Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Akribos XXIV AKR493RG i inne chińczyki z tourbillonem

Tourbillon chińskie komplikacje fazy księżyca moon SEA-GULL 818.921 akribos xxiv akribos akr493rg longio flying tourbillon

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 hiob

hiob
  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 16:46

Jak może wiecie, mam kilka zegarków, w większości szwajcarskich. Albo raczej, w praktyce, wyłącznie szwajcarskich:  Rolexa Explorera II, Omegę Seamaster, Heuera Carrerę, TAG Heuera F1, starego Atlantica i jakiegoś  IWC. Wszystkie je można znaleźć w tym wątku.  Kupiłem też ostatnio, na zasadzie żartu, dwa chińskie "dziurbillony" marki Kinyued. Zegarki "jednorazowego użytku", ale ciekawie wyglądające. Ponosiłem je po tygodniu każdy i nie jestem pewien, czy je jeszcze kiedyś założę, ale i tak fajnie mieć w kolekcji zegarek z odsłoniętym balastem. Przy okazji jednak zainteresował mnie temat chińczyków, tych "z wyższej chińskiej półki". 

Konkretnie chodziło mi o to, że zafascynowały mnie tourbillony, a na kupno szwajcara mnie po prostu nie stać. Najtańsze co można znaleźć to jakieś 50 tys złotych za TAG Heuera, który na dodatek mi się nie podoba, a te szwajcarskie tourbillony, które mi się podobają, kosztują często nawet 10 razy więcej. Zatem pozostaje tylko oglądanie ich na YouTube, a ja chciałem podziwiać je na swojej ręce. 

Heuer2.jpg  

Zacząłem więc szukać wśród chińczyków i pierwsze co znalazłem, to Sea-gull  819.921 i, szczerze mówiąc, zakochałem się od pierwszego wejrzenia. 

seagull.jpg

Cena 2300 dolarów, czyli ok. 8500 złotych już wydawała się przystępna i gdyby nie to, że ostatnio wydałem trochę pieniędzy na TAGa i dziurbilliony, to pewnie bym go kupił. Stoczyłem jednak walkę z samym sobą, pokonałem się i stwierdziłem, że tego zegarka nie kupię. Ale...

Ale dalej szukałem jakiś artykułów na temat chińskich tourbillonów i trafiłem na jeden za 1500 dolarów, czyli ok. 5500 złotych. Jest to Longio Flying Tourbillon.  Zaproponowałem im, że dam za niego 1200 dolarów, szczerze mówiąc licząc na to, że odrzucą tę propozycję, bo mi się on nie bardzo podobał.

Longio.jpg

Szukałem czegoś tradycyjnego, klasycznego w swym wystroju, a Longio był dla mnie zbyt nowoczesny - podobnie jak TAG Heuer. Sprzedawca odpowiedział, że może cenę obniżyć do 1450 dolarów, podziękowałem mu i to był koniec tematu, aż...

Aż trafiłem na inny zegarek z tourbillonem, kosztujący 650 dolarów, czyli jakieś 2400 złotych.

t2.jpg

Co więcej, w takim stylu, jakiego szukałem, do wyboru w kolorach stali, lub złota w dwóch odcieniach i jako dodatkowy bonus ma 24-godzinną drugą strefę czasową. Coś, co zawsze mi się przydaje, wirtualnie przebywając ciągle w USA i w Polsce. Zegarek nazywa się Akribos XXIV Tourbillon Moonphase Watch AKR493RG i jest już w drodze do mojego domu. Powinienem go otrzymać za parę dni. Nawiasem mówiąc zastanawia mnie kto wymyśla te głupie nazwy? Dlaczego akurat AKR493RG, a nie, po prostu,  Akribos Tourbillon? 

Znalazłem jeden wątek na forum WUS, gdzie ktoś, kto posiada w swej kolekcji kilka porządnych "szwajcarów", zakupił także tego "chińczyka" i popełnił o nim całkiem pozytywną recenzję. Zatem zaryzykowalem - 650 dolarów nie majątek - i z niecierpliwością czekam na swoją przesyłkę. 

t1.jpg

Na koniec jeszcze tylko jedna uwaga - z tymi fazami księżyca to przesada. O ile tourbillon jest prawdziwy i druga strefa czasowa także, przynajmniej sądząc po zdjęciach i filmach na YT jakie mi się udało znaleźć, to księżyc pokazuje nam tylko, czy mamy dzień, czy noc. Ale w przypadku zegarka "GMT" jest to nawet bardziej przydatna funkcja, niż rzeczywiste fazy księżyca. Możemy bowiem sobie nastawić zegarek na jedną strefę w formacie 12-godzinnym plus "księżyc - słońce", a druga wskazówka pokazuje nam drugą strefę czasową w formacie 24-godzinnym. 

Użytkownik hiob edytował ten post 06 listopad 2017 - 18:46

• 0

#2 dopeman

dopeman
  • Użytkownik
  • 1599 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 17:21

Też kiedyś interesował mnie ten temat. Koniecznie napisz jak już dojdzie.
  • 0

#3 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4685 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 20:43

Przez moment był dostępny cudowny garniturowy Beijing za chyba ok 6000 zł...
Do dziś żałuję, że nijak nie miałem jak sfinansować tego zakupu :(
Ten za 650 dolcow to chyba najtańszy prawdziwy Tourbillon na rynku, ciekawym, czy choc przyzwoity jakościowo :)
  • 0

#4 artur111bartek

artur111bartek
  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 20:58

Pisz koniecznie jak dojdzie. Tylko nie od razu. "Prześpij się " z nim tydzień.

• 0

#5 hiob

hiob
  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 00:13

Ma dotrzeć w środę, a ja pracuję od środy do soboty i wtedy nie mam czasu nawet na włączenie w domu kompa. Jakieś pierwsze refleksje powinny się pojawić koło poniedziałku. 

• 0

#6 andrak

andrak
  • Nowy Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 10:34

Tak podobno chodzi to pieroństwo.

Bardzo ciekaw jestem obiektywnych wrażeń Kolegi Hioba.
  • 0

#7 hiob

hiob
  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 23:04

Bardzo ciekaw jestem obiektywnych wrażeń Kolegi Hioba.

Pierwsze wrażenie - dość mieszane uczucia, ale więcej będzie w weekend. 

• 0

#8 hrabia

hrabia
  • Użytkownik
  • 3185 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 00:08

Wygląda interesująco. Trochę nie grają mi małe tarcze i napis "tourbillon", ale nie wybrzydzałbym :)

• 0

#9 hiob

hiob
  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 03:40

A oto moja recenzja:

• 1

#10 andrak

andrak
  • Nowy Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 06:26

Piękne dzięki za wyczerpującą recenzję.

• 0

#11 andrak

andrak
  • Nowy Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 25 listopad 2017 - 15:20

Ciekaw jestem,czy kolejne dni/tygodnie przyniosły jakieś nowe obserwacje Kolegi hioba.

• 0

#12 hiob

hiob
  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 25 listopad 2017 - 19:38

Ciekaw jestem,czy kolejne dni/tygodnie przyniosły jakieś nowe obserwacje Kolegi hioba.

Nic nowego, bo zegarek schowany. Ja mam ich teraz 8, nie licząc tego, który nosi moja żona, plus kolejny w drodze, więc każdy ma swój tydzień raz na dwa miesiące. Po prostu jest rotacja - każdy ma swoje siedem dni i czeka potem w kolejce.  :lol:

Nowy tourbillon z Chin powinien się zjawić w ciągu kilku najbliższych tygodni, więc będzie jego recenzja, a na razie na ręce mam Rolexa, który właśnie wrócił z serwisu. 

• 0

#13 andrak

andrak
  • Nowy Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 12:03

Podziękowoł. To poczekamy….

Nic nowego, bo zegarek schowany. Ja mam ich teraz 8, nie licząc tego, który nosi moja żona, plus kolejny w drodze, więc każdy ma swój tydzień raz na dwa miesiące. Po prostu jest rotacja - każdy ma swoje siedem dni i czeka potem w kolejce.  :lol:

Nowy tourbillon z Chin powinien się zjawić w ciągu kilku najbliższych tygodni, więc będzie jego recenzja, a na razie na ręce mam Rolexa, który właśnie wrócił z serwisu. 

• 0

#14 hiob

hiob
  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 14:07

Na razie tylko szybkie porównanie, recenzja będzie za moment...

• 0

#15 hiob

hiob
  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 16:05

Recenzja zaczyna się gdzieś koło 10 minuty:  

• 0

#16 mibartek

mibartek
  • Nowy Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 17:44

jako ciekawostka fajne. szkoda, że robia tylko takie udziwnione. mogliby skopiować np takiego Zenitha:

calibre-el-primero-4035d.jpg

sam bym się chyba wtedy nawet skusił :D

• 0

#17 hiob

hiob
  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:57

Robią już wiele różnych wzorów, ale niektóre kosztują  2-4 tys dolarów, a ja szukałem czegoś jak najtańszego. Ale mają też dość proste wzory:

http://www.seagullwa...n&Submit=Search

Trudno jednak wymagać, by za cenę kilkadziesiąt razy mniejszą stworzyli coś równie dobrego i pięknego jak najlepsi szwajcarscy producenci. 

• 0

#18 krisu2

krisu2
  • Użytkownik
  • 676 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 13:36

Ten Akribos jakby bardziej przemyślany od Johnnego. W tym drugim denerwowałyby mnie okrojone subtarczki - co to za datownik w którym pomiędzy 15 a 24 datę należałoby zgadywać. To samo ze wskazaniem 24h. Choć sama turbina ładniejsza, wskazówki również, jak i sama faktura tarczy.

Gdyby nie te nieszczęsne subtarczki Johnny byłby faworytem, jednak w tym przypadku w moim odczuciu to go zupełnie przekreśla.

• 0

#19 hiob

hiob
  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 19:00

Akribos ma zdecydowanie lepszy mechanizm, lepszej jakości - choć mój egzemplarz nie jest dobrze nastawiony. Johnny "pływa", zachowuje się jak stary, zużyty zegarek, którego nikt nigdy nie konserwował. Średnio chodzi dość dokładnie, ale trudno ocenić jak długo tak będzie. Podejrzewam, że to nie będzie zbyt trwały mechanizm. Ale obydwa tourbillony fascynujące. :D  

• 0

#20 krisu2

krisu2
  • Użytkownik
  • 676 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 19:46

Ja też mam w planach na ten rok zakup jakiegoś chińskiego tourbillona. W oko wpadły mi dwa modele Bingera:

https://pl.aliexpres...iceBeautifyAB=0

lub taki bez upiększeń:

https://pl.aliexpres...iceBeautifyAB=0

Fajnie że dzielisz się swoimi uwagami dotyczącymi chińskich tourbillonów. Mnie to nie zniechęca, doskonale rozumiem że za te pieniądze nie da się ani wykonać, ani kupić nic lepszego. Jednak chęć posiadania w kolekcji tourbillona jest nie do przeskoczenia.

Dziękuję.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tourbillon, chińskie komplikacje, fazy księżyca, moon, SEA-GULL 818.921, akribos xxiv, akribos akr493rg, longio flying tourbillon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych