Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mr.gnomon

Adriatica Ronda 708 nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek: Adriatica mod. 1009.708.1

Kaliber: Ronda 708

 

Cześć.

Niestety wlazłem na minę. Mechanizm pracował i klasycznie sygnalizował słabą baterię (przeskok sekundnika). Po wymianie baterii nie ruszył. Bateria sprawna. Brak mi informacji na temat jakiegoś resetu dla tego mechanizmu. Może ktoś pomoże?

post-100971-0-21583200-1510299671_thumb.jpg

post-100971-0-18133300-1510299680_thumb.jpg

post-100971-0-93766100-1510299689_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Bateria taka jak poprzednio i taka sama jak na przywołanej stronie - typ 371. Wiem, że te mechanizmy można niedrogo nabyć ale trochę dziwny zbieg okoliczności albo mój brak wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Weź miernik, zmierz baterię. Potem odczekaj z 10 minut przed włożeniem. Miernikiem sprawdź czy są impulsy na cewce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

To dosyć typowy problem po wymianie ogniwa zasilającego. Często przyczyną jest "zruszenie" połączeń miedzy ogniwem a płytką elektroniki bądź układem włącznika czyli w okolicach płytki i wałka "naciągowego" z zamontowaną koronką.

W mechanizmie przedstawionym na zdjęciach nie widać śladów wilgoci na mechanizmie, co nie oznacza, że nie było np. lekkiego wylewu ogniwa. Widoczne objawy zawilgocenia powodują zwykle korozję połączeń elektroniki z elementami łączącymi do ogniwa zasilającego.

Kilka razy odciągałeś koronkę i wciskałeś? Był odczuwalny przeskok? Ogniwo wyjmij i sprawdź napięcie miernikiem. Powinno być bliskie, nieco wyższe jak 1.5V. Włóż stare rozładowane ogniwo i sprawdź działanie. Operacje z wyjmowaniem i montażem ogniwa zasilającego dokonuj na odciągniętej koronce. Mechanizm przestawiania kalendarza koronką działa? Śrubki mostka dociskającego ogniwo są dokręcone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie wskórałem. Bateria sprawdzona. Wałek pracuje prawidłowo we wszystkich położeniach. Napięcie na cewce jest przy wyciągniętej koronce 1,5 V. Przy wciśniętej koronce napięcie na cewce wzrasta tak o 0,3 V i ledwie zauważalnie pulsuje. Nie jestem pewien czy to jest prawidłowo. Sekundnik nie rusza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.