Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sickoby

Czy mój Zenith był odnawiany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych miłośników zegarków,Mam proste pytanie,czy mój zenith sporto z 1945roku miał odnawianą tarcze i czy wskazówki są orginalne,czy mozna to jednoznacznie stwierdzić,stwierdzić,zegarek jest orginalny,tzn nie składak,chodzi mi tylko o tarcze i wskazówki <_<

post-92923-0-02821700-1510671631_thumb.jpg

post-92923-0-74794500-1510671640_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był.

Jednoznacznie.

Skladak to dosc szerokie pojęcie, koperta, mechanizm, tarcza od roznych modeli... Mniejszym złem są wskazówki i koronka, bo to relatywnie latwo przywrócić do stanu oryginalnego.

 

Bez widoku mechanizmu, wewnętrznej strony dekla odpowiedz na Twoje pytanie jest niemożliwa.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne tarcze miały cyfry i ażurowe wskazówki pokryte lumą.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez widoku mechanizmu to nawet nie można stwierdzić czy to zenith. Praca na tarczy to współczesna wytwórczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zenith i to na 12-4p6,jednoznacznie,koperta,dekiel,koronka orginalne,tylko ta tarcza i wskazówki,ale grafika google też pokazuje że wychodziły modele z wskazówkami bez wypełnień,oto mój mechanizm,nie wiadomo czy to zenith? he he

post-92923-0-47959000-1510732158_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tarcza może być odnawiana,ale proszę podać jakieś spostrzeżenia na poparcie takiego stwierdzenia bo każdy może napisać że jest odnawiana tak jak ja mogę napisać że nie jest odnawiana :)


zdjęcie dekla jeszcze

post-92923-0-09190000-1510733910_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyżej pokazanej miniaturze cyfry nie mają wypełnień,wskazówki owszem,nie przeszkadza mi czy tarcza była odnawiana ale jednoznacznie można to stwierdzić?Tylko o to mi chodzi,Wasze uwagi są dla mnie cenne :) i dziękuje za nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zenith i to na 12-4p6,jednoznacznie,koperta,dekiel,koronka orginalne,tylko ta tarcza i wskazówki,ale grafika google też pokazuje że wychodziły modele z wskazówkami bez wypełnień,oto mój mechanizm,nie wiadomo czy to zenith? he he

Oczywiście że kolega @antiqarius.maximus ma rację, do czasu nim pokazaleś mechanizm to były tylko przypuszczenia.

Gdybyś miał doświadczenie , to byś wiedział że na rynku jest mnóstwo hybryd, na tarczy Omega , Zenith czy Rolex, a w kopercie mechanizm no name...

 

Oczywiście że tarcza może być odnawiana,ale proszę podać jakieś spostrzeżenia na poparcie takiego stwierdzenia bo każdy może napisać że jest odnawiana tak jak ja mogę napisać że nie jest odnawiana :)

zdjęcie dekla jeszcze

 

Nie każdy tylko Ci co wiedzą, Ty nie wiesz, to zapytałeś.

Czarne tarcze, w zegarkach 70 letnich wyglądają inaczej, gdybyś jakiś widział, tak jak my to byś nie miał dylematu w ocenie.....

Na wyżej pokazanej miniaturze cyfry nie mają wypełnień,wskazówki owszem,nie przeszkadza mi czy tarcza była odnawiana ale jednoznacznie można to stwierdzić?Tylko o to mi chodzi,Wasze uwagi są dla mnie cenne :) i dziękuje za nie.

Tak, jednoznacznie, była odnawiana, ale to już było powiedziane w tym temacie.

 

 

to jest oryginał

post-48316-0-00773900-1510737497.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi,Wasze spostrzeżenia są dla mnie pomocne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne tarcze, w zegarkach 70 letnich wyglądają inaczej, gdybyś jakiś widział, tak jak my to byś nie miał dylematu w ocenie.....

No chyba że Bulovy A11, w których starzeją się tylko koperty i wskazówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.