Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Pierwszy zegarek w w okolicach 1500 / Citizen

pierwszy nowy citizen

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 fi9o

fi9o
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:16

Drodzy,

Nadszedł ten moment kiedy uznałem, że chciałbym coś więcej niż G-shock i postanowiłem wydać około 1500PLN na zegarek.

Osobiście, potrzebuje zegarka do odmierzania czasu, nie historii, nie stylu życia. 

Czytałem, że w tej cenie warto pomyśleć o automacie ale tutaj następuje mój konflikt interesów, ponieważ osobiście wolę kwarcowy zegarek z prostego powodu - jest on bezobsługowy. A jak spojrzeć na Serię Eco Drive Radio Controlled to już kompletnie. Z baterią problemu nie będzie, z regulacją czasu również. No, ale jak z tą kwotą? Co i rusz ktoś pisze, że niewarto kwarca za tyle pieniędzy kupować. 

Pozdrawiam!

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:27

Ja zacząłem swoją przygodę z poważniejszymi zegarkami od wydania 2800 zł na kwarca i z perspektywy czasu uważam, że to jednak za dużo jak na "bateryjkę". Tu oczywiście nikt na Tobie nie będzie "psów wieszał" z tej przyczyny, że chcesz wydać 1500 zł na zegarek kwarcowy, choć ja osobiście, dysponując takim budżetem rozejrzałbym się za zegarkiem mechanicznym  ;)

• 0

#3 fi9o

fi9o
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:49

Ja zacząłem swoją przygodę z poważniejszymi zegarkami od wydania 2800 zł na kwarca i z perspektywy czasu uważam, że to jednak za dużo jak na "bateryjkę". Tu oczywiście nikt na Tobie nie będzie "psów wieszał" z tej przyczyny, że chcesz wydać 1500 zł na zegarek kwarcowy, choć ja osobiście, dysponując takim budżetem rozejrzałbym się za zegarkiem mechanicznym  ;)

Witaj!

Dziękuję Ci za odpowiedź. Widzisz tu właśnie pojawia się to o czym pisałem. Chcę mieć zegarek który będzie ode mnie wymagać jak najmniej swojej uwagi i który zawsze wskaże mi dobrą godzinę. NIe chce się zastanawiać nad, korygowaniem czy innymi zabiegami jak nakręcanie, etc. Chce z rana wziąć zegarek, załozyć i nie myśleć o niczym innym :)  Jednak o ile na początku nie czułem problemu z wydaniem takiej kwoty tak teraz powoli dopadają mnie wątpliwości. 

• 0

#4 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4428 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:51

Citizena z Radiem powinieneś kupić w tym budżecie. na inne kwarcowe zegarki średnio się opłaca wydawać takie pieniądze. tu chociaż płacisz za RC.
  • 0

#5 fi9o

fi9o
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 09:20

Citizena z Radiem powinieneś kupić w tym budżecie. na inne kwarcowe zegarki średnio się opłaca wydawać takie pieniądze. tu chociaż płacisz za RC.

Hej! 

Czyli na tle innych kwarców jest wart swojej ceny?(jak na kwarc zaznaczę ponownie) :) 

• 0

#6 lukaszr

lukaszr

"pustka jest ideą chleba" - A. Mickiewicz

• Użytkownik
  • 2420 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 11:04

Oczywiście że jest. nawet 2500 to dobra cena za zegarek kwarcowy Citizena.

Nie ma co sie napalać na siłę na automat, nie wszystkim pasuje i nie każdy doceni.

Poszukaj na bazarku czasem fajna opcja wyskoczy do sprzedaży.

tu masz dwa 

http://zegarkiclub.p...zen-at9036-08e/

• 0

#7 piotrkrakow

piotrkrakow

Zegarki, zegarki, zegarki...

• Stowarzyszenie
  • 4242 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 11:05

Drodzy,

Nadszedł ten moment kiedy uznałem, że chciałbym coś więcej niż G-shock i postanowiłem wydać około 1500PLN na zegarek.

Osobiście, potrzebuje zegarka do odmierzania czasu, nie historii, nie stylu życia. 

Czytałem, że w tej cenie warto pomyśleć o automacie ale tutaj następuje mój konflikt interesów, ponieważ osobiście wolę kwarcowy zegarek z prostego powodu - jest on bezobsługowy. A jak spojrzeć na Serię Eco Drive Radio Controlled to już kompletnie. Z baterią problemu nie będzie, z regulacją czasu również. No, ale jak z tą kwotą? Co i rusz ktoś pisze, że niewarto kwarca za tyle pieniędzy kupować. 

Pozdrawiam!

Kieruj się swoimi potrzebami a nie cudzymi. Zegarek mechaniczny ma swoje niezaprzeczalne plusy ale wymaga też większej troski. Nie każdy go też potrzebuje. Na świecie sprzedają się miliony kwarcowych zegarków w Twoim budżecie. Nie bez przyczyny.

• 0

#8 fi9o

fi9o
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 11:36

Poszukaj na bazarku czasem fajna opcja wyskoczy do sprzedaży.

tu masz dwa 

http://zegarkiclub.p...zen-at9036-08e/

Tak, przeglądam. Nawet już zapytałem o jeden z egzemplarz. :) 

Kieruj się swoimi potrzebami a nie cudzymi. Zegarek mechaniczny ma swoje niezaprzeczalne plusy ale wymaga też większej troski. Nie każdy go też potrzebuje. Na świecie sprzedają się miliony kwarcowych zegarków w Twoim budżecie. Nie bez przyczyny.

Tak też planuję zrobić, ale potrzebowałem nabrać pewności.

Rozwiać wątpliwości. 

W takim razie dziękuję wszystkim!

P.S. Moderacjo, można zamknąć temat. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pierwszy, nowy, citizen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych