Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andrzej1976

JESTEM TU NOWY PROSZE O POMOC TZW bialy kruk zegarek inwestycyjny

Rekomendowane odpowiedzi

JESTEM tu  nowy  i prosilbym o pomoc napewno  ktos wie co powinienem zrobic  Chcialem tacie kupic zegarek  na 67  urodziny  i  znalazlem  zegarek 

OMEGA  SZKIELETOR  BIALY  KRUK  JEDYNY  TAKI  INWESTYCYJNY Z  LAT  1920

z  certyfikatem cudny opis  etc  sprzedawca   wojtek89_20071      i glupi  bylem  ze  niezauwazylem  ze juz ma  kilka zlych  opi

PO SZEDLEM DO SKLEPU  OMEGI  I OKAZALO SIE ZE TO KOMPLETNA PRZEROBKA ZEGAREK BEZ ZADNEJ WARTOSCI 

PIERWSZE  JAK PRZESTRZEC  KUPUJACYCH  NA ALLEGRO  ZEBY  NIE KUPYWALI  OD TAKICH  SPRZEDAWCOW.

PO  DRUGIE   DLACZEGO  ALLEGRO  PO  KILKU ZLYCH KOMENTARZACH  NIE ZABLOKOWAL  KONTA

I OSTATNIE  JAK MAM ODZYSKAC PIENIADZE  ZA ZEGAREK 

Jak to mozliwe ze facet moze wystawiac certyfikaty

 

Mozna gdzies zadzwonic  jakies przedsatwicielstwo  omegi  zeby  juz niemogl  wystawiac 

post-101252-0-31372800-1511088940_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne jakieś konto-klon znanego Zbysia ze Skawiny.

Ile za tego "kruka" dałeś?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niedawno kupiłeś, to możesz próbować zwrotu jako towar niezgodny z opisem, ale musiałbyś mieć jakiś dowód, że zegarek nie jest oryginalny, bo inaczej skończy się na przepychankach.

 

Na drugie twoje pytanie odpowiem tak: allegro zarobiło na tej transakcji 210 zł prowizji. Sam sobie dopowiedz resztę.

 

edit: sprzedawca występuje jako firma?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw proponuję sprawdzić czy to jednak nie jest mechanizm omegi. W sklepach sprzedawcy nie otwierają zegarków żeby takie rzeczy sprawdzać i generalnie nie mają o tym pojęcia. To może być, tzw pasówka.

Jeśli rzeczywiście nie jest to omega, to już proponuję poprosić jakiegoś mecenasa lub rzecznika praw konsumentów o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK  wystepje  jako  firma  na rachunku  jest  nip  i regon i nazwa firmy  

CO do autentycznosci   pisze  ze z lat 20 tych  wszystko  oryginalne 

jak go otworzylem widzialem ze cos niegra  za nowy 

W OMEGA  sklepie  mowili  ze wszystko  dokladane  jakbys wstawil  stary silnik do nowego porsche i napisal  ze auto ma 80 lat  tak to wyglada 


mechanizm jest OMEGI ale reszta dokladana i  przerabiany z kieszonkowego  zegarka

Trudno mi uwierzyc  ze niewidzial o tym   bylem u normalnego  zegarmistrza i potwierdzil  ze to  przerabiany zegarek napewno nie bialy  kruk jak to bylo w opisie   ze wszystko oryginalne 


i najgorsze  ze  sprzedaje  podobny   na allegro ludzie sie bija i jak ja beda  potem zalowac  ze  kupili  

Moze  niespawdza  za rok dwa  ale kiedys sie okaze  u zegarmistrza  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2100  dalem mialbyc dla taty  na 67  urodziny

Nawet certyfikat  wystawil  .

Sprzedający to firma więc masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny - 14 dni obowiązuje od dnia odebrania przesyłki

Druga sprawa to opis zegarka i to co sobą reprezentuje - jest to pasówka tylko na bazie oryginalnego mechanizmu i koperty - często koperty to chińskie zamiennieki a tutaj oryginalny zegarek omegi poddany jest przeróbce.

Obcina się kominek i dopasowuje krótszy wałek i koronkę - potem do oryginalnej koperty lutują dorobione uszy i na koniec zostaje tarcza która jest podróbką i musi być zmieniona na taka która ma godzinę 12 u góry i 3 z prawej strony bo w oryginale 12 była tam gdzie teraz 3 

Ceny nie komentuję 

A jeszcze zawsze mnie interesowało jak wyglądają te ich certyfikaty? możesz dać fotkę takowego?

To ta aukcja ?

 

http://allegro.pl/olbrzymia-stalowa-omega-szkieletor-lata-20te-i7014159907.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to firma, to proponuję oddać bez podania przyczyny. Tak będzie najszybciej i najłatwiej i najtaniej.

 

Opis jest dokładny, więc zegarek jest zgodny z opisem, ma dokładne zdjęcia. Udowadnianie ile % oryginalności jest w tej omedze to już raczej proces, rzeczoznawcy, spore koszty. Jestem pewien, że sprzedawca ma przeanalizowany każdy przecinek przez prawnika i jest na to przygotowany.

 

Edit. Czy ktoś widzi w opisie podlinkowanym przez kol. Pawła inforacje które mijają się z prawdą? Ja szukałem i nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, opis jest dokładny ale jednocześnie bardzo sprytny. Zamiast napisać, że dany element nie jest oryginalny, sprzedający pisze " w idealnym stanie".

Taki opis i certyfikat może zmylić nabywcę bez doświadczenia.

Czy takie firmy jak Omega nie mogą wpłynąć na takie przedstawianie swoich produktów?

Ten sprzedawca działa od wielu lat i strach pomyśleć w ilu domach znajdują się wyprodukowane przez niego "zegarki".

Nie mam słów i nerwów :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK  DZIEKI  ZA komantarze    i pomoc  powinniscie komentowac   takie  aukcje  ja sie dalem  nabrac  i kilka osob przedemna takze 

ja z mojej strony bede probowal sie skontaktowac z siedziba Omegii  jest jakas w POLSCE takze pisalem do ALLEGRO  jak to oni sobie wyobrazaja ze pod ich szyldem  ktos sprzedaje takie   zegarki   i  juz byly negatywne komentarze na temat  tego  Pana

WIEM  KASA ZYSK  ale  np  ebay  by  odrazu zawiesil  konto  takiemu  Panu

Jutro zadzwonie do jakiegos  doratcy  jak to ugrysc  z oddaniem  zegarka

 

wk***ia  mnie  stracilem  kase    ale bardziej  to ze dalej  sprzedaje  i bedzie ludzi wprowadzal  w blad i napewno   w niedalekiej  przyszlosci  znowu  ktos  wrzuci takiego  posta  ja ja  


Najgorsze  jest  to ze dalej  sprzedaje  


Macie jakis konakt do omegi  numer telefonu albo mail

pisalem do allegro  jak to mozliwe ze ten pan dalej sprzedaje bylo juz kilka negatywnych komentarzy i powinni mu zawiesic  konto wiem kasa  ale 


KOLES  robi  ludzi  w balonu  byli przedemna   i najgorsze  ze  za jakis  czas  znowu  ktos  napisze do Was ze kupil  taki  zegarek  i znowu  bedzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie  kogos  kto mogl by mi wystawic jakis dokument   i wyslac  mailem ze to niejest  prawdziwa  Omega  zebym mogl wyslac Allegro    i bede probowal  zeby zamkli  mu  konto  ale potrzebuje jakis  certyfikat  ze to  nie bialy  kruk  tylko  przerobka  omegi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nabyłeś zegarek w drodze licytacji to będzie ciężko go zwrócić......a allegro w takim przypadku niestety ci nie pomoże.Jak kolega pisze w poprzednim poście oni mają na tym spory zysk.A tak na marginesie ile zostaje sprzedanych podróbek na allegro.Smutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była podróbka, sprawa byłaby prostsza tzn mamy współpracę z kancelarią prawną , która się w tym specjalizuje i z biurem detektywistycznym i oni mogą pomóc w odzyskaniu pieniędzy

ale tu niestety będzie ciężko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie

wg mnie to niejest oryginalny zegarek omegi

to dlatego bedzie ciezko

to udowodnic

to pasowka jak pisza twoi koledzy

to jakbys wsadzil silnik porsche do

chinskiej kopi i sprzedal jako

porsche

dlaczego bedzie ciezko to udowodnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Andrzeju to jest nadal zegarek Omegi.

Posłuchaj rady kol. Paweł Bury i odstąp od umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest podróbka tylko pasówka ... chyba czytałeś co Koledzy napisali 

 

Opis jest dokładny, więc zegarek jest zgodny z opisem, ma dokładne zdjęcia. Udowadnianie ile % oryginalności jest w tej omedze to już raczej proces, rzeczoznawcy, spore koszty. Jestem pewien, że sprzedawca ma przeanalizowany każdy przecinek przez prawnika i jest na to przygotowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie minęło 14 dni to odstępujesz od umowy BEZ PODANIA PRZYCZYNY i tyle.

To twoje prawo i tyle.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz zaczynam rozumiec co piszecie

* noo pluje sobie ze tak sie dalem zrobic no ale moja wina

Bede drazyl allegro

jak piszecie pewnie nic nie wskuram no ale przynajmniej sprobuje

Moze zrobie aukcje dam zdjecia

i napisze uwazajcie na takie zegarki w ten sposob ludzie moze zobacza i nie kupia

Przynajmniej tyle moge zrobic od Siebie

Chyba jeszcze nie minelo.

Sprobuje w ten sposob

moze sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bo jeżeli nie minęło 14 dni to masz szansę na odstąpienie od umowy i zwrot pieniędzy. Jeżeli minęło to moim zdaniem będzie ciężko.. Mechanizm jest Omegi, reszta jest dosyć sprytnie opisana.

Kiedyś sprzedawano "Volkswagen polo karoserowany Trabantem " bo była wersja Trabanta z silnikiem VW Polo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź datę zakupu.

Od razu piszesz maila do sprzedającego, że chcesz odstąpić od umowy sprzedaży zegarka marki Omega, na aukcji numer xxxxxxxx zawartej dnia xx xx xxxx poprzez allegro bez podania przyczyny.

 

Nie piszesz nic więcej.

Jak napiszesz, że zegarek ci nie pasuje bo jest xxxxxxxxxx to już podajesz przyczynę.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie

wg mnie to niejest oryginalny zegarek omegi

to dlatego bedzie ciezko

to udowodnic

to pasowka jak pisza twoi koledzy

to jakbys wsadzil silnik porsche do

chinskiej kopi i sprzedal jako

porsche

dlaczego bedzie ciezko to udowodnic

To jest oryginalny zegarek kieszonkowy Omega tylko przerobiony - zostały dodane elementy których fabrycznie nie było czyli uszy i nieoryginalna tarcza - ta tarcza jest dostępna na allegro za 40-50zł - tarcza nie jest wyrobem firmy Omega tylko tworem rzemieślnika

Taki zegarek jak na zdjęciach z aukcji w formie zegarka naręcznego nigdy z Omegi nie wyszedł jest to współczesna wariacja i wizja twórcy na bazie kieszonkowej Omegi (oryginalnej) 

To tak jak by do oryginalnego Porsche przyspawał pakę i wmawiał że to pikap - oczywiście udowodnienie tego może być kłopotliwe ale nie niemożliwe tylko to szarpanina i polubownie raczej się tego nie załatwi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z tym, że porsche z przyspawaną paką to nadal porsche.

2. "Taki zegarek, nigdy z omegi nie wyszedł"- to po Twojej stronie leży udowodnienie tego. Kto to może wiedzieć jak nawet sama omega może nie mieć tego w archiwum. Poza tym mogli gdzieś to przerobić w czasie 2 wojny światowej. Skąd miałbym wiedzieć, że koperta powinna być inna?

3. Współczesny zamiennik tarczy, ok - możliwe, nie znam się, kupiłem na allegro inny sprzedawca mówił, że ori. Dlatego napisałem na wszelki wypadek "sygnowana" Omega, nie że oryginalna tarcza Omega.

 

Wygrałem, Wysoki Sądzie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po dacie zakończenia aukcji za chwilę kończy się termin 14 dni na odstąpienie od umowy. Termin liczony jest od dnia następnego od odbioru zamówienia. Masz prawo odstąpić od umowy kupując u przedsiębiorcy nawet w formie licytacji. Jak już napisano powyżej - pośpiesz się z wysłaniem mailem odstąpienia od umowy.

 

Druga kwestia - czytając komentarze sprzedawcy może się okazać, że zarzuci Ci uszkodzenie zegarka, co następnie wyceni. Dlatego zrób dobre zdjęcia i dobrze zabezpiecz zegarek przed odesłaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.