Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sizar

Jak to Omega?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Edit: Tak, już wiem, że to Omega Grand Prix Paris 1900, ale kilka pytań nadal mam :)

 

w rzeczach po tacie znalazłem taką oto Omegę. Wszyscy w rodzinie byli przekonani, że nie działa i jest pusta w środku. Tymczasem ona działa i nie jest pusta.

 

W zegarku chyba brakuje wskazówki minutowej, bo jak rozumiem powinna być :)

 

Jak sądzicie, to autentyk? I gdzie najlepiej w Warszawie udać się z tym zegarkiem do renowacji.

 

post-101354-0-44477500-1511987149_thumb.jpg

 

post-101354-0-02218400-1511987181_thumb.jpg

 

post-101354-0-47248700-1511987195_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Omega kaliber najprawdopodobniej 18 (zależy od średnicy), a Grand Prix to firma Omega dostała na wystawie w Paryżu w 1900 roku i się chwali, z tym zegarkiem nie ma to nic wspólnego.

W ogóle to nie jest oryginał tylko jakaś "kombinacja alpejska", mechanizm od zegarka krytego nakręcanego koroną, a koperta od zegarka odkrytego nakręcanego kluczykiem i ktoś to poskładał razem, co wyszło mało zgrabnie. Na dodatek wszystko dość mocno poniszczone.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Omega kaliber najprawdopodobniej 18 (zależy od średnicy), a Grand Prix to firma Omega dostała na wystawie w Paryżu w 1900 roku i się chwali, z tym zegarkiem nie ma to nic wspólnego.

W ogóle to nie jest oryginał tylko jakaś "kombinacja alpejska", mechanizm od zegarka krytego nakręcanego koroną, a koperta od zegarka odkrytego nakręcanego kluczykiem i ktoś to poskładał razem, co wyszło mało zgrabnie. Na dodatek wszystko dość mocno poniszczone.

 

Wielkie dzięki za te informacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jestem nowy na forum. Nie chce tworzyć nowego wątku. Mam podobne pytanie co poprzednicy.

 

Bardzo proszę o ocenę zegarka

 

 

omega grand prix 1900

 

ProductPicture_136715606_5.JPG

 

 

ProductPicture_136715606_4.JPG

 

ProductPicture_136715606_3.JPG

 

 

ProductPicture_136715606_2.JPG

 

iebayimgcom00sOTg3WDkwMA_zwygAAOSw_7RVCW

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studwuletnia mniej więcej :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli rozumiem ze rok urodzenia oscyluje około 1915 r .

 

A może ktoś z Was na podstawie zdjęć oszacować przybliżoną wartość takiego zegarka? Czy na pierwszy rzut oka widać że były podmianki np tarczy albo wskazówek.

 

Zegarek jest na chodzie. Działa całkiem sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z regulaminem nie wyceniamy zegarków. Proponuję lekturę zrealizowanych ofert na którymś z portali aukcyjnych.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z regulaminem nie wyceniamy zegarków. Proponuję lekturę zrealizowanych ofert na którymś z portali aukcyjnych.

Czytałem regulamin.

 

 

Bardziej zależało mi na szacunku. Ale rozumiem. Regulamin jest najważniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro wystawione są obecnie co najmniej trzy zbliżone modele. Rozrzut cen sięga trzykrotnej wartości najtańszej. Kwestia nie do ustalenia poprzez forum jest stan mechanizmu i koszty jego serwisu (w wariancie optymistycznym od 200 złotych w górę). .


Edit. Te najdroższe sa w wersji krytej, savonette.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.