Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bransoleta typu mesh

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 norbertrudka

norbertrudka
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 21:29

Witam,

Czy bransoletę typu mesh można skrócić?  Następnie czy bez problemu znajdę zamiennik, gdy mi się zepsuje bransoleta, bo słyszałem, że zwykłej bransolety ze stali szlachetnej jest ciężko znaleźć orginalny zamiennik. Ostatnie pytanie czy bransoletę znajdę, jeżelibym kupił zegarek na pasku i nie byłoby problemu z założeniem?

Użytkownik norbertrudka edytował ten post 11 listopad 2017 - 21:34

• 0

#2 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 4371 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 22:41

Jeśli chodzi o skracanie bransolety typu mesh to dużo zależy od bransolety, z reguły masz możliwość niewielkiej regulacji przy zapięciu, no i te które maja "odsłonięte teleskopy" możesz ciąć żeby skrócić. Są też tzw meshobransolety - Deep Blue ma je w ofercie ktore przy teleskopach wyglądają jak mesh a dalej jak bransolety. Są też takie które mają skręcane fragmenty - które można wypinać.

Tak że to wszystko zależy od tego jakiego mesh'a kupisz...

Co do bransolety stalowej i paska - to radzę kupić zegarek na bransolecie i dokupić pasek, odwrotnie jest dużo gorzej, czasami to bardzo drogi interes, a czasami wręcz niemożliwy do zrealizowania.

• 0

#3 mirek 1969

mirek 1969
  • Użytkownik
  • 1219 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 22:46

Bransoleta może kosztować tyle co połowa zegarka

• 0

#4 norbertrudka

norbertrudka
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 00:05

Okej, dzięki. Jeszcze mam jedno pytanie do około 1800zł lepiej zainwestować a automat czy kwarc? Będzie to mój pierwszy zegarek.

• 0

#5 mirek 1969

mirek 1969
  • Użytkownik
  • 1219 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 10:09

Automat

• 0

#6 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 490 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 10:31

Okej, dzięki. Jeszcze mam jedno pytanie do około 1800zł lepiej zainwestować a automat czy kwarc? Będzie to mój pierwszy zegarek.

Ja skracałem takiego mesha, po prostu wyciąłem cążkami dwa rzędy ogniw.

Załączony plik  BN0151.01.jpg   112,38 KB   9 Ilość pobrań

Co do kwestii wydatków, to może najpierw napisz jaką rolę ma ten zegar pełnić, jak dokładnie ma chodzić, czy ma być noszony na co dzień, czy od święta, do jakiego ubioru chcesz go zakładać, czy musi być nowy-sklepowy czy dopuszczasz zakup na rynku wtórnym etc.

• 0

#7 greenmag

greenmag
  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 11:29

ja odcinałem malutką piłką do metalu - też dobrze szło :D

20170907_100640.jpg

Użytkownik greenmag edytował ten post 12 listopad 2017 - 11:31

• 0

#8 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 4371 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 11:48

Automat to specyficzny zegarek - niezbyt dokładny, delikatny, wymagający stałego noszenia...

Kwarc - zawsze dokładny, mniej delikatny, można go odłożyć na półkę.

Za sumę którą wymieniłeś szukałbym kwarca z ogniwem słonecznym i synchronizacją radiową - automat sprawiłbym sobie jako kolejny zegarek.

• 1

#9 norbertrudka

norbertrudka
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 12:23

Co do kwestii wydatków, to może najpierw napisz jaką rolę ma ten zegar pełnić, jak dokładnie ma chodzić, czy ma być noszony na co dzień, czy od święta, do jakiego ubioru chcesz go zakładać, czy musi być nowy-sklepowy czy dopuszczasz zakup na rynku wtórnym etc.

Zegarek na co dzień. Ubiór raczej sportowy. Może być również używka, ale w dość dobrym stanie, coś 8/10. Będzie to mój pierwszy zegarek i właśnie szedłbym w stronę kwarca, tak jak kolega wyżej wspomniał, że lepiej sobie zakupić jako drugi zegarek automat. Szukać czegoś w japońcach czy za tą cenę znajdę jakiegoś w miarę szwajcara? Interesuję mnie, żeby najlepiej miał chronograf, albo coś w tym stylu, dokładnie nie wiem jak to się nazywa, ale informacja jaka jest tam zawarta to dzień miesiąca, pora dnia i czy jest to wtorek czy środa. Pasek odpada, bo skóra do sportowego ubioru to  trochę lipnie wygląda. A jeszcze mam pytanie czy jeżelibym kupił zegarek na bransolecie szlachetnej to będzie ciężko znaleźć bransoletę mesh do zegarka?

• 0

#10 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 4371 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 21:28

Szukać czegoś w japońcach czy za tą cenę znajdę jakiegoś w miarę szwajcara? [...] A jeszcze mam pytanie czy jeżelibym kupił zegarek na bransolecie szlachetnej to będzie ciężko znaleźć bransoletę mesh do zegarka?

Zdecydowanie Japończyka - Casio, Seiko, Citizen to faworyci jeśli chodzi o zegarki z mechanizmami zasilanymi elektrycznie, zarówno jeśli chodzi o technologię jak i relację jakości do ceny.

Jeśli zegarek ma standardowy rozstaw uszu - czyli 20, 22, 24 mm to bez problemu znajdziesz mesh do niego - cena takiej bransolety waha się od 100PLN w górę. Nie wiem jaki masz nadgarstek, ale standardowa długość mesh'a to 16cm, tak że plus L&L i wiesz czy musisz czy nie musisz skracać.

Ja miałem kilka takich bransolet i finalnie zostawiłem sobie mesh Steinhart'a bo moim zdaniem jest świetny jeśli weźmiesz stosunek ceny do jakości - minus musisz dobrać odpowiednią długość bo nie skrócisz.

• 0

#11 norbertrudka

norbertrudka
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 21:37

Nadgarstek mam 17cm. Poszperałem trochę i znalazłem 3 modele, dwa japońce i jeden szwajcarski, wiem, że za Atlantic pewnie płaci się za wtłoczone logo na tarczy, ale przemawia ten model do mnie. Czy mógłbyś mi coś jeszcze doradzić?

Citzen: https://zegarownia.p...izen-at2141-52l

Seiko: https://zegarownia.p...-seiko-ssb225p1

Atlantic: https://atlantic-wat...ve/65456-41-61/

• 0

#12 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 4371 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 21:42

Z tych trzech brałbym Citizena bo ma solar.

• 0

#13 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 490 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 23:07

Też brałbym Citizena, także z uwagi na eco-drive. :wub:

• 0

#14 tunajerzy

tunajerzy
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 11:40

Poszukaj zegarka Citizen z serii Skyhawk. Solar z radiową synchronizacją czasu. Niżej przykładowy.

s-l1600.jpg

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych