Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość jarozlaw

Nazewnictwo, temat wydzielony z "Pierwszy zegarek automatyczny"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarozlaw

A nie myślałeś o Parnisach? Myślę że Portugalczyk byłby optymalny, jak na twoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Portugalczyk" to zegarek marki IWC, nie chinski wyrób ktory kopiuje design, i jeszcze " zapozycza" nazewnictwo.

 

Ponizej Portugalczyk:

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://ch24.pl/kultowe-zegarki-iwc-portugieser/&ved=0ahUKEwiug-m1kZjXAhWkQJoKHeXMC6wQFgglMAA&usg=AOvVaw2FTJRCW8siT08fXn4m0ooM


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Przecież wiadomo że to nie pisze o oryginalnym Portugalczyku, tylko homarze od Parnisa.

I od razu zbije twój następny komentarz, tak - to jest homar, ponieważ nigdzie nie ma loga IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jest to Parnis, i taka nazwa jest prawidłowa, natomiast określenie "portugalczyk" należy do IWC.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jest to Parnis, i taka nazwa jest prawidłowa, natomiast określenie "portugalczyk" należy do IWC.

Dla przykładu określenia bulova oyster albo orient oyster są w powszechnym użytku i jakoś nie słyszałem, żeby ktoś się na nie zżymał. :blink:      


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu określenia bulova oyster albo orient oyster są w powszechnym użytku i jakoś nie słyszałem, żeby ktoś się na nie zżymał. :blink:

 

Bo to określa typ koperty, nie model zegarka :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to określa typ koperty, nie model zegarka :)

Nie zamierzam się sprzeczać o niuanse w pojmowaniu, faktem jest że te określenia jednoznacznie identyfikują poszczególne zegarki i po to są w tym kontekście używane.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie sprzeczaj sie :)

Dziwnym trafem wielbiciele chińskich zegarków upodobali sobie nazewnictwo oryginalnych zegarków do nawiązujących stylem, by nie powiedziec skopiowanych wizualnie modeli wlasnej produkcji...

Sadzisz ze to fair?, ja nie...

 

By byc dobrze zrozumiany, są chińskie zegarki ktore mi sie podobają, ale one są chińskie... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z przywołanych przykładów upodobanie takie nie jest domeną wielbicieli chińskich zegarków. ;) Dobrze, dość o tym, niepotrzebny nam tu spór o to od kogo i jak bardzo kopiuje Seiko, Citizen, Orient czy inna Bulova i dlaczego to już niektórych nie razi. Pozdrawiam.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czemu podjales temat?, w obronie " chińskiego stylu zycia" ?

:);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czemu podjales temat?, w obronie " chińskiego stylu zycia" ?

:);)

Wyraziłem jedynie swoje zdanie w kwestii oczywistości stosowania określeń w rodzaju "bauhaus", "submariner", "oyster", "panda" czy właśnie "portugalec"... weszły do języka i w nim funkcjonują. A że niektórzy mają alergię na żółte, to już inna sprawa. ;)  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem jedynie swoje zdanie w kwestii oczywistości stosowania określeń w rodzaju "bauhaus", "submariner", "oyster", "panda" czy właśnie "portugalec"... weszły do języka i w nim funkcjonują. A że niektórzy mają alergię na żółte, to już inna sprawa. ;)

 

Najgorsze jest to ze ludzie pisza co im sie wydaje, a nie tak jak jest naprawdę....

" Bauhaus" to styl w sztuce, architekturze, a dokładnie nurt niemieckiego modernizmu,dotyczy to tez designu zegarków, nie zegarka, " submariner" oznacza zegarek nurkowy, nie jak sugerujesz i inni, Rolexa, o " Oyster" juz pisałem, " panda" to typ tarczy, wyrozniajacy sie białymi totalizatorami, bez wzgledu na markę zegarkową.

Natomiast wszystkie określenia typu " Parnis Portuguese", nazwa wlasna modelu IWC, czy " Tisell" "Hulk", okreslenie zwyczajowe modelu Rolexa, to zwykle nadużycia i wprowadzanie w błąd.

 

 

A ze takie nazwy funkcjonują?, przekleństwa tez funkcjonują, jednak używanie ich publicznie nie swiadczy o kulturze i dobrym tonie używającego :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze ludzie pisza co im sie wydaje, a nie tak jak jest naprawdę....

" Bauhaus" to styl w sztuce, architekturze, a dokładnie nurt niemieckiego modernizmu,dotyczy to tez designu zegarków, nie zegarka, " submariner" oznacza zegarek nurkowy, nie jak sugerujesz i inni, Rolexa, o " Oyster" juz pisałem, " panda" to typ tarczy, wyrozniajacy sie białymi totalizatorami, bez wzgledu na markę zegarkową.

Natomiast wszystkie określenia typu " Parnis Portuguese", nazwa wlasna modelu IWC, czy " Tisell" "Hulk", okreslenie zwyczajowe modelu Rolexa, to zwykle nadużycia i wprowadzanie w błąd.

 

 

A ze takie nazwy funkcjonują?, przekleństwa tez funkcjonują, jednak używanie ich publicznie nie swiadczy o kulturze i dobrym tonie używającego :)

I po co te pejoratywne porównania? Ludzie tankują na "cepeenie", szlifują "boszem", odkurzają "elektroluksem" i noszą "sikory'... to też zwalczasz? Więcej luzu. :P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zwalczam, tylko zwracam uwagę na prawidłowe nazewnictwo modeli zegarkowych, jedną z cech tej branży jest precyzja.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Bauhaus" to styl w sztuce, architekturze, a dokładnie nurt niemieckiego modernizmu,dotyczy to tez designu zegarków, nie zegarka, " submariner" oznacza zegarek nurkowy, nie jak sugerujesz i inni, Rolexa, o " Oyster" juz pisałem, " panda" to typ tarczy, wyrozniajacy sie białymi totalizatorami, bez wzgledu na markę zegarkową.

Natomiast wszystkie określenia typu " Parnis Portuguese", nazwa wlasna modelu IWC, czy " Tisell" "Hulk", okreslenie zwyczajowe modelu Rolexa, to zwykle nadużycia i wprowadzanie w błąd.

 

To ja proszę o wyjaśnienie, bo nie całkiem się jeszcze, jako świeży użytkownik, łapie - byłem przekonany, że nazwy jak np: "panda" (określenie charakterystycznej tarczy), czy "pepsi", "hulk", "batman", "kermit" (określenie charakterystycznej kolorystyki zegarka), to nazwy zwyczajowe, odnoszące się do typu tarczy, czy właśnie kolorystyki, a nie do konkretnego modelu konkretnej marki. Myliłem się? Na forum często koledzy piszą np. o Seiko "pepsi" (niebiesko-czerwony), które to określenie niczym się dla mnie nie różni od określenia "hulk" (zielony), które jak sugerujesz jest nazwą zwyczajową jakiegoś konkretnego Rolexa. Co do "Submarinera", to zawsze też żyłem w przekonaniu, że to nazwa własna modelu, a nie potoczne określenie zegarka nurkowego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myliłeś się.

"Hulk", "Batman" "Kermit" dotyczą zwyczajowej nazwy modelu Rolexa.

"Pepsi" to kolorystyka bezela, bez znaczenia jakiej marki dotyczy.

A tu masz suba innej marki:

post-48316-0-24440600-1509710374.jpg

 

P.S "Hulk" oznacza "Hulk", nie "zielony"....

Jest model polskiego producenta "Gerlach" w tym kolorze nazywany "Żabol" ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale wychodziłoby na to, że "pepsi" to jednak też zwyczajowa nazwa Rolexa - GMT-Master, a nie dowolnego zegarka z czerwono-niebieskim bezelem.

https://ch24.pl/popularne-zegarkowe-ksywki-nicki-i-przydomki-skad-sie-wziely/

 

Co do Submarinera, to jednak pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą ;). Submariner, tak jak Sea-Dweller, wydają się być nazwami własnymi modeli (czy rodziny modeli) Rolexa (oba to przecież nurki). Dla przykładu, Tisell to przecież "Marine Diver", a nie submariner ;)

 

https://www.rolex.com/watches.html

 

Pozdrawiam ;)!

 

P.S.

 

Misja Marka mi nie przeszkadza - każdy pewnie jakąś ma - a tak ogólnie przecież, to wydaje się być spoko gościem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja dotyczy nieprawidłowego nazewnictwa chińskich zegarków, stylistycznie nawiązujących do oryginałów, mające , sam nie wiem co, podnieść prestiż?

I z tym będę w"walczył" :D

 

Reszta jest mi obojętna, kermit, żabol, omesia czy rolek...... :)

 

Ok, ale wychodziłoby na to, że "pepsi" to jednak też zwyczajowa nazwa Rolexa - GMT-Master, a nie dowolnego zegarka z czerwono-niebieskim bezelem.

https://ch24.pl/popularne-zegarkowe-ksywki-nicki-i-przydomki-skad-sie-wziely/

 

Co do Submarinera, to jednak pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą ;). Submariner, tak jak Sea-Dweller, wydają się być nazwami własnymi modeli (czy rodziny modeli) Rolexa (oba to przecież nurki). Dla przykładu, Tisell to przecież "Marine Diver", a nie submariner ;)

 

https://www.rolex.com/watches.html

 

Pozdrawiam ;)!

 

P.S.

 

Misja Marka mi nie przeszkadza - każdy pewnie jakąś ma - a tak ogólnie przecież, to wydaje się być spoko gościem ;)

"Pepsi" to określenie czy to dotyczy Rolexa ( od niega ta nazwa zaistniała)czy Seiko, przybliża określenie ORYGINALNEGO modelu danego producenta, nie chińskiej zżyny...

Co do suba, napisz do Panerai  niech zmienią napis na tarczy.... ;)


Marku, jak czytam niektóre Twoje posty, to mam wrażenie, jakbyś wmówił sobie, że masz do spełnienia jakąś misję dziejową. Nie bardzo wiem, na czym ma ona polegać, ale przysłania Ci wszystko inne dookoła i uodparnia na wszelkie argumenty :)

Jakie argumenty? :D "cepeen", "bosz", czy "elektroluks"...

 

 

 

 Ludzie tankują na "cepeenie", szlifują "boszem", odkurzają "elektroluksem" i noszą "sikory'... to też zwalczasz? Więcej luzu.  :P

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem doprecyzowania - Tisell to koreańska, a nie chińska, zżyna, na japońskim mechanizmie dodatkowo ;) Jasne, że wolałbym mieć Rolexa, ale mając Tissela, do głowy by mi nie przyszło "udawanie" przed kimkolwiek, że to co innego niż koreańska zżynka z Rolexa - mówiąc o nim ewentualnie "kermit", miałbym na myśli skrótowe opisanie jego kolorystyki, a nie dodawanie sobie, czy zegarkowi prestiżu....

 

W ogóle ciężko mi zrozumieć forumowy "hejt" na Tisella - serio uważacie, że ktokolwiek tutaj udaje, że to prawie to samo, czy chce w ten sposób podnieść swój prestiż? Nie sądzę.

 

W ogóle, to straszny OT robimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję też za personalne oceny, proponuję je jednak zachować dla siebie, i trzymać się tematu rozmowy, będę wdzięczny.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokąd prowadzą niekiedy "radosne" uproszczenia może pokazać chociażby przykład klubu muzycznego w moim mieście. Nosi on nazwę "Mayday". Młodzi ludzie często uprawiają więc "wesołe" dialogi w tonacji: "idziesz w sobotę do Majdanka?" tudzież "ale był zajebioza w Majdanku wczoraj!". Tyle ode mnie tytułem off topic. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze doprecyzuje, bo nauczony doświadczeniem , część może pomyśleć że "Majdanek" to ....inny "klub"

 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do suba, napisz do Panerai  niech zmienią napis na tarczy.... ;)

 

Ja na tarczy Paneraia nie widzę napisu "Submariner" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz jakies jezyki obce?, w tym przypadku angielski i włoski?, mogły by pomoc zobaczyć :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.