Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

layk

Proszę o pomoc w wyborze "klasyka" pod mankiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Kilka słów o sobie. Wiek 40+ , szczupła budowa, nadgarstek 18cm. Od dawna noszę się z zamiarem zakupu czegoś nowego na łapkę, ale...

I tu pojawia się mega problem, dlatego proszę o fachową i merytoryczną pomoc, no i też trochę zrozumienia za wiedzę mierną, co może objawiać się moich pytaniach ;)

Szukam zegarka do ubioru typu koszula, marynarka, casual, czasem luźno i przyjemnie. Określiłbym to klasyczny „koszulowiec”, ale nie gryzący się mocno z jeansem, T-shirtem i marynarką.

Im dłużej czytam padające tu opinie i podpowiedzi w innych postach, tym większe niezdecydowanie i chaos.

Z góry proszę o wyrozumiałość,  za niektóre moje pytania, ale zależy mi na opinii znawców tematu i właściwego noszenia się z czasomierzem.

 

  1. Od dawna noszony „kwadrat”, więc pytanie o rozmiar, jaki brać pod uwagę, (nadgarstek 18cm) ?

  2. Kwadrat jest biały, więc teraz pora na odmianę, czyli tarcza czarna ( choć niektóre modele mają swój wygląd i charakter z niebieską tarczą) i „złoto ” koperta, indeksy .....( choć mogę to złoto odpuścić sobie, ale będzie żal ) . Chyba mam jakiś syndrom sroki, ale podoba mi się ten kontrast, nie chodzi o „złoto”, które ma kłuć w oczy, bo założenie jest: ma mieć charakter i to „coś”, a nie przywoływać pytanie ile kosztował. Krótko, zegarek kupuje wyłącznie dla siebie, nie dla innych.

  3. Mechanizm automat, raczej obowiązkowo datownik, szkło szafirowe, indeksy zamiast cyfr.

  4. Kolejny dylemat pasek czy bransoleta ? Pasek nadaje charakter, bransoleta wygodniejsza w użytkowaniu, czyszczeniu zwłaszcza latem. Można mieć jedno i drugie, taka opcja by mi pasowała najbardziej, ale też nie upieram się. Chciałbym tylko uniknąć sytuacji „świnia i siodło” , mam na myśli bransoletę w danym modelu.

  5. Budżet 4000- 4500 zł z opcją, jeśli ściśnie mocno za coś tam ;) , dam radę dodać trochę bilonu. Nie będę też zły, jak zostanie coś w kieszeni z tej kwoty.

  6. Zaczynałem wybór od „open heartów”, potem były ML np........ ale już dotarło do mnie, że nie warte swojej ceny, choć ciągle przyciągają mnie swoim wyglądem. Teraz optuję za czymś eleganckim z tym „czymś”.

  7. Zawsze uważam, zgodnie z klasykiem „mądrego to i miło posłuchać”, więc jestem otwarty na każdą fajną propozycję, pod warunkiem, że nie jest zła.

  8. I tak, jak już nie raz czytałem tutaj stwierdzenie, iż 99% noszących „coś” wymieni kilka marek, nie wiedząc o całej rzeszy prawdziwych okazów. Niestety ja właśnie do nich należę,

    i mimo ciągłego odkrywania czegoś nowego i ciekawego, wiem że bez fachowej pomocy nie obejdzie się.

  9. Podobno od przybytku głowa nie boli, więc może lepsza opcja 2 różne x 2000 zł ?

  10. Czy warto brać pod uwagę używany, którego stanu zwykły „layk” nie oceni ?                                                                                                                     .

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, ciekawe propozycje i poświęcony swój czas na moje rozterki.

Oto kilka przykładów, które cieszą moje oko, to tak dla znajomości gustu albo bezguścia, rzecz względna :).

 

1. Epos 3420.152.24.14.15

2. Epos Sophistiquee 3423.132.20.18.25 ten srebrny model też jest ciekawy

3. Doxa D-light Automatic 171.90.101.01

4. Hamilton Jazzmaster Viewmatic Auto H32335971

5. Certina DS 1 C006.407.36.081.00

6. Glycine Classics Automatic 3910.39

7. Epos 3401 oba (czarny i srebny) mają urok i kuszą

 

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może np. Davosa Vanguard? Poszukałbym także czegoś od Nomosa, Stowy ew. Shaumburga.

W tym budżecie warto też przyjrzeć się Eternie i modelowi KonTiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z EPOSów pod mankiet 3420 i 3387. Zobacz sobie nowego 3437:

 

EPOS_Originale_3437.jpg

6.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spośród zegarków które podałeś najłatwiej w PL o bezpośrednie obejrzenie zegarków Certina, Epos. Oglądanie na podstawie zdjęć jest dobre na wstępne rozeznanie oferty zegarków. Przed ostateczną decyzją i zakupem to najlepszą weryfikacją jest przymierzenie tych wyselekcjonowanych na podstawie zdjęć.

Ostatnio oglądałem zegarki Epos a konkretnie byłem zainteresowany tegoroczną nowością Epos 3401. Był dostępny do obejrzenia ten:

3401_77_small-363x600.jpg

Moją uwagę zwrócił Epos 3420 co prawda w stali

3420_3_small-341x600.jpg

Byłem ubrany w koszulę w niebieską kratę i marynarkę. Ten zegarek super pasował do takiego stroju. Mam nadgarstek 18,5 cm więc tylko trochę większy od Twojego. Za zegarkiem myślę, że przemawiają: rozmiar 40 mm wysokość 8 mm mechanizm Eta 2892 więc podobno ta lepsza Eta, jakość wykonania. Zegarek myślę ze do zdobycia w Twoim budżecie czyli za około 4,5k-4,6k - trzeba dobrze negocjować - ponadto kupon na przegląd w ciągu 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Doxa przez Ciebie podana jest piękna.

 

Ale spójrz jeszcze np. na Orient Star, nie są aż tak powszechne: https://brylant.net/zegarki-orient-star/zegarek-SEL09003D0

 

Ten Tissot też wygląda ciekawie, jeśli zniesiesz ten typ datownika: https://brylant.net/zegarki-tissot/zegarek-T035.407.36.051.00

 

Ale jak szukasz bardziej spokojnego zegarka to albo Doxa albo ta Certina, które wymieniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z EPOSów pod mankiet 3420 i 3387. Zobacz sobie nowego 3437:

 

 

 

Ten 3437 prezentuje się po prostu SUPER! Szkło jest wypukłe? Co tam w środku siedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypukły szafir. SW 200 w środku.

17493623_340463583018328_525968889567877


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wypukły szafir. SW 200 w środku.

 

Ja będę pod mankiet szukał czegoś innego niż obecnie posiadany Tissot Heritege 1952, to ten Epos będzie bardzo wysoko na liście  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za wszystkie sugestie.

 

Davosa Vanguard - mocno przyciąga wzrok, zwłaszcza giloszowany cyferblat.

Nomos i Stowa - chyba jak każdy "layk" nie doceniam jeszcze ich charakteru i renomy. Choć nie można ich ominąć bez zainteresowania.

Shaumburg Classoco - jest moc i piękno, tylko aż oczy mnie pieką przez ten napis "Germany".

Doxa - i tu niskie pokłony w stronę p.KROMECZKI. Kobiece zdanie i porada w takiej kwestii rzecz bezcenna.Zwłaszcza, że ciągle na nią zerkam ( mowa o zegarku teraz ) :).

Epos 3420 - ten model też do mnie przemawia i kusi.

Epos 3437 - na tej liście bezkonkurencyjny. Na fotce wrzuconej przez TIK TAK ( podziękował ), aż hipnotyzuje w pierwszym kontakcie wzrokowym.

 

 

 

Czy mogę prosić o poradę odnośnie maksymalnego rozmiaru zegarka (nadgarstek 18cm). Wiem, że każdy model rozpatruje się indywidualnie "uszy", przymiarka itp. Jak wiadomo, ciężko dotrzeć do wszystkiego, co się podoba i przymierzyć. Chciałbym uniknąć sytuacji, gdy najpierw idzie zegarek, a potem dopiero ja <_<.

 

Czy ew. Doxa warta jest zainteresowania, mam tu na myśli mechanizm, żywotność, ale ta pogwarancyjna?

 

Czy używka to często ryzyko niewiadomego stanu technicznego i podobna historia... Niemiec płakał jak ściągał i sprzedawał ?

 

Z tego co mi wiadomo, Davosa i Doxa jest w salonach YES, Kruk też ma Doxa. Może jest możliwość zamówienia i przymiarki.

Gdzie można zobaczyć namacalnie Eposy ?

 

Może jeszcze jakaś nowa propozycja, będę bardzo wdzięczny?

 

 

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOSa zobaczysz w tych sklepach:

http://www.epos.info.pl/sklepy,32.html


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frederique Constant FC-303CB4

 

ix9Sru.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK TAK

Dziękuję za pomocne info i pozdrawiam.

 

DRAKE

Dziękuję za sugestię, jednak dla mnie Doxa  wygrywa wizualnie z Twoją propzycją. Choć ciągle nie wiem,  jak z jej żywotnością i jakością. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie daję za wygraną ;)  następna propozycja w podobnej kolorystyce , według mnie ładniejszy od FC , Tissot Le Locle T006.408.36.057.00 

 

wj4UuN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bd9515305a70475e0b00d7f00ad072a5.jpg

 

Może jednak ML? :-)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3a82eb2b44973b3405d2ff8c9d379421.jpg

 

Wersja z czarną tarczą:-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRAKE - dozujesz, ale za to skutecznie. Owy Tissot Le Locle - prezentuje się  naprawdę zachęcająco.Jego "plecy" to dodatkowy smaczek, aż proszą się, żeby chociaż raz w tygodniu, założyć go do "góry kołami" ;) 

Skoro tak udanie dawkujesz propozycje, to pewnie jest jeszcze jakiś as w rękawie, nieprawdaż ? 

Dziękuję,  pozdrawiam.

 

GSROKA79 - ML na samym początku kusił mnie kilkoma modelami. Jednak w miarę czytania znawców tematu, odszedł na bocznicę.

Dziękuję, pozdrawiam.

 

KROMECZKA - jeszcze raz tak samo niskie ... , jak ostatnim razem. A co mówi fachowe kobiece oko o propozycji Drake'a Tissot Le Locle ?

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozterek ciąg dalszy...

Dlatego proszę o kilka słów na temat  nowych znalezisk:

 

Rado Men's Centrix Watch  R30939132

 

 

post-101579-0-97253400-1512919149_thumb.jpg

 

https://www.ashford.com/us/watches/all+brands/rado/centrix/R30939132.pid

 

Raymond Weil  Men's Freelancer Watch   2740-SP5-60021

 

post-101579-0-46300900-1512919362_thumb.jpg

 

 

https://www.ashford.com/us/watches/all+brands/raymond+weil/freelancer/2740-SP5-60021.pid

 

Oris Men's Artelier Watch 623-7582-4074-LS-SD

 

post-101579-0-21859000-1512919803.jpg

https://www.ashford.com/us/watches/commerce+root/pre-owned/preowned+-+vintage+watches/623-7582-4074-LS-SD.pid

 

 

RADO ( nie widzę okresu gwarancji) ,RAYMOND (2 lata), ORIS (1rok)  zegarki z gwarancją Ashford. Dobrze rozumiem, tylko wysyłka do Ashford w razie problemów  ?

Czy w trakcie gwarancji trzeba też przeprowadzić okresowy przegląd zegarka? A co później, jak z niezawodnością i  serwisowaniem pogwarancyjnym zwłaszcza Rado i Raymond w Pl ?

 

 

Jeżeli Rado i Raymond to dobry wybór za widoczne ceny (+ 25-30%) to proszę o sugestie pomiędzy:

 

Rado Men's Centrix R30939132

Raymond Weil  Men's Freelancer  2740-SP5-60021

Certina DS -1 Powermatic 80 Automatic C029.407.36.081.00   ( gwarancja 2 lata jomashop)

post-101579-0-44643700-1512920025_thumb.jpg

https://www.jomashop.com/certina-watch-c029-407-36-081-00.html

 

Tissot Le Locle Automatic COSC Black PVD  006.408.36.057.00

 

post-101579-0-93085700-1512920141_thumb.jpeg

 

Ten SEIKO  trochę odbiega od założeń tj. czarny cyferblat, ale czy wart jest tej  ceny? 

Seiko Presage Automatic Power Reserve SARY082  (1 rok gwarancja międzynarodowa)

 

post-101579-0-29790400-1512919534.jpg

 

 http://www.creationwatches.com/products/seiko-presage-391/seiko-presage-automatic-japan-made-power-reserve-sary082-ssa346j1-mens-watch-11219.html?currency=USD

 

 

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nie ukrywam jestem nowym członkiem waszego forum i chce powiedzieć CZEŚĆ.

 

Mam pytanie donośnie DAVOSA Vanguard 161.513.55, jaki tam dokładnie ale to dokładnie jest mechanizm?

Czasem jest podawany ETA 2892-A2 a czasem ETA 2892-2, baza wiadomo ta sama ale jakby diabeł tkwi w szczegółach.

 

Ktoś wie na 100% co to za mechanizm?

 

Wszystkiego NAJLEPSZEGO  w nowym roku czyli wypaśnych czasomierzy w promocyjnych cenach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.