Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o informację o tym zegarku,

głównie interesują mnie oznaczenia z tylnego dekla,

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punca - próba złota, numer seryjny zegarka i nazwa firmy. Zegarek ładny, prawdopodobnie z lat 50-60. I to chyba wszystko. Gdybyś pokazał zdjęcie werku to moglibyśmy napisać ciut więcej.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punca - próba złota, numer seryjny zegarka i nazwa firmy. Zegarek ładny, prawdopodobnie z lat 50-60. I to chyba wszystko. Gdybyś pokazał zdjęcie werku to moglibyśmy napisać ciut więcej.

Dziękuję za odpowiedź, tak przypuszczałem, lecz chciałem bardziej szczegółowo wiedzieć co oznacza:121-,0,750.

Rozumiem że cała koperta wraz z deklem jest wykonana z 18 karatowego złota? Czy właśnie któreś oznaczenie wskazuje wagę użytego kruszcu na wykonanie koperty, czy dopiero po wyjęciu werku i zważeniu będę mógł się o tym dowiedzieć? Po numerze seryjnym i nazwie nic nie mogę znaleźć w internecie odnośnie tego czasomierza. Ten zegarek zamierzam dopiero kupić i dlatego nie mogę pokazać zdjęcia werku.

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zegarek w całości wykonany jest ze złota. Jego wagę można poznać dopiero po zważeniu.
0,750 to próba złota. 18 karatowe złoto (tzw. dwójka) zawiera 75% czystego złota, stąd też te oznaczenia.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zegarek w całości wykonany jest ze złota. Jego wagę można poznać dopiero po zważeniu.

0,750 to próba złota. 18 karatowe złoto (tzw. dwójka) zawiera 75% czystego złota, stąd też te oznaczenia.

 

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i odpowiedź, która w całości mnie satysfakcjonuje,

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Cieszę się, że mogłem pomóc. Zegarek urodziwy i bardzo ładnie zachowany. Jeśli cena dobra to nic, tylko kupować, dbać i nosić :-)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem ,


że największym mankamentem jest to, że nie wiem jaka ta dobra cena ,


i żeby to ustalić to cały czas kopę w necie lecz nic 


jak na razie nic nie znalazłem.Szkoda że tu nie można  dokonać wyceny.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ceny złotych zegarków nieznanych marek na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena kruszcu złota to w tej próbie 103 zł. Koperta wraz z dekielkiem i może koronką (nie mam pewności, czy również jest ze złota) będzie ważyła prawdopodobnie +- 12-14 gramów. Wystarczy pomnożyć i dodać parę złotych za mechanizm i mamy mniej więcej średnią wartość tego zegarka. Właściciel może mieć oczywiście inne kryteria wyceny.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena kruszcu złota to w tej próbie 103 zł. Koperta wraz z dekielkiem i może koronką (nie mam pewności, czy również jest ze złota) będzie ważyła prawdopodobnie +- 12-14 gramów. Wystarczy pomnożyć i dodać parę złotych za mechanizm i mamy mniej więcej średnią wartość tego zegarka. Właściciel może mieć oczywiście inne kryteria wyceny.

Dzień Dobry, który tak miło się zaczyna.

Teraz jestem w domu.

Raz jeszcze bardzo dziękuję za odpowiedź kolegom.

Życzę miłego dnia, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej obstawiałbym 8g złota


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej obstawiałbym 8g złota

To zmienia postać rzeczy,

ale już wiem jak będę mógł się dogadać przy zakupie

bo argumenty już poznałem dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmę też można odszukać, to Les Fils de Rene Ulmann z La Chaux de Fonds, markę zarejestrowano w 1950 roku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.