Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Na początku był TAG, a na końcu jest OMEGA (?)

tag heuer carrera calibre 5 omega seamaster 300m

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 szpila9

szpila9
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 19:12

Cześć!

Był TAG, TUDOR, TAG, ORIS...

Długa, może za długa analiza przed zakupem.

Na placu boju został TAG Carrera i Omga Seamaster 300m 

Carrera, bo klasyk bardzo mi się podoba, a Aqua Terra... 20k nowa.

Omega Seamaster, bo BOND - oczywiście żarcik. Bo ładna, uniwersalna, bo ceramika, bo do wszystkiego, ale droższa i to sporo. Nawet w dobrych sklepach muzycznych różnica między jednym a drugim to 3 - 4 tyś zł.

Pytanie czy warto doinwestować? Czy iść w klasykę, która będzie ponadczasowa?

Raz jeszcze dzięki za pomoc i Wasze uwagi!

Załączone miniatury

• omega.jpg
  • tag5.jpg

• 0

#2 Gość_Blunio_*

Gość_Blunio_*
  • Gość

Napisano 29 listopad 2017 - 19:18

Jedno i drugie fajne. Tu już musisz iść za głosem serca i wedle posiadanych biletów NBP. Nie od rzeczy byłoby też przymierzyć na żywo, bo zazwyczaj odczucia po przymiarce mają się nijak do tych z oglądania zdjęć :wub:

• 1

#3 szpila9

szpila9
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 19:23

Odczucia po przymiarkach są b. pozytywne. Omega wydaje się bardziej „odpicowana” - więcej szczegółów - świetnie wykonanych i dopracowanych. TAG prosty i w zamyśle przypomina Omegę AT - prostota i uniwersalizm.

Czy Omega to mechanizm Omegi czy również przeróbka ETY? Ktoś? Coś? W tym temacie?
Odczucia po przymiarkach są b. pozytywne. Omega wydaje się bardziej „odpicowana” - więcej szczegółów - świetnie wykonanych i dopracowanych. TAG prosty i w zamyśle przypomina Omegę AT - prostota i uniwersalizm.

Czy Omega to mechanizm Omegi czy również przeróbka ETY? Ktoś? Coś? W tym temacie?
  • 0

#4 Raptor

Raptor
  • Użytkownik
  • 173 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 19:32

Miałem nie dalej jak 3 miesiące temu podobne dylematy. Tylko TAG miał być aquaracer. Poczytałem popytalem szanownych kolegów no i przymiarki...SMPc najlepszy wybór jaki mógł się dokonać

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • 1

#5 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10517 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 19:59

Omega, własny mechanizm co-axial.
  • 1

#6 Szyszkops

Szyszkops
  • Użytkownik
  • 1719 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 20:05

On nie jest na bazie Eta 2892?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#7 Gość_Blunio_*

Gość_Blunio_*
  • Gość

Napisano 29 listopad 2017 - 20:09

Mechanizm Omegi ma jakieś konotacje w ETA. Ale chyba już na ytyle odeszli od pierwozoru że traktują kaliber 8500 i pochodne jako swój własny.

Transplantacja mechanicznego serca zaowocowała zmianą starego i wysłużonego kalibru 2500 na w 100% manufakturowy kaliber 8500. Pokazany w 2007 roku mechanizm OMEGI jest świetnym połączeniem tradycji i nowoczesności, sprawdzonych rozwiązań i nowych technologii. Absolutna ikona, sprawca sukcesu i obecnej pozycji marki, wychwyt współosiowy Co-Axial z elementami wykonanymi z krzemu (przypomina o tym wygrawerowany na pierścieniu dekla symbol Si14), pełnym mostkiem balansu i dwoma bębnami sprężyny gwarantującymi 60-godzinną rezerwę chodu to idealny koń pociągowy – jak zwykło się mawiać o niezawodnych i precyzyjnych kalibrach. Patentowe rozwiązanie autorstwa dr Georga Danielsa, które OMEGA tworzy masowo jako jedyna marka na świecie, choć nie do końca zgodne jest z założeniami legendarnego brytyjskiego twórcy (m.in. nieudane całkowite wyeliminowanie konieczności smarowania) daje manufakturze należącej do Swatch Group niezależność i szeroki wachlarz możliwości, nie wspominając o wizerunku – słyszysz „Co-Axial”, myślisz OMEGA.

• 0

#8 traczu

traczu
  • Użytkownik
  • 2420 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 20:12

Dołóż do SMPc. Ja miałem podobny dylemat i kupiłem Oris Aquis. Po dwóch tygodniach dokupiłem Omegę bo nie dawała mi spokoju.
  • 1

#9 marcines

marcines
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 20:15

Mechanizm Omegi ma jakieś konotacje w ETA. Ale chyba już na ytyle odeszli od pierwozoru że traktują kaliber 8500 i pochodne jako swój własny.

W trzysecie jest cal. 2500 a nie 8500.

Z tych dwóch jedyny słuszny wybór to omega.
  • 0

#10 Gość_Blunio_*

Gość_Blunio_*
  • Gość

Napisano 29 listopad 2017 - 20:22

Z tych dwóch jedyny słuszny wybór to omega.

Już nie wspominając o tym, że marka Omega jest o wiele bardziej rozpoznawalna. :wub:

ps. dziękuję za zwrócenie uwagi na 2500. :)

• 0

#11 Szyszkops

Szyszkops
  • Użytkownik
  • 1719 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 20:25

Bardziej rozpoznawalna marka, ale zegarek 50% droższy

• 0

#12 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10517 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 20:59

Mechanizm Omegi ma jakieś konotacje w ETA.

Omega i Eta to ta sama grupa swatch, cal. 2500 wywodzi się z ety, co chyba jest naturalne, bo 2892 był w poprzedniej wersji smp.
  • 0

#13 warloard

warloard
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 22:58

Tylko i wyłącznie OMEGA!:)

• 1

#14 szpila9

szpila9
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 23:30

no to pomogliście :) trzeba będzie o tej Omedze pomyśleć ;)

• 0

#15 (Jaca)

(Jaca)
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 15:54

Omega choć mam słabość do TH

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tag, heuer, carrera, calibre 5, omega, seamaster, 300m

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych