Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kufel

Zegarek Q&Q czy da się naprawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek nosiłem 12 lat. Jest to mój zegarek do użytku prawie codziennego. Lubię go za przejrzystość i użytkowość. Wiele razy nurkowałem z nim mimo tylko 5BAR. Ostatnio w morzu niepotrzebnie wciskałem przyciski i woda dostała się do środka. Lekko zaparował, otworzyłem go i wysuszyłem w cieniu.
 
Niestety popsuł się wyświetlacz datownika, na którym mi bardzo zależy. Jest jakiś prosty sposób by go naprawić?

 

https://imgur.com/a/FRtWw

 

 

Spodziewam się padniętej elektroniki i nieopłacalnej naprawy, ale jestem do niego przywiązany sentymentalnie. Ewentualnie prosiłbym o podanie modeli podobnych zegarków >=5BAR, mogą być hybrydy ze wskazówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

A czy już nie czas na PRAWDZIWY zegarek ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka zegarków, a ten po prostu bardzo lubię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wciskałeś przyciski w morzu, to niczego dobrego nie wróżę.

Słona woda, a jak już wysuszyłeś, sama sól sieje spustoszenia.

Ja bym się rozejrzał za takim samym modelem na jakimś eBayu, jako dawcę organów. Może być porysowany, byleby działał.

 

Osobiście nic nie mam do tej marki. Sam mam jeden model jakoś od lat 90' i cały czas działa jak powinien.

A sentyment rozumiem :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie chwalę ten zegarek, nie oszczędzałem go. Wymiana baterii raz na 10 lat. Fajny datownik z dniami tygodnia, co mi się przydawało przy zmianach stref czasowych.

 

Znalazłem w necie coś takiego:  https://global.rakuten.com/en/store/manato/item/mwr4j1030/  , ja go kupiłem w 2005 roku za 180zł, niestety wyprzedany.

 

Wyczytałem, że trzeba przeczyścić styki na "zebrze", elektronika jest mała i ciasna, więc ciężko będzie. Na razie nie mam przy sobie odpowiednich narzędzi, ale to tylko kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SJKP
      Dzień Dobry
      poszukuje paska do zegarka firmy ATTRACIVE Q&Q - może ktoś orientuje się gdzie można zdobyć takie cudo




    • Przez jg785
      https://gadzetomania.pl/60418,casio-at-552-janus-zegarek-ekran-dotykowy-gesty
    • Przez knayder
      Cześć, jestem Tomek i mam nadzieję, na to że w końcu uda mi się napisać tutaj temat, bo kurde nigdzie nie mogę...
      Jeżeli będzie ktoś taki miły, to czy pomoże w zidentyfikowaniu zegarka firmy Q&Q, ponieważ urwał mi się pasek i chciałem dokupić tylko nie wiem jaki to...
      PS. On urwał mi się jakieś 2 lata temu, a kupiłem go 4 lata temu czy coś takiego i zgubiłem pudełko.



    • Przez grebuz
      Ostatnio w pracy zacząłem nosić DW-5600 na prawej ręce - jestem leworęczny i czasem na lewej przeszkadzał.
      Zauważyłem że wyświetlacz jest zdecydowanie mniej czytelny i przyjrzałem się temu w domu. Jeśli patrzę na zegarek ułożony na stole, z góry wyświetlacz jest w miarę czytelny. Jeśli przesunę się trochę w lewo cyfry stają się wyraźniejsze, a jeśli w prawo jest coraz gorzej. Wiem, że każdy lcd ma swoj kąt optymalnego patrzenia, ale w moim zegarku nie jest on symetryczny. Wyświetlacz jest najlepiej czytelny pod kątem około 30-45 stopni jeśli patrzę na zegarek z lewej strony (mode, adjust), a najgorzej pod tym samym kątem od prawej (start/stop, light).
      Do tej pory mi to nie przeszkadzało, bo jak nosiłem go na lewej ręce to patrzyłem pod właściwym kątem, ale po zmianie ręki jest wyraźnie gorzej. Zjawisko nasila się bardzo w nocy przy używaniu podświetlenia.
       
      Da się to jakoś poprawić, czy taki urok egzemplarza? Bo nie sądzę, żeby był to celowy zabieg pod większość noszącą zegarki na lewej ręce.
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.