Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pajabrava

Becker 27 źle bije

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem całkiem świeżutkim miłośnikiem zegarów. Wpadł mi Becker P 27 z którym zaczął sie problem. Otóz po odkurzeniu i złożeniu bije jednakową ilość razy o każdej godzinie. Połówki wybije normalnie- raz . Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij tarczę i pokaż foto.

albo coś jest trwale uszkodzone albo tylko mała usterka spowodowana odgięciem któregoś elementu lub po prostu brudem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę bardzo. Dziękuję za odpowiedź. cały ranek do 7:00;)) pukałem w tę dźwignię do zmiany bicia i nic....wskazówkę minutową przesuwałem i też nic . Niezależnie również od pozycji godzinowej wybija trzy razy  na strunie. Niestety foty teraz nie wyślę. Jestem w pracy do 20:00. Pozdrawiam i jeśli można po powrocie zrobię foto i wrzucę

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pukanie raczej nie pomaga. kręciłeś wskazówką nadmiernie do tyłu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń to wytłumaczę, ewentualnie podjedź to jeszcze lepiej wytłumaczę. tel. 691 045 744. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem całkiem świeżutkim miłośnikiem zegarów. Wpadł mi Becker P 27 z którym zaczął sie problem. Otóz po odkurzeniu i złożeniu bije jednakową ilość razy o każdej godzinie. Połówki wybije normalnie- raz . Pomóżcie

 Becker P27 to nie nazwa określonego typu mechanizmu.  


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za odzew :)  Wrócę do domu pofotografuję i poproszę o wsparcie z tym dwuwagowcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkładałeś mechanizm na części pierwsze do czyszczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Becker P27 to nie nazwa określonego typu mechanizmu.  

 

Skoro zwróciłeś na to uwagę.

Jak to jest że mechanizm ma oznaczenie P27 a faktycznie jest długości odpowiadającej P64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zwróciłeś na to uwagę.

Jak to jest że mechanizm ma oznaczenie P27 a faktycznie jest długości odpowiadającej P64?

Witam Tak to wygląda. Czekam na pomocne głosy

post-101122-0-69927900-1510602074.jpg

post-101122-0-43719900-1510602196_thumb.jpg

post-101122-0-48347400-1510602214_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wyprostować mały drucik od spodu tego tryba zaznaczonego na foto.

ewentualnie brak tego drucika uzupełnić 


i nie kręć na przyszłość do tyłu :P

post-61298-0-94382400-1510604004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ten tryb wysuwa się ,po kilku cyklach do góry i ten drucik nie załapuje zębatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po założeniu wskazówek zabezpieczasz je podkładką i wkładasz zapinkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek ,załozyłem druga podkładkę pod klinik na ośce wskazówek i na razie jest OK . dziekuje pięknie za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak bywa, że kawałek blaszki uniemożliwia poprawną pracę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SirMucizecin
      Dzień dobry,

      Chciałabym się zapytać was forumowiczów, doradzić czy istnieją jakieś zestawy albo chociaż dedykowane narzędzia, które pomagają przy amatorskiej naprawie różnych typów zegarów - głównie tych wiszących takich jak gustav becker, junghansy, ślązaki i inne. Trochę rozlgądałam się za takimi narzędziami w internecie ale jedyne co znalazłam to tylko takie zestawy do malutkich zegarków na ręce noszone. 
      Ostrzegam, nie znam się na zegarach, jedynie chcę "zprezentować" taki zestaw bądź pojedyńcze narzędzia mojemu ojcu, który od 10 lat amatorsko i z pasji sobie je naprawia a do tej pory korzystał z narzędzi do maszyn niż czegoś bardziej profesjonalnego. Z góry dziękuję za wszelkie porady. 
       
      Pozdrawiam
       
    • Przez WueM
      W najbliższą sobotę w Świebodzicach, w Miejskim Domu Kultury, zainagurowana zostanie coroczna impreza: Świebodzickie Święto Zegarów GUSTAVY. Będzie prelekcja i mała wystawa zegarów, które wyszły spod ręki Gustava Beckera. Będzie też można stać się posiadaczem okolicznościowego banknotu „zero euro”. 
       

    • Przez kropton
      Dzień dobry,
       
      chciałbym poprosić o identyfikację modelu oraz przypuszczalny rok produkcji zegara firmy Gustav Becker.
      Werk P14 
      Nr. 1517731 (wyczytałem, że około to rok 1900-1910, z  kolei logo na cyferblacie sugeruje 1910-1931).
      Zdjęcia w załączeniu.
       
      PS dla ciekawych
      Zegar został znaleziony w stanie złym - połamana oraz niekompletna skrzynia, wykrzywiona oś, brak wahadła,brak jednej wskazówki.
      Jako ze zajmuje się renowacją starych gramofonów a także pasjonuję wszelakimi starociami na warsztat poszedł i zegar.
      Oczywiście zegar już żyje i pomimo, że jest kaleką bez jednej wskazówki (zamiennik już w drodze) to liczy czas jak dawniej.
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
      Piotr
       







    • Przez Katarzyna K.
      Witam
       
      Proszę o pomoc, jaką sprężynę chodu muszę kupić do starego wiszącego Beckera. Oddałam go do zegarmistrza. Stwierdził, że pękła sprężyna i mam mu przynieść sprężynę o wymiarach 19 x 0,45. Nie podał długości. Wcześniej podawał inne wymiary. Obawiam się, że kupię  sprężynę a ona okaże się niewłaściwa. Innego zegarmistrza nie mam, sama nie naprawię więc pozostaje mi Państwa opinia. Niestety wcześniej nie spisałam innych danych z zegara. Wiem tylko, że powinien wybijać połówki i całe godziny. Jak go kupiłam i powiesiłam na ścianie niestety nie bił. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez adamtychy
      Witam.
       
      Kupiłem niedawno zegar stojący z mechanizmem Gustava Beckera. Aby zegar równo tykał podłożyłem z lewej strony pod nóżki podkładki drewniane o grubości 6mm.Tykanie się wyrównało ale zegar znacznie przechylił się w prawą stronę, no i krzywo stoi. Brzydko to wygląda a do tego praca wahadła przesunęła się na prawą stronę. Chcę ustawić zegar do pionu poziomicą ale jest potrzebna regulacja na mechanizmie.Trochę czytałem na ten temat, ale nie jestem pewien. Gdyby ktoś coś podpowiedział, to byłbym bardzo wdzięczny. Przesyłam parę zdjęć.
       
      Pozdrawiam
      Adam.
       
      Mod mode:
      Koledzy w dziale "Zegary" powinni go postawić w pionie, gdzie przenoszę zapytanie.







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.