Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swierszczu

Zostać jednozegarkowcem? Czemu nie!

Rekomendowane odpowiedzi

Nosi mnie od jakiegoś czasu i dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Nie pytam sie czy można zostać jednozegarkowcem bo to zależy od człowieka i każdy pewnie będzie miał inne zdanie. Ja chce mieć tylko jeden zegarek mechaniczny bo Riseman i Inox to inna bajka. Natomiast jeśli mielibyście wybierać i mieć tylko ten jeden, z tych przeze mnie podanych to ktory byście wybrali i dlaczego. Natomiast jeśli macie inne propozycje to chętnie sie z nimi zapoznam. Warunek jest jeden, ma to byc zegarek nowy. No Ok, nie starszy niż rok.

1. Tador Black Bay 2 tone

post-69219-0-40341800-1509560773_thumb.jpeg

To ze można go określić ceganskim to mi to lotto, chociaż wole zdecydowanie cała stalowa bransoletę ale cóż...Podoba mi sie i juz. Zegarek na lato i zimę. Jakość wyśmienita, wskazówki, luma, indeksy mówią same za siebie. Czy na bransolecie czy paskach ten zegarek wyglada poprostu bosko. Minus to ewentualny serwis w kraju.

2. Omega constellation globmaster

post-69219-0-34973400-1509561025_thumb.jpeg

Byłem mierzyłem i zauroczył mnie deklem :) również detale szczegóły szczegoliki w postaci układania sie na ręku, szlify, bransoleta i to ze lubi tez paski to juz wiemy. Od kolegi forumowego wiem ze luma gorsza od BB ale dekielek lepszy aczkolwiek w BB mi on nie przeszkadza.

3. Omega planet ocean 43 lub 39

post-69219-0-38325100-1509561327_thumb.jpeg

Byłem mierzyłem i pomimo delikatnie za wysokiej jak do 39 to mniejsza wersja bije sie o nadgarstek z 43 jak równy z równym. Minus w stosunku do BB to bransoleta, praca bezela i indeksy w ciągu dnia dla których ciężko byłoby mi sie rozstać ze starsza wersja BB.

4. Omega Aqua terra

post-69219-0-16242700-1509561730_thumb.jpeg

Nowa wersja wg mnie i dla mnie zdecydowanie ładniejsza od starej. I gdyby miała miała bransoletę jak glob lub miała bransoletę gdzie elementy polerowane i szczotkowane zamieniłyby sie kolejnością to sam nie wiem.

Jak widzicie sa dwa nurki i dwa tzw bardziej eleganckie. Co nie zmienia faktu, iż mając przez pewien czas tylko BB bez daty to była ze mną i przy sportowym stroju jak i bardziej oficjalnym. Nie mam z tym problemu, Ok G bym do garnituru nie założył ale BB juz tak.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych wyżej wziąłbym albo Tudora albo Globemastera, w zależności od tego, jakiego stylu szukasz, bo to jednak różne zegarki.

Gdybym miał wskazać jeden - Globe. Świetny zegarek (oprócz bransy ;)).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę sie z tobą. Sa różne ale jeden i drugi stylowo mi pasuje :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawialbym na 4 - Aqua Terra. Ma wszystko co  trzeba - klasyka i delikatny sport :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Globe bardziej uniwersalny :)

Choć w sumie to oba chętnie bym widział w swojej kolekcji.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawialbym na 4 - Aqua Terra. Ma wszystko co  trzeba - klasyka i delikatny sport :)

Ja również z podanych przez Ciebie wybrałbym AT. Tak, jak pisze Artme - klasyka i delikatny sport w jednym. Zegarek, dzięki temu, kosmicznie uniwersalny. Jako zdeklarowany fanatyk ortodoksyjnego podejścia do stroju oficjalnego ;) (tylko pasek!), akceptuję AT jako jeden z dwóch bransoletowych wyjątków. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie super, bardzo ciężko byłoby mi wybrać ten jeden. Kusząca jest nowa AT, Globemaster piękny - może aż za bardzo. Jak Tudor zrobi ten model all-steel to będzie bingo, do bicolora na razie nie mogę się przekonać a na stare lata to Koluchstyla kupię.

Podpowiem że ja co prawda nie mam Tudora ale z kilku Omeg na nadgarstku najczęściej jest - Grand Seiko :) Nawet jakoś poradziłem sobie z brakiem lumy chociaż wydawało mi się to nie do przejścia i po długim polowaniu dorwałem eleganckiego spring drive'a z lumą - ale ostatecznie leży na bazarku bo wygryzł go tytanowy. Popatrz w kierunku tej marki, może to nie dla każdego ale naprawdę warto się rozejrzeć i tam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Rolexowy bezel to chyba nie za bardzo uniwersalny jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT ale z jasną tarczą - może nie tak ładna jak niebieska ale na pewno bardziej uniwersalna. I w razie czego można sparować niemal z każdego koloru paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych modeli które proponujesz wybrał był globa albo at w zależności od tego jaki styl ubioru preferujesz na co dzień.

 

Globemaster jest o klasę wyżej jeśli chodzi elegancję za sprawą karbowanego bezela wiec jeśli preferujesz koszule marynarki garnitury to glob będzie ok. Duży plus za rozmiar poniżej 40 mm.

 

At ma bardziej sportowy charakter pasuje i do jeansów i do koszuli i chyba jest trochę bardziej uniwersalna.

 

W obu przypadkach bransoleta i pasek jest ok. Do at nato też pasuje.

 

Jeśli stanąłbym przed takim wyborem brałbym Globemastera ;)


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze mimo wszystko przemyślał Omegę 300. Tez świetny, uniwersalny zegar.

b0c526db755681162eaacc833a241660.jpg

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Przy zegarkach raczej niewiele pomogę bo każdy jest wyborem mniejszego zła. Może Tudor jest najmniejszym złem, więc automatycznie zyskuje rekomendacje.

Pytanie ile masz lat i jak się będziesz czuł dzień-w-dzień z bikolorem.

 

Natomiast wierzę w i całkowicie popieram ideę redukcji i kierunek jedno/dwu-zegarkowca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3grosze :) seamaster 300 według mnie odpada z powodu braku daty, wszystkie zegarki IMO bez daty dla jednozegarkowca to kiepski wybór. Moje propozycje to: :)

Rolex Hulk, Explorer II, GS z GMT i jeszcze Omega SMPc :)

 

Z podanych przez Ciebie to PO :) bo fajna ;)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem czy nie dać tez SMPc ale ma jedna wadę wg mnie. Ten zegarek nie lubi pasków

 

Gdyby nie to to byłby wysoko w tym zestawie


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu wygra Sub... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak inaczej? :D


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex Hulk jako jedyny zegarek - dobre ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie?


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kolor zielony tak szybko się nie znudzi  B)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z tych, które zostały zaprezentowane w tym wątku, zdecydowanie wybrałbym Omegę Constellation Globemaster. Jeżeli bierzesz pod uwagę możliwość zwiększenia budżetu, to rozważ ofertę Jaeger-LeCoultre, Girard-Perregaux, Ulysse Nardin (na przykład na kalibrze 118). Natomiast jeżeli bardziej od zegarków lubisz pokazywać się w nich, to proponowany wyżej Rolex (Boże dopomóż) będzie świetnym wyborem. Możesz mieć pewność, że nazwy na tarczy nikt nie pomyli i raczej każdy rozpozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że mam pecha albo do naszego butiku Omegi rzucili odpadki, ale te globemastery które oglądałem były paskudnie wykończone, nigdy nie polecilbym tego zegarka po tym co widziałem. Szlify wyglądały jakby były zrobione pilnikiem.

 

Z tych co pokazałeś wziąłbym Tudora TT,noszę swojego do każdej praktycznie sytuacji i nie uważam że nie pasuje.

Noszę go na budowę, na plażę do koszuli i wszędzie "in between ".

Z drugiej strony trochę przez przypadek ostatnio stałem się posiadaczem Rolexa DJ 41 w stali i zdecydowanie polecałbym żeby rozważyć ta opcje. W porównaniu z Globemasterem to przepaść a myślę że cena podobna.

Omege planet ocean z niebieska tarcza w tytania miałem, swietny zegarek, ale jako jedyny to nie bardzo się nadaje


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex Hulk jako jedyny zegarek - dobre ;-)

U mnie goscil jako jedyny przez 2 lata i spisywal sie wysmienicie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym z przedstawionych zegarków miał coś wybrać dla siebie to byłby to Tudor, bo połączenie stali i złota bardzo mi się podoba :) . Ponadto ten zegarek bardzo fajnie wygląda zarówno na pasku jak i na nato nie wspominając o bransolecie :) . Uniwersalności nieco mu brakuje w stosunku do AT, więc jako najmniejsze "zło" doradzałbym AT. Można do niej dokupić dedykowaną gumę, można założyć czarne, czy brązowe croco, czy też nato/perlon.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno narzucić sobie coś z góry, u mnie sprawdziła się metoda stara jak świat, czyli próbowanie po kolei, aż został nurek Omegi. To była selekcja naturalna, jest po prostu najwygodniejszym zegarkiem mechanicznym jaki kiedykolwiek nosiłem. Data i automat zapewniają dodatkowo użyteczność i bezobsługowość. Minusem dla jednozegarkowca jest to, że zużywa się on w bardzo szybkim tempie, więc wybierz coś, co dobrze wygląda poorane rysami.

Gdybym miał zostać przy jednym zegarku, byłbaby to moja Omega,  ewentualnie Submariner.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez Z_bych
      1. TUDOR GLAMOUR DOUBLE DATE 42 MM
      Cena 7990 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Coś innego na męski nadgarstek. Kawałek solidnej stali w bardziej eleganckim wydaniu. Dzięki takiemu połączeniu mamy bardzo uniwersalny i zegarek, w oryginalnym, niepowtarzanym w milionach sztuk designie. Zegarek super układa się na nadgarstkach od 16,5 cm w górę. Bransoletka oczywiście z pełnych ogniw pracuje super, skręcane ogniwa pozwalają na jej szybkie i proste dopasowanie. 
      Jak na solidną, szwajcarską markę przystało, oprócz super wykończenia mamy masą fajnych smaczków, kilka starałem się pokazać na zdjęciach.
      Zdjęcia są moje, niem były poddawane obróbce.
      Stan mechaniczny idealny. Zegarek na prawidłowym chodzie, data przeskakuje idealnie – warto popatrzeć jak się to dzieje
      Wizualnie zegarek w bardzo dobrym stanie. Szkło czyściutkie. 
      W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa. Zegarek kupiony w kwietniu 2015 r. 
      Dane techniczne:
      Model: 57000-4 Producenct: Tudor Seria: Glamour Double Date Typ: Zegarek męski / Elegancki Średnica: Ø 42.00 mm Koperta: polerowana stal Dekiel:  pełny, zakręcany Bransoleta: w kolorze srebra, stal, zapięcie motylkowe Tarcza:  szara/wrzosowa, giloszowana Szkło: Szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Mechanizm i funkcje: nakręcany automatycznie, Tudor  cal. 2892, 21 kamieni, 28800 vph, 42 godzinna rezerwa chodu, sobna tarcza sekundowa Data: Grande date (2 tarcze daty) Wodoszczelność: 10 ATM  Koronka: zakręcana, logowana W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa.    
      2. JUNGHANS MEISTER CHRONO 027/4528.44
      Cena 5500 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Żadne zdjęcia i żadne rendery nie oddadzą uroku tego zegarka. Jakość wykonania każdego detalu zadowoli każdego zegarkomaniaka. Na dodatek chyba najładniejsza wersja kolorystyczna i na dodatek super wygodna bransoleta. Ocyzwiđcie bey problemu można założyć pasek.
      Naprawdę warto samodzielnie przekonać się o jakości Junghansa. Coraz mniej takich zegarków, tutaj za produkt i jego powodzenia odpowiedzialny był projektant i inżynier a nie księgowy i naprawdę widać to w każdym detalu na zewnątrz i wewnątrz zegarka.
       
      Specyfikacja:
      Marka: Junghans Model: 027/4528.44 Wodoszczelność: 50 metrów Mechanizm: Automatyczny, Junghans J880.1, 48 h rezerwa chodu, stop sekunda Rodzaj koperty: Stal szlachetna Szerokość koperty: 41.00 mm Grubość koperty z wypukłym szklem: 14.00 mm Kolor tarczy: granatowy Bransoletka: 21 mm, tal szlachetna  
       
       


























       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       


    • Przez pepepatryk
      Cześć wszystkim 🤟🏻
       
       Zegarek sprzedaje w pełnym sklepowym komplecie. Stan oceniam na mocne 8,5/10.  Ewentualne mankamenty próbowałem wyeksponować na fotkach poniżej, nic nadzwyczajnego. Jestem pierwszym i jedynym właścicielem. Tudora kupiłem u autoryzowanego holenderskiego sprzedawcy w Haarlemie w dniu finału piłkarskich Mistrzostw Świata (2022.12.18) od tego czasu leci 5 letnia międzynarodowa gwarancja. Zegarek jak u większości zegarkomaniaków był w rotacji z innymi zegarkami, używany głownie weekendami i w wolnym czasie. Nigdy nie był naprawiany, otwierany, bransoleta jak była skrócona przy zakupie w sklepie tak została, już nic nie kombinowałem z racji świetnego systemu regulacji. Black Bay Pro idzie pod młotek bo Tudor Pelagos FXD wierci mi dziurę w brzuch. 
       
      Mieszkam w Holandii więc sprzedaż wysyłkowa. Chyba, że ktoś będzie w okolicach to zapraszam na kawę.
       
      Cena jaka mnie interesuje to 3350 euro, koszt wysyłki do ustalenia, nie interesuje mnie wymiana.   
       
      Zapraszam do rozmów.
       
      Pepe
       
       
       
       
       
       
       
       

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
















    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.