Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maaatiii

Szafir do Orient Big Mako

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że szkiełko od mojego big mako trochę się porysowało zastanawiam się nad wymianą na szafir.

Czy ktoś z was wymieniał szkło na szafir w tym modelu? Ile może wynieść taka zabawa? Gdzie można zamówić takie szkło, dobry zegarmistrz powinien to ogarnąć czy trzeba ściągać z zagranicy?

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam planuje kupic i zmodowac Ray II

 

 

Tu kipisz dedykowany szafir:

https://crystaltimes.net/

 

Myślę ze dobry zegarmistrz ogarnie to bez problemu.

 

Powodzenia :)

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Dzięki sprawdziłem wyjdzie około 40 - 50 dolców z przesyłką, mają fajne szkła z atyrefleksem (można kolor wybrać) double domed. Chyba się skuszę.

Z takim szkłem mako na pewno będzie dużo lepiej wyglądał :-).

 

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kiedyś wstawić szafir do Big Maco. Zegarmistrz mi to odradził. Powiedział, że za cenę jednego szafiru może mi ze 20 minerałów wstawić. Przekonał mnie. A co do antyrefleksu, to jeśli jest podwójny, wtedy on sam może złapać rysę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też opcja kupienia zegarka w wersji Mako II USA różni się ona między innymi tym, że zamiast szkiełka mineralnego jest szafir. Na longislandwatch mają się niedługo pojawić. http://www.longislandwatch.com/Orient_Mako_USA_Watches_s/1952.htm

Co prawda nie widze ich jeszcze, ale po tymnco piszą iraz po zdjęciach widzę ze to mako usa I, szkoda bo II ma zdecydowanie lepszy werk.

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 II ma zdecydowanie lepszy werk.

 

Pod jakim względem lepszy zdecydowanie? Jakie dokładnie są różnice miedzy F6922 a 46943?

Jeden i drugi ma 21 kamieni i częstotliwość pracy 21600, w zasadzie różnica odczuwalna dla użytkownika różnica miedzy tymi dwoma mechanizmami to stop- sekunda, dokręcanie, oraz zmiana obu członów daty koronką.

Mam Ray'a i Big Mako w wersji pierwszej, jakoś nie widzę potrzeby dokręcania, bo wystarczy lekko ruszyć zegarkiem żeby ruszył i nie dokręca się go koronką przy jej zakręcaniu - czyli nie ora się mechanizmu. Zmiana obu członów daty koronką może się podobać albo nie - bo tej "dodatkowy przycisk" w/g mnie ma swój urok - w sumie to był jeden z elementów który przemówił do mnie przy zakupu Ray'a a w Big Mako mi też nie przeszkadza. Stop sekunda może się przydać jak ktoś chce dokładnie zegarek ustawić - ale po co?

 

Myślę że "zdecydowanie lepszy werk" to zbyt dużo powiedziane - caliber 46943 jest przez Orienta stosowany od ponad pięćdziesięciu lat, prosty niezawodny i punktualny mechanizm -  F6922 jest "unowocześniony", ale czy lepszy to się dopiero okaże - moim zdaniem wystarczy żeby był tak samo dobry jak poprzednik i to już będzie sukces ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki efekt daje szkiełko double dome? Oryginalnie w Mako II/XL szkło jest płaskie?

Tu są 3 rodzaje szkiełek do nich:

https://crystaltimes.net/shop/popular-models/mako-ray-xl/

Double dome jest podwójnie wypukłe przykład w załączniku

 

Wg mnie to nie chodzi o cenę że można mieć wiele szkiełek mineralnych tylko zegarek z takim szkłem wygląda fajnie i ma pewno zyskuje na oryginalności. efb9018f89911b0bf729159dbbf0e54f.jpg026ea5cba68c3f9f8326cf7931199cbf.jpg

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem lepszy zdecydowanie? Jakie dokładnie są różnice miedzy F6922 a 46943?

Jeden i drugi ma 21 kamieni i częstotliwość pracy 21600, w zasadzie różnica odczuwalna dla użytkownika różnica miedzy tymi dwoma mechanizmami to stop- sekunda, dokręcanie, oraz zmiana obu członów daty koronką.

Mam Ray'a i Big Mako w wersji pierwszej, jakoś nie widzę potrzeby dokręcania, bo wystarczy lekko ruszyć zegarkiem żeby ruszył i nie dokręca się go koronką przy jej zakręcaniu - czyli nie ora się mechanizmu. Zmiana obu członów daty koronką może się podobać albo nie - bo tej "dodatkowy przycisk" w/g mnie ma swój urok - w sumie to był jeden z elementów który przemówił do mnie przy zakupu Ray'a a w Big Mako mi też nie przeszkadza. Stop sekunda może się przydać jak ktoś chce dokładnie zegarek ustawić - ale po co?

 

Myślę że "zdecydowanie lepszy werk" to zbyt dużo powiedziane - caliber 46943 jest przez Orienta stosowany od ponad pięćdziesięciu lat, prosty niezawodny i punktualny mechanizm - F6922 jest "unowocześniony", ale czy lepszy to się dopiero okaże - moim zdaniem wystarczy żeby był tak samo dobry jak poprzednik i to już będzie sukces ;)

Byc moze zle to sformułowałem, nie mniej jednak, jak kto lubi. Dla mnie dokrecanie i stop sekunda to ważne elementy a dodatkowy przycisk mi sie nie podoba. Wiec dalej bede polował na Mako USA II... Jaknby ktos gdzies słyszał gdzie mozna nabyć tomdajcie znać.

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Double dome jest podwójnie wypukłe przykład w załączniku

 

Wg mnie to nie chodzi o cenę że można mieć wiele szkiełek mineralnych tylko zegarek z takim szkłem wygląda fajnie i ma pewno zyskuje na oryginalności. efb9018f89911b0bf729159dbbf0e54f.jpg026ea5cba68c3f9f8326cf7931199cbf.jpg

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Dokladnie tak!

 

Tu zdjecia z sieci, które udalo mi się znaleźć, Ray II Z double dome 1bef98bc6bd6d077de73b059ef460713.jpgf7861ee4a487fe90e545222fafd9c368.jpg

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy przed zakupem. Gdy już nosisz, to ważniejsze jest to czy zegarek ci odpowiada, niż codzienne spalanie się regulowaniem dokładności ze stop sekundą czy też bez. Z czasem to przechodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.