Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin_k

Oszustwa zegarkowe OLX

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa dyskusja... mam wrażenie ze jednak mylimy tutaj dwie kwestie: uczciwość vs świadomość społeczna. Padł przykład Szwajcarii, mieszkałem trochę w tym kraju i z racji obowiązków służbowych bywam tam często od 15 lat. Świadomość społeczna i poczucie zbiorowej odpowiedzialności tego kraju jest wysokie i stad między innymi telefon od sąsiada z powodu źle zaparkowanego samochodu. Plusem jest to ze „pozwany” Sasiad nie ma absolutnie za złe donosu i sam przyznaje ze popełnił błąd i ten telefon był słuszny po czym poddaje się karze. Co do uczciwości nie ma granic, fakt. Ale jednak problem ten występuje w Polsce w większym stopniu niż w innych krajach jak Niemcy czy Szwajcaria. Przykład: problem bezczelnego i precedensowego oszukiwania sprzedawców samochodów. Na pewno występuje wszędzie ale w Polsce jest szczególnie widoczny.

Wierze w nasz naród ale zauważam też ze mamy jeszcze długa drogę przed sobą i nie mam problemu aby o plusach i minusach naszego narodu mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja... mam wrażenie ze jednak mylimy tutaj dwie kwestie: uczciwość vs świadomość społeczna. Padł przykład Szwajcarii, mieszkałem trochę w tym kraju i z racji obowiązków służbowych bywam tam często od 15 lat. Świadomość społeczna o poczucie zbiorowej odpowiedzialności tego kraju jest wysokie i stad między innymi telefon od sąsiada z powodu źle zaparkowanego samochodu. Plusem jest to ze „pozwany” Sasiad nie ma absolutnie za złe donosu i sam przyznaje ze popełnił błąd i ten telefon był słuszny o podstawy po czym poddaje się karze. Co do uczciwości nie ma granic, fakt. Ale jednak problem ten występuje w Polsce w większym stopniu niż w innych krajach jak Niemcy czy Szwajcaria. Przykład: problem bezczelnego i precedensowego oszukiwania sprzedawców samochodów. Na pewno występuje wszędzie ale w Polsce jest szczególnie widoczny. Wierze w nasz naród ale zauważam też ze mamy jeszcze długa drogę przed sobą i nie mam problemu aby o plusach i minusach naszego narodu mówić.

Za chwilę zostaniesz zaliczony do zdrajców narodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę zostaniesz zaliczony do zdrajców narodu.

A Ty zbanowany za kilkukrotna próbę podjecia dyskusji politycznej ;)

Ciekawa dyskusja... mam wrażenie ze jednak mylimy tutaj dwie kwestie: uczciwość vs świadomość społeczna. Padł przykład Szwajcarii, mieszkałem trochę w tym kraju i z racji obowiązków służbowych bywam tam często od 15 lat. Świadomość społeczna i poczucie zbiorowej odpowiedzialności tego kraju jest wysokie i stad między innymi telefon od sąsiada z powodu źle zaparkowanego samochodu. Plusem jest to ze „pozwany” Sasiad nie ma absolutnie za złe donosu i sam przyznaje ze popełnił błąd i ten telefon był słuszny po czym poddaje się karze. Co do uczciwości nie ma granic, fakt. Ale jednak problem ten występuje w Polsce w większym stopniu niż w innych krajach jak Niemcy czy Szwajcaria. Przykład: problem bezczelnego i precedensowego oszukiwania sprzedawców samochodów. Na pewno występuje wszędzie ale w Polsce jest szczególnie widoczny.

Wierze w nasz naród ale zauważam też ze mamy jeszcze długa drogę przed sobą i nie mam problemu aby o plusach i minusach naszego narodu mówić.

Dokladnie tak.

Jak kazdy narod mam swoje przywary, wazne by ich bylo mniej niz zalet.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty zbanowany za kilkukrotna próbę podjecia dyskusji politycznej ;)

Dokladnie tak.

Jak kazdy narod mam swoje przywary, wazne by ich bylo mniej

 

Mylisz kolego pojęcia.

Rozmawiamy tu o czym innym, a mianowicie o tendencji do dorabiania elementow baśniowych o uczciwości, radosci innych, nas samych przedstawiając w zlym, gorszym swietle.

Ponadto nic wspolnego z patriotyzmem nie ma posiadanie zdania iz, ani nie jestesmy gorsi , ani lepsi....

A polityki tu nie mieszaj bo jest nie dosc ze zakazana to jeszcze poza tematem.

 

Sarkazm dotyczący wieku tez nie na miejscu, gdybym byl złośliwy to bym zapytal czy to obrona przed obnazonymi brakami w wykształceniu...

Ale nie napiszę.

Pozdrawiam.

 

 

Może kolega przewinie i przypomni sobie co sam napisał? I przestanie mi imputować, że próbuje dyskutować na tematy polityczne (z kim?). Acha, o wiek my możemy, ale nas, to już ho, ho! Uwagi na temat obnażania litościwie zmilczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnie o co mi chodzi :)

 

 

Problemem nie jest zaden patriotyzm, nie o nim tu piszemy.

 

Pijacy, złodzieje, nieroby są w kazdej nacji, wszedzie wystepuje tez zło, zli ludzie.

Tylko inne spoleczenstwa z tym walczą,trzymaja sie razem, my natomiast jeszcze to naglasniamy, szydzac z rodaków.

To z tego, a raczej tych szydzacych sie śmieją inni, nie tych złych, bo ich uczynki maja rozne podłoże , nie rozumiejąc jak mozna kpic z rodaka gloryfikujac obcego.

Lizusy takie bez kręgosłupa, ot to najgorsza nasza wada narodowa.

A najgorsi bywaja, zaznaczam, bywaja Ci ktorzy mieszkaja na obczyźnie, Ci na Polske i Polaków pluja ile sie da.... Wychwalając nowych panów.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnie o co mi chodzi :)

 

 

Problemem nie jest zaden patriotyzm, nie o nim tu piszemy.

 

Pijacy, złodzieje, nieroby są w kazdej nacji, wszedzie wystepuje tez zło, zli ludzie.

Tylko inne spoleczenstwa z tym walczą,trzymaja sie razem, my natomiast jeszcze to naglasniamy, szydzac z rodaków.

To z tego, a raczej tych szydzacych sie śmieją inni, nie tych złych, bo ich uczynki maja rozne podłoże , nie rozumiejąc jak mozna kpic z rodaka gloryfikujac obcego.

Lizusy takie bez kręgosłupa, ot to najgorsza nasza wada narodowa.

A najgorsi bywaja, zaznaczam, bywaja Ci ktorzy mieszkaja na obczyźnie, Ci na Polske i Polaków pluja ile sie da.... Wychwalając nowych panów.

A co, pod dywan mamy zamiatać i udawać, że problemu nie ma? W takim razie jak już nawiązujemy do literatury proponuję zamiast do"Syzyfowych prac" zajrzeć do "Moralności pani Dulskiej". Nie chodzi o to by szydzić, tylko by nazywać rzeczy po imieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tacy jesteśmy zajeb...i to skąd wzięło się Naczelnikowi „naród wspaniały ale ludzie - k...y „czy lżej nieco cytując szansonistę „w tym kraju wszyscy chcą mnie zrobić w ch.. za moją kasę” jestem daleki od uogólnień ale nasze dziedzictwo wywiera na nas różne piętna, bycie pod butem najeźdźców kreuje postawy omijania „zasad” ,kombinowania, chodzenia na skróty itd.

Mnie najbardziej przeszkadza jednak cwaniactwo skojarzone z głupotą którego skutki dotyczą także innych vide palenie byle jakiego opału czy wręcz śmieci ( bynajmniej nie z biedy ) , wycinanie filtrów w dieslach czy przestemplowywawanie przeterminowanej żywności żeby użyć tylko kilku przykładów. A z naszej działki to nie tylko przekręty na OLX niestety. Odróżniajmy zrywy narodowe od codziennych podłości. W czasie pokoju to te ostatnie przeszkadzają najbardziej i zasługują na napiętnowanie. Inaczej zawsze będzie tu „wolska”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, pod dywan mamy zamiatać i udawać, że problemu nie ma? W takim razie jak już nawiązujemy do literatury proponuję zamiast do"Syzyfowych prac" zajrzeć do "Moralności pani Dulskiej". Nie chodzi o to by szydzić, tylko by nazywać rzeczy po imieniu.

Nie nie pod dywan, odnosze wrażenie ze sie nie rozumiemy :)

Podam przyklad:

Jak na forum niemieckim ktos napisze ze zostal oszukany przy kupnie zegarka to jak sadzisz, ktos napisze ( z Niemców) " niemaszki to złodzieje, w Ameryce to są uczciwi, uśmiechnięci ludzie "

 

Wszyscy wiemy ze nikt tak nie napisze...

 

Natomiast na polskim forum.... Fala, " a to janusze, złodzieje, Polacy ti pijacy i złodzieje, chamy, jak mieszkałem w Niemczech to tam sami uczciwi ludzie itd...

 

Rozumiesz analogię?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z kwotą również potwierdzam, przy oszustwie kwota jest bez znaczenia, zawsze będzie to przestępstwo. Jak przy przemetkowaniu albo przy przeważeniu produktu w markecie. O dziwo w markecie w druga stronę jakoś to nie działa (jak się pomylą z ceną).


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każda nacja ma uczciwych członków i nie, ale wracając do tematu /OLX/ Kupowałem kilka razy na olx płacąc z góry i nie naciąłem się. W jednym wypadku był to zegarek za kilkanaście stówek i też doszedł szybko i w należytym stanie, choć sprzedającym był gość ze wschodu po którym koledzy z forum kiedyś się ostro przejechali /chyba niesłusznie/. Pozdrawiam i życzę udanych interesów w 2018 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że piszesz bzdury, nie wiem skąd w nas Polakach taka skłonność do samoponiżania się, do tytłania polskości w gnoju? Ludzie nieuczciwi są w każdej nacji, a zasada "okazja czyni złodzieja" nie jest polskim wynalazkiem. 

 

A ja zgadzam się z kolega @4palce.

Irytujące jest to gloryfikowanie innych, a plucie na siebie.

Złodziejstwo i oszustwo oraz inne negatywne przymioty nie znaja granic.

 

P. S A moze u Polaków te cechy widac bardziej bo są przeczuleni?, to znaczy przez dziesiatki lat byli wykorzystywani i oszukiwani przez tych " uśmiechniętych i życzliwych"...

Proponuje sie zastanowić.

 

 

Podzielam zdanie,  nieuczciwość nie zależy od narodowości. To samo dotyczy naiwności  tych, którzy liczą, że kupując zegarek/samochód/ inny dowolny przedmiot  za ''ułamek'' wartości,  zrobią interes życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj sprzedaję na olx olałem allegro za ich złodziejską prowizję!

Naprawdę na różne osoby można trafić ale nie można rownież generalizować...

Do tej pory odpukać nie miałem przypadku żeby ktoś np. nie odebrał mi przesyłki pobraniowej (na którą również się decyduję jesli kupujący ma naprawdę obawy)

Może w całej swojej historii wysłałem tylko 2 zegarki ze sprawdzeniem zawartości!

Także olx portal jak każdy inny też kupiłem na nim kilka ciekawych rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o oszustach którzy z oszustwa nic nigdy nie mają ?

kumpel mieszka w Siemianowicach a pochodzi z okolic Rzeszowa

znalazł na allegro auto z Rzeszowa

pełen kontakt ze sprzedającym , wszystko się wypytał , umówili się że pojedzie auto zobaczyć i kupić

na miejscu dzwoni a sprzedający mówi "nie szukaj , stań pod biedronką"

to był ostatni kontakt telefoniczny

gdy stał i próbował dodzwonić się przejeżdżała osobówka z lawetą

zagadał do nich i się okazało że tak samo zostali oszukani tylko że kumpel jechał do rodziców więc nic nie stracił a ci drudzy przyjechali aż z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o oszustach którzy z oszustwa nic nigdy nie mają ?

kumpel mieszka w Siemianowicach a pochodzi z okolic Rzeszowa

znalazł na allegro auto z Rzeszowa

pełen kontakt ze sprzedającym , wszystko się wypytał , umówili się że pojedzie auto zobaczyć i kupić

na miejscu dzwoni a sprzedający mówi "nie szukaj , stań pod biedronką"

to był ostatni kontakt telefoniczny

gdy stał i próbował dodzwonić się przejeżdżała osobówka z lawetą

zagadał do nich i się okazało że tak samo zostali oszukani tylko że kumpel jechał do rodziców więc nic nie stracił a ci drudzy przyjechali aż z Wrocławia

A gdzie tu oszustwo? Może sprzedał w międzyczasie, a telefon "do olx" wyłączył?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz rację nie oszustwo tylko żart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem po prostu nie jesteśmy szczęśliwym narodem (co pokazują badania), głównie przez lata zaborów, biedy i oszustw i po prostu lubimy sobie ponarzekac. Najlepiej to widać jak pojedzie się do przychodni i posłucha starszych pań które mówią jaka bieda, jak ciężko się żyje itd. Oczywiście maja rację. Jesteśmy państwem podzielonym na lewakow (nie sądzę żeby było to obraźliwe określenie, sam tak się nazywam) I prawicowow. I nie ma w tym nic złego, tyle że my bardzo lubimy narzucać innym swoje zdanie, często w bardzo agresywny sposób (to już zazwyczaj specjalność tych po prawej stronie, widzicie, sam zaatakowalem :D). Co do wychwalania innych narodów to najprawdopodobniej wiąże się to z myślą, że wszytko co niedostępne (czyli np. Wyjazd za granicę) i wszystko co inne jest lepsze. A politycy którzy mówią jak a Polsce jest do d*%y tylko to potęgują.

 

Ps:postarajmy się, żeby ten rok był bez kłótni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę tego tematu ani treści ale dam plusa za godzinę Twojego wpisu  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę tego tematu ani treści ale dam plusa za godzinę Twojego wpisu

Po prostu kolega wygłosił przemówienie noworoczne z przekazem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolega wygłosił przemówienie noworoczne z przekazem :-)

Orędzie noworoczne  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty rozumiem zabory pamiętasz? Gratuluję zdrowia, szacunek. Choć jako Mistrz Yoda może...

Nie chodzi mi o zaborców, tylko o bardzo brzydką tendencję, którą obserwuję, a która polega na takim oto rozumieniu patriotyzmu, że "tylko to co ja uważam za patriotyczne takie jest, a reszta to zdrajcy". Wkrótce dojdziemy do poziomu pasków z TVP info?

Jeśli o patriotyzm chodzi to jak najbardziej paski z TVP Info bo te z TVN24 są jego kompletnym zaprzeczeniem. Ale mniejsza. Co więc ty uważasz w tym kontekście za patriotyczne? Tzw. „sranie” (pardon) we własne gniazdo? Dlaczego reszta to nie zdrajcy skoro w kółko żalą się gdzie popadnie jaka to ta Polska zła, beznadziejna i passe i jak to cyludownie jest w tym Berlinie, Moskwie i Paryżu? No dobra. To pewnie patriotyzm w ich mniemaniu ale de facto patriotyzm niemiecki, rosyjski i francuski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem tu przypadkowo, czy może ktoś przypomnieć temat :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo. Temat o podróbkach i oszustwach a Ci tu o zaborach gadają :D. Chętnie posłucham o tych zaborach takie zboczenie zawodowe


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o patriotyzm chodzi to jak najbardziej paski z TVP Info bo te z TVN24 są jego kompletnym zaprzeczeniem. Ale mniejsza. Co więc ty uważasz w tym kontekście za patriotyczne? Tzw. „sranie” (pardon) we własne gniazdo? Dlaczego reszta to nie zdrajcy skoro w kółko żalą się gdzie popadnie jaka to ta Polska zła, beznadziejna i passe i jak to cyludownie jest w tym Berlinie, Moskwie i Paryżu? No dobra. To pewnie patriotyzm w ich mniemaniu ale de facto patriotyzm niemiecki, rosyjski i francuski :)

Serio? Chcesz dyskutować, a serwujesz partyjny przekaz dnia sprzed pół roku? W takim razie powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Chcesz dyskutować, a serwujesz partyjny przekaz dnia sprzed pół roku? W takim razie powodzenia.

Serwuję swój prywatny przekaz bo niektórzy nawet mają swoje własne poglądy (sic!), a za powodzenie podzękuję bo powodzi mi się wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwuję swój prywatny przekaz bo niektórzy nawet mają swoje własne poglądy (sic!), a za powodzenie podzękuję bo powodzi mi się wystarczająco.

 

nie przedstawiaj już tu swoich poglądów politycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.