Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

norbertrudka

Bransoleta typu mesh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy bransoletę typu mesh można skrócić?  Następnie czy bez problemu znajdę zamiennik, gdy mi się zepsuje bransoleta, bo słyszałem, że zwykłej bransolety ze stali szlachetnej jest ciężko znaleźć orginalny zamiennik. Ostatnie pytanie czy bransoletę znajdę, jeżelibym kupił zegarek na pasku i nie byłoby problemu z założeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skracanie bransolety typu mesh to dużo zależy od bransolety, z reguły masz możliwość niewielkiej regulacji przy zapięciu, no i te które maja "odsłonięte teleskopy" możesz ciąć żeby skrócić. Są też tzw meshobransolety - Deep Blue ma je w ofercie ktore przy teleskopach wyglądają jak mesh a dalej jak bransolety. Są też takie które mają skręcane fragmenty - które można wypinać.

 

Tak że to wszystko zależy od tego jakiego mesh'a kupisz...

 

Co do bransolety stalowej i paska - to radzę kupić zegarek na bransolecie i dokupić pasek, odwrotnie jest dużo gorzej, czasami to bardzo drogi interes, a czasami wręcz niemożliwy do zrealizowania.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki. Jeszcze mam jedno pytanie do około 1800zł lepiej zainwestować a automat czy kwarc? Będzie to mój pierwszy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki. Jeszcze mam jedno pytanie do około 1800zł lepiej zainwestować a automat czy kwarc? Będzie to mój pierwszy zegarek.

 

Ja skracałem takiego mesha, po prostu wyciąłem cążkami dwa rzędy ogniw.

 

post-94542-0-17117700-1510478934_thumb.jpg

 

Co do kwestii wydatków, to może najpierw napisz jaką rolę ma ten zegar pełnić, jak dokładnie ma chodzić, czy ma być noszony na co dzień, czy od święta, do jakiego ubioru chcesz go zakładać, czy musi być nowy-sklepowy czy dopuszczasz zakup na rynku wtórnym etc.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skracałem takiego mesha, po prostu wyciąłem cążkami dwa rzędy ogniw.

 

ja odcinałem malutką piłką do metalu - też dobrze szło :D

 

20170907_100640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki. Jeszcze mam jedno pytanie do około 1800zł lepiej zainwestować a automat czy kwarc? Będzie to mój pierwszy zegarek.

 

Automat to specyficzny zegarek - niezbyt dokładny, delikatny, wymagający stałego noszenia...

Kwarc - zawsze dokładny, mniej delikatny, można go odłożyć na półkę.

 

Za sumę którą wymieniłeś szukałbym kwarca z ogniwem słonecznym i synchronizacją radiową - automat sprawiłbym sobie jako kolejny zegarek.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skracałem takiego mesha, po prostu wyciąłem cążkami dwa rzędy ogniw.

 

 

Co do kwestii wydatków, to może najpierw napisz jaką rolę ma ten zegar pełnić, jak dokładnie ma chodzić, czy ma być noszony na co dzień, czy od święta, do jakiego ubioru chcesz go zakładać, czy musi być nowy-sklepowy czy dopuszczasz zakup na rynku wtórnym etc.

Zegarek na co dzień. Ubiór raczej sportowy. Może być również używka, ale w dość dobrym stanie, coś 8/10. Będzie to mój pierwszy zegarek i właśnie szedłbym w stronę kwarca, tak jak kolega wyżej wspomniał, że lepiej sobie zakupić jako drugi zegarek automat. Szukać czegoś w japońcach czy za tą cenę znajdę jakiegoś w miarę szwajcara? Interesuję mnie, żeby najlepiej miał chronograf, albo coś w tym stylu, dokładnie nie wiem jak to się nazywa, ale informacja jaka jest tam zawarta to dzień miesiąca, pora dnia i czy jest to wtorek czy środa. Pasek odpada, bo skóra do sportowego ubioru to  trochę lipnie wygląda. A jeszcze mam pytanie czy jeżelibym kupił zegarek na bransolecie szlachetnej to będzie ciężko znaleźć bransoletę mesh do zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Szukać czegoś w japońcach czy za tą cenę znajdę jakiegoś w miarę szwajcara? [...] A jeszcze mam pytanie czy jeżelibym kupił zegarek na bransolecie szlachetnej to będzie ciężko znaleźć bransoletę mesh do zegarka?

 

Zdecydowanie Japończyka - Casio, Seiko, Citizen to faworyci jeśli chodzi o zegarki z mechanizmami zasilanymi elektrycznie, zarówno jeśli chodzi o technologię jak i relację jakości do ceny.

 

Jeśli zegarek ma standardowy rozstaw uszu - czyli 20, 22, 24 mm to bez problemu znajdziesz mesh do niego - cena takiej bransolety waha się od 100PLN w górę. Nie wiem jaki masz nadgarstek, ale standardowa długość mesh'a to 16cm, tak że plus L&L i wiesz czy musisz czy nie musisz skracać.

Ja miałem kilka takich bransolet i finalnie zostawiłem sobie mesh Steinhart'a bo moim zdaniem jest świetny jeśli weźmiesz stosunek ceny do jakości - minus musisz dobrać odpowiednią długość bo nie skrócisz.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek mam 17cm. Poszperałem trochę i znalazłem 3 modele, dwa japońce i jeden szwajcarski, wiem, że za Atlantic pewnie płaci się za wtłoczone logo na tarczy, ale przemawia ten model do mnie. Czy mógłbyś mi coś jeszcze doradzić?

 

Citzen: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-at2141-52l

Seiko: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-ssb225p1

Atlantic: https://atlantic-watch.pl/kolekcje/seamove/65456-41-61/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech brałbym Citizena bo ma solar.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałbym Citizena, także z uwagi na eco-drive. :wub:


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj zegarka Citizen z serii Skyhawk. Solar z radiową synchronizacją czasu. Niżej przykładowy.

 

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skracałem takiego mesha, po prostu wyciąłem cążkami dwa rzędy ogniw.

 

Co do kwestii wydatków, to może najpierw napisz jaką rolę ma ten zegar pełnić, jak dokładnie ma chodzić, czy ma być noszony na co dzień, czy od święta, do jakiego ubioru chcesz go zakładać, czy musi być nowy-sklepowy czy dopuszczasz zakup na rynku wtórnym etc.

Witam,

Jak się sprawuje ten shark mesh? Ogniwka nie mają dużego luzu i bransoleta nie przesuwa się na boki wzdłuż teleskopów? To jest jakaś markowa bransa, czy chiński no-name?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesh z forumowego bazarku, od kolegi lookas2. Nie ma luzów, nic się nie przesuwa, używam dla kolejnych zegarków co mają 20mmm w uszach. Wbrew pozorom splot jest sztywny tam gdzie trzeba i giętki gdzie trzeba. :)

Ostatnio z takim Citizenem.

 

post-94542-0-75101600-1513929524_thumb.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesh z forumowego bazarku, od kolegi lookas2. Nie ma luzów, nic się nie przesuwa, używam dla kolejnych zegarków co mają 20mmm w uszach. Wbrew pozorom splot jest sztywny tam gdzie trzeba i giętki gdzie trzeba. :)

Ostatnio z takim Citizenem.

 

 

Dzięki za odpowiedz :).

 

Wykończenie tej splotu jest satynowe, szczotkowane, czy jest polerowane? Na zdjęciu wygląda raczej jak polerowany.

 

Zapięcie jest ok, nie "grzechocze" jakoś bardzo? Jest z pełnej blachy, czy wzajemnie przenikające się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie grzechocze. Moim zdaniem jest polerowany i z zapięciem z pełnej blachy, ale zobacz sobie zdjęcia tu.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie grzechocze. Moim zdaniem jest polerowany i z zapięciem z pełnej blachy, ale zobacz sobie zdjęcia tu.   

 

 

Dzięki za link, super! Fajna cena.

 

Czy próbowałeś tego mesha na teleskopach seiko 2,5 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś padało tego typu pytanie, ale w kontekście innego zegarka... ZTCP jak miałem Citizena NY0040 to jego fabryczne teleskopy nie wchodziły, ale przy meshu dostałem dwa (?) komplety teleskopów, które pasowały do zegarka długością, a do bransolety średnicą.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie, 

 

Przeglądając chiński serwis, szukałem mesha 20mm (1mm spiłeuje pilnikiem) do Tissota Lelocle, 

wszystkie które znalazłem mają długość 175mm po zapięciu.. mój nadgarstek ma ok 20cm. (oryginalny pasek 115mm + 75mm) zapięty na motylku na przedostatnią dziurkę,

Czy spotkaliście się z dłuższymi? ok 20cm w rozsądnych cenach?  (zamówiłem kilka modeli w tym link, zobaczymy na wiosnę jak bedzie to wyglądać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.