Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel3m

Casio Edifice EF-562d-2avef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Wymieniłem baterie w zegarku Casio Edifice ef-562d-2avef. Niestety, zegarek nie ruszył. Czytałem o jakimś punkcie zerowania ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Będę wdzięczny za pomoc. 
Pozdrawiam serdecznie 

post-101624-0-59918400-1512499293_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Nikt nie jest w stanie pomóc? Coś zasugerować?

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie poratował...

W tym przypadku zasugerować można było raczej odwiedziny u zegarmistrza, bo przyczyny mogą być różne, od najbardziej prozaicznych, w których wystarczy przetrzeć styki czy wypoziomować wskazówki, po poważniejsze uszkodzenia związane też być może z jakimś błędem przy wymianie. A, i na początek sprawdzić baterię, czy poza tym, że wymieniona, to czy świeża... Bo przez nieprawidłowe przechowywanie czy założenie można też czasem rozładować. Kilka rzeczy można by sprawdzić, w tym mechanizmie jakiegoś poważniejszego punktu resetu raczej nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba Miyota OS22 siedzi w środku?

 

Po pierwsze rozumiem, że dobrą baterię wsadziłeś. Instrukcja Miyoty podaje "silver oxide SR927W". Jeżeli użyłeś alkalicznej ("alkaline") to Miyota nie ruszy!

 

Na dobrej baterii mechanizm musi zacząć działać. Jedyny reset to wyzerowanie wskazówek chronografu wg instrukcji. Innego resetu ten mechanizm nie potrzebuje.

 

Poza tym ten wątek był zaczęty miesiąc temu 5 grudnia, więc pewnie moja uwaga tutaj to tylko dla tych co ewentualnie będą korzystać z wyszukiwarki w przyszłości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba Miyota OS22 siedzi w środku?

 

Po pierwsze rozumiem, że dobrą baterię wsadziłeś. Instrukcja Miyoty podaje "silver oxide SR927W". Jeżeli użyłeś alkalicznej ("alkaline") to Miyota nie ruszy!

 

Na dobrej baterii mechanizm musi zacząć działać. Jedyny reset to wyzerowanie wskazówek chronografu wg instrukcji. Innego resetu ten mechanizm nie potrzebuje.

 

Poza tym ten wątek był zaczęty miesiąc temu 5 grudnia, więc pewnie moja uwaga tutaj to tylko dla tych co ewentualnie będą korzystać z wyszukiwarki w przyszłości. 

Skoro ma być dla "przyszłych pokoleń", to trzeba jeszcze jedną rzecz sprostować - nawet na zdjęciu widać, że bateria potrzebna do tego mechanizmu to SR621 (lub oznaczenie według innego systemu, tak jak na zdjęciu 364/363, to to samo), a nie SR927... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.