Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swierszczu

Zostać jednozegarkowcem? Czemu nie!

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden rolex nie spełnia moich oczekiwań z prostego względu. Jest poza moim budżetem :) i nie przewiduje jego naciągania aż do takich kwot.

Z ...

Nie mam zamiaru sie w którymś z zegarków lansować bo mi to nie potrzebne jest :)

Chce wybrać sobie zegarek ktory mi trochę posłuży jako wół roboczy do wszystkiego.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierałbym miedzy czarnymi :   Tudor Black Bay - Omega Seamaster 300m Co-Axial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden to zbyt mało, no chyba ze przewidujemy sytuacje gdzie bedziemy bez zegarka.

 

 

 

Tudor, Omega, obojetnie, kwestie indywidualne co się komu podoba.

 

 

P. S Jeden zegarek to jak jedne buty, nigdy nie będą pasowac do wszystkiego.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś w dzień nie kopie rowów, a wieczorami nie chodzi na bale do ambasady, to nie widzę powodu, dla którego jeden zegarek miałby nie pasować do wszystkiego.

 

A ja widzę :), pomijajac powyższe skrajności, juz widzę np Tudora noszonego do biura, na rower, basen i wypady za miasto....

Po roku by wyglądał jak auto ktore przejechało przez Kabul pod ostrzałem;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem chyba w pierwszym poście o jednym zegarku mechanicznym plus o Risemanie i Inoxie, które mam. Riseman czeka nieużywany na syna a Inoxa używa żona a do wszelkiej innej aktywności mam polara. Dlatego chce sie skupić na jednym mechanicznym


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stroju formalnego nie założyłbym Tudora czy PO , takie rzeczy tylko 007 przystoją ;)  Głosuję na AT , mam , noszę do swetra , casualowej marynarki i klasycznego garnituru , a PAM 312  czy garniturowy GP  w tym czasie pokrywają się kurzem w rotomacie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze niedawno byłem zdania,że dla jednozegarkowca jedynym słusznym wyborem zegarka jest ten z datą.Dziś tak nie uważam.Czytelność formy zegarka bez daty warta jest jej poświęcenia.Jako jednozegarkowiec tak uważam i rekomenduję Ci swierszczu do rozważenia Moona na praktycznych szafirach.Kawał pięknego spójnego zegara,którego nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę.Do czasu jak go nie przymierzyłem.Omega 300Master dla mnie odpada z uwagi na błyszczący środek bransolety i grubość.Tudor z kolei to taki prawie Rolex.Pod rozwagę wymieniłbym też Suba No date z uwagi na niezaburzoną tarczę.Na plus wymienionych zegarków jest również brak zewnętrznego AR co też ma wpływ na ich praktyczniejsze użytkowanie.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych proponowanych to:

 

2. Omega Constellation Globmaster

 

Ale jak pisał irekm - ja bym postawił na Rolexa Date Just :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś w dzień nie kopie rowów, a wieczorami nie chodzi na bale do ambasady, to nie widzę powodu, dla którego jeden zegarek miałby nie pasować do wszystkiego.

 

 

 

 

W dzień naprawiam linię produkcyjną, holuję zepsutą ciężarówkę, rozładuję towar i usunę w błocie awarię instalacji, a wieczorem idę na uroczystą kolację do Prezydenta Miasta. Wtedy spoglądam dyskretnie na porysowaną 300M i cieszę się, że mam ten zegarek :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę mam fajną, mam nadzieję, że za godzinę skończę, bo rano trzeba wstać :D


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 4 mam/miałem więc napisze :

 

Planet Ocean odpada według mnie jako 1 zegar w kolekcji bo nijak nie pasuje mi do eleganckiej koszuli czy garniaka, ma zbyt sportowy wygląd i jest za gruba.

 

Aqua Terra wydaje się być idealna, spokojnie założysz i do t-shirtu i do garnituru zakładając jakis pasek z kromodylka. WR wysokie wiec na basen też nie trzeba sciągać. Dla mnie ideał dla jednozegarkowca.

 

Globmaster jest bardziej stonowany, na siłe można go ubrać do sportowych ciuchów, ale zdecydowanie lepiej prezentuje się z koszulami i marynarkami i głównie tak go noszę. Detale nie rzucaja się z daleka w oczy, trzeba mu się przyjrzeć z bliska.

 

Black Bay two tone jest śwketny, ale jednak chyba na zmianę z innymi w kolekcji. W przeciwieństwie do Globa już z daleka zwraca uwagę i przyciąga spojrzenia. Nie w każdej sytuacji jest to wskazane. Jednak trzeba mu oddać że super wygląda z elegancka oraz sportowa koszulą.

Dziś gości nawet na nadgarstku i wywołuje banana na ustach :)

 

9c091eff445c7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Rolex Submariner odpada (szkoda, bo to dobra propozycja), to z tych podanych najlepsza moim zdaniem będzie Aqua Terra.

Ewentualnie jeszcze Grand Seiko.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem dziś AT i BB na bransoletę i ... jest piknie ;)

Najprościej byłoby kupic suba ale te ceny zabijają


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Suba trzeba niestety trochę wyłożyć. Ale z drugiej strony jeśli trafisz na forum mało używany, w dobrej cenie, to nawet gdyby się znudził, nie stracisz na nim.

Dla jednozegarkowca Sub jest moim zdaniem świetnym wyborem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex Oyster Perpetual 39, powinien zmieścić się w budżecie i jest równie uniwersalny jak Omega AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma daty i jest jeszcze bardziej nudny niż AT o ile to możliwe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym porównaniu Globmaster wypada zaskakująco dobrze , moim zdaniem .

Dla kogoś nie nadmiernie aktywnego fizycznie niezły chyba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa trzy No date ktore mógłbym mieć jako ten jeden mechanik. Jeden mam to BB to może na in Hausa go wymienić? :D marudzę co? A dwa pozostałe to sub i explorer.post-69219-0-51019300-1509779314_thumb.jpeg innych No date nawet nie przewiduje i skreślam.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Co wg was znaczy byc aktywnym fizycznie? Uprawiać rożnego rodzaju sporty? Biegac, pływać, jeździć na rowerze? Grać w piłkę? Czy za aktywność fizyczna uważacie wypad z rodzina na spacer, do lasu? Tudzież gdzies na grila jak sie w bloku mieszka? A może do rodziny weekend? Do sportów tzw aktywnych gdzie może dojść do jakiegokolwiek kontaktu fizycznego nagłego z druga osoba lub gleba to tak jak pisałem mam inne do tego w postaci chociażby polara czy Inoxa. Ten jeden mechanik o który potencjalnie mi chodzi jestem w stanie założyć go wszędzie z wyjątkiem biegania grania w gola jak mawia mój synek, wspomnianej jazdy na rowerze i to tez wtedy gdy jeżdżę sam bez rodziny i może ciężkich prac fizycznych w domu.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę ,który ćwiczy na siłowni ze swoją smpc w ceramice.Mnie serce oczywiście boli .A on mi mówi,że nie zaprząta sobie głowy ściąganiem na czas treningu zegarka.Antyrefleks jest podrapany na zewnątrz.Takie podejście do aktywnej eksploatacji zegarka.Oczywiście nie popieram.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak ktoś podchodzi do zegarka. Twój znajomy podobnie jak ja widocznie traktuje zegarek jako przedmiot użytkowy a nie pokazowy. Chociaż na siłownie również nie zabieram ani BB ani AT.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy raczej nie szanuje zegarka.Można przecież na czas treningu „zdeponować” zegar na przykład w takim etui serwisowym.A z serwisowego etui na czas treningu jakiegoś kwarca wyciągnąć.Z korzyścią dla zegarków i dużo wygodniej podczas treningu.

post-93096-0-35143300-1509782564_thumb.jpeg

post-93096-0-75448200-1509782578_thumb.jpeg


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez Z_bych
      1. TUDOR GLAMOUR DOUBLE DATE 42 MM
      Cena 7990 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Coś innego na męski nadgarstek. Kawałek solidnej stali w bardziej eleganckim wydaniu. Dzięki takiemu połączeniu mamy bardzo uniwersalny i zegarek, w oryginalnym, niepowtarzanym w milionach sztuk designie. Zegarek super układa się na nadgarstkach od 16,5 cm w górę. Bransoletka oczywiście z pełnych ogniw pracuje super, skręcane ogniwa pozwalają na jej szybkie i proste dopasowanie. 
      Jak na solidną, szwajcarską markę przystało, oprócz super wykończenia mamy masą fajnych smaczków, kilka starałem się pokazać na zdjęciach.
      Zdjęcia są moje, niem były poddawane obróbce.
      Stan mechaniczny idealny. Zegarek na prawidłowym chodzie, data przeskakuje idealnie – warto popatrzeć jak się to dzieje
      Wizualnie zegarek w bardzo dobrym stanie. Szkło czyściutkie. 
      W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa. Zegarek kupiony w kwietniu 2015 r. 
      Dane techniczne:
      Model: 57000-4 Producenct: Tudor Seria: Glamour Double Date Typ: Zegarek męski / Elegancki Średnica: Ø 42.00 mm Koperta: polerowana stal Dekiel:  pełny, zakręcany Bransoleta: w kolorze srebra, stal, zapięcie motylkowe Tarcza:  szara/wrzosowa, giloszowana Szkło: Szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Mechanizm i funkcje: nakręcany automatycznie, Tudor  cal. 2892, 21 kamieni, 28800 vph, 42 godzinna rezerwa chodu, sobna tarcza sekundowa Data: Grande date (2 tarcze daty) Wodoszczelność: 10 ATM  Koronka: zakręcana, logowana W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa.    
      2. JUNGHANS MEISTER CHRONO 027/4528.44
      Cena 5500 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Żadne zdjęcia i żadne rendery nie oddadzą uroku tego zegarka. Jakość wykonania każdego detalu zadowoli każdego zegarkomaniaka. Na dodatek chyba najładniejsza wersja kolorystyczna i na dodatek super wygodna bransoleta. Ocyzwiđcie bey problemu można założyć pasek.
      Naprawdę warto samodzielnie przekonać się o jakości Junghansa. Coraz mniej takich zegarków, tutaj za produkt i jego powodzenia odpowiedzialny był projektant i inżynier a nie księgowy i naprawdę widać to w każdym detalu na zewnątrz i wewnątrz zegarka.
       
      Specyfikacja:
      Marka: Junghans Model: 027/4528.44 Wodoszczelność: 50 metrów Mechanizm: Automatyczny, Junghans J880.1, 48 h rezerwa chodu, stop sekunda Rodzaj koperty: Stal szlachetna Szerokość koperty: 41.00 mm Grubość koperty z wypukłym szklem: 14.00 mm Kolor tarczy: granatowy Bransoletka: 21 mm, tal szlachetna  
       
       


























       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       


    • Przez pepepatryk
      Cześć wszystkim 🤟🏻
       
       Zegarek sprzedaje w pełnym sklepowym komplecie. Stan oceniam na mocne 8,5/10.  Ewentualne mankamenty próbowałem wyeksponować na fotkach poniżej, nic nadzwyczajnego. Jestem pierwszym i jedynym właścicielem. Tudora kupiłem u autoryzowanego holenderskiego sprzedawcy w Haarlemie w dniu finału piłkarskich Mistrzostw Świata (2022.12.18) od tego czasu leci 5 letnia międzynarodowa gwarancja. Zegarek jak u większości zegarkomaniaków był w rotacji z innymi zegarkami, używany głownie weekendami i w wolnym czasie. Nigdy nie był naprawiany, otwierany, bransoleta jak była skrócona przy zakupie w sklepie tak została, już nic nie kombinowałem z racji świetnego systemu regulacji. Black Bay Pro idzie pod młotek bo Tudor Pelagos FXD wierci mi dziurę w brzuch. 
       
      Mieszkam w Holandii więc sprzedaż wysyłkowa. Chyba, że ktoś będzie w okolicach to zapraszam na kawę.
       
      Cena jaka mnie interesuje to 3350 euro, koszt wysyłki do ustalenia, nie interesuje mnie wymiana.   
       
      Zapraszam do rozmów.
       
      Pepe
       
       
       
       
       
       
       
       

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
















    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.