Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

francuz999

zegar stojący

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie o stojący kwadransowy zegar secesyjny Peerless . Czy jest to rzadko spotykane w przypadku stojących zegarów secesyjnych  ,że  mechanizm jest  nakręcany kluczykiem a nie poprzez ręczne podciąganie wag?Jest to powszechne wśród np. francuskich Comtoisów ale nie spotkałem się z czymś takim jeśli chodzi o zegary stojące z międzywojnia.Niestety jakość zdjęć nie jest najlepsza,nie posiadam zdjęcia werku ,nie są również założone na zdjęciu wagi  ani wahadło.Na werku jest napisane Peerless oraz 1 million. Zegar ma trzy wagi.Został przywieziony z Francji.Mam możliwość jego zakupu i bardzo chciałbym się dowiedzieć czy często się spotyka zegary tego typu.

Dziękuję i pozdrawiam

Kamil

post-47138-0-97653900-1510269493_thumb.jpg

post-47138-0-67577100-1510269500_thumb.jpg

post-47138-0-24688900-1510269522_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zegar absolutnie nie jest w stylu secesyjnym.

2.Napęd linkowy w stojących zegarach z okresu międzywojennego jest rzadko spotykany. To wyższa klasa od powszechnych w zegarach stojących łańcuchów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciał bym zobaczyć  ten mechanizm, można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopiero najwcześniej za około tydzień być może uda mi się zrobić zdjęcie werku i zamieścić na forum.Przy okazji zapytam w jakim stylu jest zegar,myślałem wcześniej że w secesyjnym?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Kieninger takie mechanizmy i zegary produkowała i nadal je produkuje, ale nie wiem od którego roku zaczęli produkować stojące linkowce. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styl nazwałbym "drobnomieszczańskim niemieckim wczesnym art deco".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.