Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

loituma

Poszukiwany konkretny Elgin kieszonka z grawerem orła na deklu

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest zdublowany w dziale poszukuję, ale sprawa jest trochę nietypowa i chcę spróbować szczęścia również w tym dziale.

 

A sprawa wygląda tak:

 

Kumpel z pracy poprosił mnie o pomoc w odnalezieniu konkretnego zegarka, lub przynajmniej identycznego. Poszukiwany jest Elgin kieszonka z grawerem orła na deklu.

Zegarek ten przez lata był w jego rodzinie, jednak w drugiej połowie lat 80' został skradziony.

 

Kilka lat temu pojawił się identyczny model (a może ten sam egzemplarz) na allegro, jednak nie udało się dogadać ze sprzedającym. Zabrakło determinacji.

Po latach temat powrócił i chęć odzyskania zegarka przybrała na sile.

 

Posiadamy jedynie zdjęcia z tejże aukcji sprzed lat.

 

post-75614-0-17605600-1511557961_thumb.jpg

 

post-75614-0-56985500-1511557995_thumb.jpg

 

post-75614-0-78374400-1511558008_thumb.jpg

 

post-75614-0-35353200-1511558023_thumb.jpg

 

post-75614-0-50867900-1511558041_thumb.jpg

 

post-75614-0-42267500-1511558056_thumb.jpg

 

post-75614-0-69131900-1511558079_thumb.jpg

 

 

Jeśli ktoś jest w posiadaniu takiego zegarka i jest skłonny do negocjacji celem jego zbycia, proszony jest o kontakt na PW ;)

 

Mam jeszcze pytanie. Czy ten temat wygrawerowany na deklu powtarzał się na innych egzemplarzach? Czy była to raczej robota indywidualna?

 

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc i zainteresowanie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu spotyka się zegarki z wygrawerowanym amerykańskim orłem, jednak nie mam danych, czy był to standardowy wzór, czy tez robiono je na płaskich deklach na zamówienie kupującego (a moze i tak i tak).

Najłatwiej poszukiwanego Elgina znaleźć na eBayu, tylko trzeba liczyć się z wysokimi kosztami wysyłki.

Niestety ostatnio PP znów traktuje "tanią" first class mail (ok $15-$20) jako nierejestrowaną i (NIESPODZIANKA!!!) znów zaczęły ginąć :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Szukamy od jakiegoś czasu ale jak do tej pory bezskutecznie.

Dlatego zwróciłem się o pomoc tutaj. Im większa liczba par oczu do pomocy tym lepiej :)

Jeśli ktoś by coś zauważył to bardzo proszę o pomoc.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Temat aktualny.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez Hard Rockin' Amigo
      Chcę kupić jakiegoś  Sinna, gerneralnie nie zdecydowałem się na konkretny model.
       
      Rozważam EZM 3, także 13, ale jednocześnie nie wykluczam U1, U2, bądź 240.
    • Przez Simon106
      Dzień Dobry wszystkim forumowiczom,
      Z chęcią nabyłbym zegarek z lat 90: Fortis Flieger Cockpit.
      Interesują mnie wszystkie warianty tego zegarka (ale najważniejsze, żeby były to egzemplarze z WR 100 nie te z WR 50 (i przezroczystym deklem).
      Zależy mi też na tym, żeby zegarek nie był mocno zmęczony żywotem;-)
      Przykładowe foto w załączeniu.
      Zapraszam do kontaktu.
      Pozdrawiam
       

       
    • Przez pytlak17
      Witam, mam w sumie takie głupie pytanie. Mianowicie niedawno zakupiłem stary zegarek marki Elgin z datownikiem dnia tygodnia oraz dnia miesiąca. Nie jest to mój pierwszy stary zegarek, ale pierwszy, który posiada komplikację dnia tygodnia. Wiem, że w nowych zegarkach (po 2000 r.) koronka ma 2 pozycje (do zmiany daty i do zmiany godziny). Tutaj raczej nie ma czegoś takiego. Stąd właśnie wynika pytanie jak tą datę zmienić? Wiem, że było już kilka pytań o sposoby zmiany daty, ale żadne nie dotyczyło tego zegarka. 
      A nabytek prezentuje się tak:
      https://imgur.com/a/Nxr2Cbl
    • Przez Krokodyl Tik-Tak
      Szanowni Koledzy,
      Mój dobry znajomy szuka zegarka. Artysta malarz, elegancik, więc fajnie gdyby znalazł się jakiś klasyczny, atrakcyjny wizualnie zegarek. To jego pierwszy zegarek po latach, do noszenia na co dzień. poprosił mnie i drugiego naszego klubowego Kolegę o pomoc i ewentualne propozycje. 
       
      Poszukuję zegarka vintage ze stajni Cartier i Rolex (jako najbardziej pożądane zegarki) dalej Longines, Omega, Zenith, Jaeger le Culture, IWC.
      Budżet to max 5.000, najfajniej byłoby go złapać w Warszawie.

      Wstępny opis:
      - chodzi o zegarek luxury-casual, elegancki
      - koperta złota/stalowa, ewentualnie gold cap
      - kształt koperty może być bardziej finezyjny - tank, owal
      - koperta dust proof, a najlepiej wodoszczelna
      - tarcza najlepiej w kolorze czarnym/kremowym
      - tarcza w bardzo dobrym stanie, to warunek konieczny
      - naciąg mechaniczny/automatyczny
      - może być bez paska
      - wzornictwo - powojenny modernizm, najlepiej lata 60-70

      Za divery, chronografy, zegarki do naprawy, pasówki, malowanki, składaki, zegarki odrestaurowane oraz Enicary (choć osobiście uważam, że są fajniejsze od Rolexa i namawiałem na nie kolegę) - dziękuję. Tak samo inne marki. 
       
      Dzięki z góry, proszę o poradę - oferty kontakt na priv. 
      Krokodyl Tik-Tak
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.