Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

proki1971

Dział sprzedawcy profesjonalni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam., w dziale Rynek, Sprzedam jest subforum Poszukuję , obok Ofert Niezegarkowych byl tez dział sprzedawców profesjonalnych . Nie widzę go teraz , co się stało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reorganizacja. Zamierzone działanie.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz sprzedawcy profesjonalni tez będą mogli podbijać oferty nie częściej niż co 48 godzin?


Oraz zakładać maksymalnie trzy tematy?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrobią permanentny zator na pierwszych kilku stronach.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy po co być profesjonalnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym zasypywaniem - praktycznie wszyscy teraz wystawiają na ogólnym i jakoś zasp nie ma  :)

profesjonalnych też obowiązuje 48 godzinne oczekiwanie na podbicie jedyna różnica to to że mogą wystawiać dużo ofert a nie tylko 3 tematy po 5 zegarków w jednym jak to nakazuje regulamin 

Na chwilę obecną nie ma żadnego sprzedawcy który miałby 3 tematy po 5 sztuk czy nawet 15 osobnych tematów po jednym zegarku

Nic się nie zmieni a obecność "..............."   to tylko korzyść dla forum i użytkowników  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł. Moje pytanie dotyczyło głównie podbijania ofert. Jak zrozumiałem z lakonicznego "nie" Darek odpowiedział, że profesjonalni nie mają limitu czasowego. Dlatego napisałem o tym zatorze.

Ty piszesz że mają.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają mają tak jak wszyscy :) mówię o ogólnym bazarku oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli jak to w końcu jest? Bo nagle dział zniknął - a jakie wobec tego DOKŁADNIE teraz zasady obowiązują? Swoją drogą, nie zmienia się zasad gry w trakcie meczu, ale jeśli się już chce zmienić zasady zawartej umowy, to może należałoby najpierw uprzedzić jej stronę? No, chyba, że jednak się nie zmieniły - przyznam, że z powyższej wymiany nie do końca rozumiem, co i jak. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mają mają tak jak wszyscy :) mówię o ogólnym bazarku oczywiście

Nie zgodzę się z tym bo to nieprawda, i wkurzające jest to że jak przeglądasz teraz bazarek to "zaspamowany" jest przez oferty sprzedawcy profesjalnego. Co chwilę jedno i to samo podbijane aż do zrzygania! Przecież jak będzie ktoś chciał kupić to kupi... Nie trzeba się przypominać codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobra, czyli jak to w końcu jest? Bo nagle dział zniknął - a jakie wobec tego DOKŁADNIE teraz zasady obowiązują? Swoją drogą, nie zmienia się zasad gry w trakcie meczu, ale jeśli się już chce zmienić zasady zawartej umowy, to może należałoby najpierw uprzedzić jej stronę? No, chyba, że jednak się nie zmieniły - przyznam, że z powyższej wymiany nie do końca rozumiem, co i jak. :)

Słusznie prawi, bo już starożytni wiedzieli, ze pacta sunt servanta, a i dziś nowożytne legal law na tej zasadzie stoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja coś dorzucę od siebie.

Uważam, iż likwidacja działu Sprzedawcy Profesjonalni była średnim pomysłem. Dział ten dawał pole do popisu i rozwoju forum (rozumiem, iż sprzedawcy profesjonalni) wnosili jakąś daninę na rzecz KMZiZ.

 

Nie wiem na ile mój głos jest ważny, silny i wyraźny, ale ja byłbym za przywróceniem działu, ale w nowej formie. Może przedstawię swój pomysł w kilku prostych punktach:

1. Każdy sprzedawca profesjonalny miałby swój wątek lub dział w dziale Sprzedawcy Profesjonalni.

2. W opisie działu mieliby ujęte główne kierunki sprzedaży (czyli np. -nazwy firm, którymi handlują, -rodzaj zegarków - vintage, luksusowe, -paski, etc)

3. Mógłby zarządzać swoim działem jak moderator. Dowolnie dodawać/usuwać/moderować wątki.

4. Wnosiłby oczywiście opłatę jako Sprzedawca Profesjonalny na rzecz KMZiZ

 

Uważam, iż takie rozdzielenie forum byłoby bardzo fajną opcją.

Mielibyśmy kilka "sklepów" w jednym miejscu, a sprzedawcy mogliby zaprezentować nam swój towar w sposób, jaki by chcieli i uważali za dobry. Oczywiście w ich ogłoszeniach nie byłoby limitu zdjęć, podbić etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym bo to nieprawda, i wkurzające jest to że jak przeglądasz teraz bazarek to "zaspamowany" jest przez oferty sprzedawcy profesjalnego. Co chwilę jedno i to samo podbijane aż do zrzygania! Przecież jak będzie ktoś chciał kupić to kupi... Nie trzeba się przypominać codziennie.

Jeszcze kilka lub kilkanaście dni temu nie było możliwości podbicia bo nawet nie pojawiało się okienko do pisania postów - teraz jest i faktycznie można podbijać nawet zaraz po odświeżeniu oferty.

Musisz wiedzieć że forum utrzymuje się z reklam i wpłat z umów ze sprzedawcami (między innymi)  dla tego Ty i kilkanaście tyś innych użytkowników korzysta z niego za darmo - ma możliwość sprzedaży za darmo (allegro to 10%)   Wielu na łamach forum rozpoczęło swoją działalność, zdobyło klientów i renomę bez tego trudno by było zaistnieć.

Tak więc jak ktoś płaci i dostaje taką możliwość to z niej korzysta 

I ja coś dorzucę od siebie.

Uważam, iż likwidacja działu Sprzedawcy Profesjonalni była średnim pomysłem. Dział ten dawał pole do popisu i rozwoju forum (rozumiem, iż sprzedawcy profesjonalni) wnosili jakąś daninę na rzecz KMZiZ.

 

Nie wiem na ile mój głos jest ważny, silny i wyraźny, ale ja byłbym za przywróceniem działu, ale w nowej formie. Może przedstawię swój pomysł w kilku prostych punktach:

1. Każdy sprzedawca profesjonalny miałby swój wątek lub dział w dziale Sprzedawcy Profesjonalni.

2. W opisie działu mieliby ujęte główne kierunki sprzedaży (czyli np. -nazwy firm, którymi handlują, -rodzaj zegarków - vintage, luksusowe, -paski, etc)

3. Mógłby zarządzać swoim działem jak moderator. Dowolnie dodawać/usuwać/moderować wątki.

4. Wnosiłby oczywiście opłatę jako Sprzedawca Profesjonalny na rzecz KMZiZ

 

Uważam, iż takie rozdzielenie forum byłoby bardzo fajną opcją.

Mielibyśmy kilka "sklepów" w jednym miejscu, a sprzedawcy mogliby zaprezentować nam swój towar w sposób, jaki by chcieli i uważali za dobry. Oczywiście w ich ogłoszeniach nie byłoby limitu zdjęć, podbić etc.

Jak było widać po ilości wejść bardzo mało osób tam zaglądało - na głównym zainteresowanie jest dużo większe a oferty widoczne od razu ponieważ na pierwszej stronie widzisz ze 20 ofert a nie tylko ostatnią podbitą gdzieś na szczycie listy - aby zobaczyć więcej musisz wejść w ten dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Jak było widać po ilości wejść bardzo mało osób tam zaglądało - na głównym zainteresowanie jest dużo większe a oferty widoczne od razu ponieważ na pierwszej stronie widzisz ze 20 ofert a nie tylko ostatnią podbitą gdzieś na szczycie listy - aby zobaczyć więcej musisz wejść w ten dział.

 

Bo było to źle zorganizowane. Jeden wielki bajzel. Jakieś stare ogłoszenia, pewnie już dawno nieaktualne i kilka, które się między sobą tasowały. Jakbyś miał swój dział i o niego dbał wyglądałoby to lepiej. Ja jestem za tym, żeby stworzyć poddziały dla sprzedawców, i tak swój dział miałby Paweł Bury, miałby Lincoln Six Echo, miałby jeszcze inny J.F. Szymaniak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili, patrząc się na dział sprzedaży, z całą świadomością użyję jednego słowa. Burdel. Przy całym szacunku dla kolegów "profesjonalnych".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale to chyba nie nasza wina - to przecież nie sprzedawcy są organizatorami forum. :)

 

Paweł Bury ma, oczywiście, 100% racji pisząc, że nie po to ktoś płaci (a, delikatnie mówiąc, całkiem sporo osób MASOWO handluje na forum zegarkami nie dając tej społeczności NAWET GROSIKA), żeby nie mieć dzięki temu żadnych korzyści. Chociażby takiej, jak opcja podbijania ofert i zamieszczania ich w większej ilości niż zupełnie za darmo.

 

Ja nie wiem, jak należałoby ten problem uregulować, ale faktem jest, że do działu SPRZEDAWCY PROFESJONALNI zaglądało stosunkowo niewiele osób i stąd częste podbijanie ofert. Co do "rzygania" (pominąwszy wątpliwą elegancję zarzutu) - to nie jest tak, że "kto chce kupić, to kupi". Z DOŚWIADCZENIE forumowego wiem, że wielu użytkowników nie widzi nawet długo wiszących ofert, ponieważ po prostu bez podbijania one lądują szybko na 10-15 stronie świeżych wątków. A przy ich odświeżaniu, ludzie nie muszą pół dnia przewalać całego forum, żeby dotrzeć do ofert sprzedaży. Spamem nie nazywałbym również sytuacji, kiedy na bazarku (czyli w miejscu sprzedaży) ktoś zajmuje się... sprzedażą. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym przypadku zadziałała zasada: lepsze jest wrogiem dobrego.

Wydzielenie działu dla sprzedawców profesjonalnych było dobre i zaiste nie wiem, po co to było zmieniać.

Kiedyś proponowałem jeszcze wydzielenie wątku z paskami i np. rotomatami. Uporzadkowaloby to całość bazarku i każdy by wiedział gdzie czego szukać.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście, pomimo moich uwag - a właściwie Pawła, z którymi się zgadzam - to wydzielenie nie przeszkadzało. Zgodziłem się zresztą na warunki umowy w chwili, kiedy istniało i z założeniem, że - mimo pewnych mankamentów - tam właśnie swoje oferty będę umieszczać. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów (nb nie oznaczony jako sprzedawca profesjonalny) ma założonych w dziale sprzedam 13 tematów. Wyobraźcie sobie, ze zabiorę się za  profesjonalną sprzedaż na forum, wniosę opłaty i założę tam sto tematów. Fajnie będzie?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów (nb nie oznaczony jako sprzedawca profesjonalny) ma założonych w dziale sprzedam 13 tematów. Wyobraźcie sobie, ze zabiorę się za  profesjonalną sprzedaż na forum, wniosę opłaty i założę tam sto tematów. Fajnie będzie?

 

Zależy co będziesz sprzedawał :P

A tak na serio, właśnie dlatego fajnie by było, żeby każdy sprzedawca miał swój ogródek i taki tarant by sobie u siebie te sto ofert zamieścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów (nb nie oznaczony jako sprzedawca profesjonalny) ma założonych w dziale sprzedam 13 tematów. Wyobraźcie sobie, ze zabiorę się za  profesjonalną sprzedaż na forum, wniosę opłaty i założę tam sto tematów. Fajnie będzie?

Jak już tak rozmawiamy, to powiem Ci, że chętnie zobaczyłbym Twoich sto ofert. :D;)

 

A z innej - równie "wesołej beczki" - podoba mi się ;) system oznaczania - no właśnie: czego? - poprzez klikanie gwiazdek na profilu. Od kiedy miałem kilka słownych utarczek na forum, od razu mi spadło z 5 (taki byłem wówczas happy) do 3 (tu już jestem mniej happy). :D  Kojarzy mi się to z popularnym portalem ZNANY LEKARZ, gdzie można się zarejestrować jako np. Henryk Sienkiewicz i jechać po konkurencji aż wióry lecą. I żadnego znaczenia nie mają tam takie pierdoły, jak uczciwość, rzetelność, trzymanie się zasad, etc. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.