnąć.Z korzyścią dla zegarków i dużo wygodniej podczas treningu.

Chodzić na trening z etui, zmieniać zegarki przed ćwiczeniem, potem znów jeden z ręki,
drugi z etui na rękę .....po co te ceregiele? :)

Ogolnie na czas treningu zegarek nie potrzebny wg mnie.

Nic dodać,nic ująć.
  • 0

#58 Muzzy

Muzzy
  • Użytkownik
  • 4123 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 12:28

Chyba bałbym się zostawić zegarek z kilkanaście tysięcy w szafce na siłowni, wkładając go jeszcze dodatkowo do etui Omegi przy innych. No ale do odważnych świat należy :)

• 0

#59 torgul

torgul
  • Nowy Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 13:51

Ja natomiast poleciłbym Explorera I, którego również brałeś pod uwagę. Swojego mam już jakiś czas i na razie się nie nudzi ani trochę, nie rzuca się również w oczy jak bardziej popularne Rolexy. Jeżeli brak daty nie przeszkadza, to jest to ciekawa alternatywa dla suba. Osobiście sam stałem przed podobnym dylematem i również rozważałem wspomniane wyżej Omegi, ale Explorer jednak bardziej do mnie bardziej przemawiał i jak na razie nie żałuję wyboru :)

Użytkownik torgul edytował ten post 04 listopad 2017 - 13:53

• 0

#60 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2584 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 14:37

Mam kolegę ,który ćwiczy na siłowni ze swoją smpc w ceramice.

Dokładnie tak samo robię.

Antyrefleks jest podrapany na zewnątrz.

Cała jest odrapana. Ale to nic w porównaniu do Suba, którego jeden z Kolegów ciągał po skalistym dnie rzeki :D  To tylko zegarki użytkowe, zaprojektowane na ciężkie warunki i tak eksploatowane. Ja nie planuję sprzedaży swojego egzemplarza, zaś utrata wartości jest dla mnie nieistotna, to nie będę oszczędzał zegarka bardziej niż siebie samego. Jeśli będę nurkował w jaskini, właził do wnętrza wulkanu, czy spacerował po powierzchni Marsa, to mój zegarek też.

• 2

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Omega, Tudor, Aqua terra, planet ocean, globmaster, Black Bay

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych