Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dział sprzedawcy profesjonalni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 4094 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 13:51

Witam., w dziale Rynek, Sprzedam jest subforum Poszukuję , obok Ofert Niezegarkowych byl tez dział sprzedawców profesjonalnych . Nie widzę go teraz , co się stało ?
  • 0

#2 DawPi

DawPi
  • Tech Admin
  • Moderator
  • 1002 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 14:00

Reorganizacja. Zamierzone działanie.
  • 0

#3 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7369 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 14:23

Oferty wszystkie są w jednym miejscu 

• 0

#4 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Stowarzyszenie
  • 13025 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 14:31

I teraz sprzedawcy profesjonalni tez będą mogli podbijać oferty nie częściej niż co 48 godzin?

Oraz zakładać maksymalnie trzy tematy?

• 0

#5 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7369 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 14:39

nie

• 0

#6 tarant

tarant

• Stowarzyszenie
  • 13025 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 14:59

No to zrobią permanentny zator na pierwszych kilku stronach.
  • 2

#7 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7369 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 15:05

poczekaj a zobaczymy , w razie czego zrobimy ograniczenie podbić 

• 0

#8 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 4799 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:59

To wtedy po co być profesjonalnym?

• 0

#9 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7369 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 12:45

np po to aby mieć możliwość wystawienia nieograniczonej liczby ofert ?

• 0

#10 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 7910 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 15:59

Nie przesadzajcie z tym zasypywaniem - praktycznie wszyscy teraz wystawiają na ogólnym i jakoś zasp nie ma  :)

profesjonalnych też obowiązuje 48 godzinne oczekiwanie na podbicie jedyna różnica to to że mogą wystawiać dużo ofert a nie tylko 3 tematy po 5 zegarków w jednym jak to nakazuje regulamin 

Na chwilę obecną nie ma żadnego sprzedawcy który miałby 3 tematy po 5 sztuk czy nawet 15 osobnych tematów po jednym zegarku

Nic się nie zmieni a obecność "..............."   to tylko korzyść dla forum i użytkowników  ;)

• 0

#11 tarant

tarant

• Stowarzyszenie
  • 13025 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 16:44

Paweł. Moje pytanie dotyczyło głównie podbijania ofert. Jak zrozumiałem z lakonicznego "nie" Darek odpowiedział, że profesjonalni nie mają limitu czasowego. Dlatego napisałem o tym zatorze.

Ty piszesz że mają.

• 0

#12 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • 7910 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 17:22

Mają mają tak jak wszyscy :) mówię o ogólnym bazarku oczywiście

• 0

#13 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 3709 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 22:30

Dobra, czyli jak to w końcu jest? Bo nagle dział zniknął - a jakie wobec tego DOKŁADNIE teraz zasady obowiązują? Swoją drogą, nie zmienia się zasad gry w trakcie meczu, ale jeśli się już chce zmienić zasady zawartej umowy, to może należałoby najpierw uprzedzić jej stronę? No, chyba, że jednak się nie zmieniły - przyznam, że z powyższej wymiany nie do końca rozumiem, co i jak. :)

• 2

#14 _Kwiatek_

_Kwiatek_
  • Użytkownik
  • 3994 postów

Napisano wczoraj, 18:19

Mają mają tak jak wszyscy :) mówię o ogólnym bazarku oczywiście

Nie zgodzę się z tym bo to nieprawda, i wkurzające jest to że jak przeglądasz teraz bazarek to "zaspamowany" jest przez oferty sprzedawcy profesjalnego. Co chwilę jedno i to samo podbijane aż do zrzygania! Przecież jak będzie ktoś chciał kupić to kupi... Nie trzeba się przypominać codziennie.
  • 2

#15 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 1630 postów

Napisano wczoraj, 18:26

Dobra, czyli jak to w końcu jest? Bo nagle dział zniknął - a jakie wobec tego DOKŁADNIE teraz zasady obowiązują? Swoją drogą, nie zmienia się zasad gry w trakcie meczu, ale jeśli się już chce zmienić zasady zawartej umowy, to może należałoby najpierw uprzedzić jej stronę? No, chyba, że jednak się nie zmieniły - przyznam, że z powyższej wymiany nie do końca rozumiem, co i jak. :)

Słusznie prawi, bo już starożytni wiedzieli, ze pacta sunt servanta, a i dziś nowożytne legal law na tej zasadzie stoi...
  • 1

#16 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 539 postów

Napisano wczoraj, 20:06

I ja coś dorzucę od siebie.

Uważam, iż likwidacja działu Sprzedawcy Profesjonalni była średnim pomysłem. Dział ten dawał pole do popisu i rozwoju forum (rozumiem, iż sprzedawcy profesjonalni) wnosili jakąś daninę na rzecz KMZiZ.

Nie wiem na ile mój głos jest ważny, silny i wyraźny, ale ja byłbym za przywróceniem działu, ale w nowej formie. Może przedstawię swój pomysł w kilku prostych punktach:

1. Każdy sprzedawca profesjonalny miałby swój wątek lub dział w dziale Sprzedawcy Profesjonalni.

2. W opisie działu mieliby ujęte główne kierunki sprzedaży (czyli np. -nazwy firm, którymi handlują, -rodzaj zegarków - vintage, luksusowe, -paski, etc)

3. Mógłby zarządzać swoim działem jak moderator. Dowolnie dodawać/usuwać/moderować wątki.

4. Wnosiłby oczywiście opłatę jako Sprzedawca Profesjonalny na rzecz KMZiZ

Uważam, iż takie rozdzielenie forum byłoby bardzo fajną opcją.

Mielibyśmy kilka "sklepów" w jednym miejscu, a sprzedawcy mogliby zaprezentować nam swój towar w sposób, jaki by chcieli i uważali za dobry. Oczywiście w ich ogłoszeniach nie byłoby limitu zdjęć, podbić etc.

• 0

#17 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • 7910 postów

Napisano wczoraj, 20:16

Nie zgodzę się z tym bo to nieprawda, i wkurzające jest to że jak przeglądasz teraz bazarek to "zaspamowany" jest przez oferty sprzedawcy profesjalnego. Co chwilę jedno i to samo podbijane aż do zrzygania! Przecież jak będzie ktoś chciał kupić to kupi... Nie trzeba się przypominać codziennie.

Jeszcze kilka lub kilkanaście dni temu nie było możliwości podbicia bo nawet nie pojawiało się okienko do pisania postów - teraz jest i faktycznie można podbijać nawet zaraz po odświeżeniu oferty.

Musisz wiedzieć że forum utrzymuje się z reklam i wpłat z umów ze sprzedawcami (między innymi)  dla tego Ty i kilkanaście tyś innych użytkowników korzysta z niego za darmo - ma możliwość sprzedaży za darmo (allegro to 10%)   Wielu na łamach forum rozpoczęło swoją działalność, zdobyło klientów i renomę bez tego trudno by było zaistnieć.

Tak więc jak ktoś płaci i dostaje taką możliwość to z niej korzysta 

I ja coś dorzucę od siebie.

Uważam, iż likwidacja działu Sprzedawcy Profesjonalni była średnim pomysłem. Dział ten dawał pole do popisu i rozwoju forum (rozumiem, iż sprzedawcy profesjonalni) wnosili jakąś daninę na rzecz KMZiZ.

Nie wiem na ile mój głos jest ważny, silny i wyraźny, ale ja byłbym za przywróceniem działu, ale w nowej formie. Może przedstawię swój pomysł w kilku prostych punktach:

1. Każdy sprzedawca profesjonalny miałby swój wątek lub dział w dziale Sprzedawcy Profesjonalni.

2. W opisie działu mieliby ujęte główne kierunki sprzedaży (czyli np. -nazwy firm, którymi handlują, -rodzaj zegarków - vintage, luksusowe, -paski, etc)

3. Mógłby zarządzać swoim działem jak moderator. Dowolnie dodawać/usuwać/moderować wątki.

4. Wnosiłby oczywiście opłatę jako Sprzedawca Profesjonalny na rzecz KMZiZ

Uważam, iż takie rozdzielenie forum byłoby bardzo fajną opcją.

Mielibyśmy kilka "sklepów" w jednym miejscu, a sprzedawcy mogliby zaprezentować nam swój towar w sposób, jaki by chcieli i uważali za dobry. Oczywiście w ich ogłoszeniach nie byłoby limitu zdjęć, podbić etc.

Jak było widać po ilości wejść bardzo mało osób tam zaglądało - na głównym zainteresowanie jest dużo większe a oferty widoczne od razu ponieważ na pierwszej stronie widzisz ze 20 ofert a nie tylko ostatnią podbitą gdzieś na szczycie listy - aby zobaczyć więcej musisz wejść w ten dział.

• 1

#18 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 539 postów

Napisano wczoraj, 20:20

...

Jak było widać po ilości wejść bardzo mało osób tam zaglądało - na głównym zainteresowanie jest dużo większe a oferty widoczne od razu ponieważ na pierwszej stronie widzisz ze 20 ofert a nie tylko ostatnią podbitą gdzieś na szczycie listy - aby zobaczyć więcej musisz wejść w ten dział.

Bo było to źle zorganizowane. Jeden wielki bajzel. Jakieś stare ogłoszenia, pewnie już dawno nieaktualne i kilka, które się między sobą tasowały. Jakbyś miał swój dział i o niego dbał wyglądałoby to lepiej. Ja jestem za tym, żeby stworzyć poddziały dla sprzedawców, i tak swój dział miałby Paweł Bury, miałby Lincoln Six Echo, miałby jeszcze inny J.F. Szymaniak...

• 0

#19 tarant

tarant

• Stowarzyszenie
  • 13025 postów

Napisano wczoraj, 20:28

W tej chwili, patrząc się na dział sprzedaży, z całą świadomością użyję jednego słowa. Burdel. Przy całym szacunku dla kolegów "profesjonalnych".

• 0

#20 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 3709 postów

Napisano wczoraj, 20:41

No, ale to chyba nie nasza wina - to przecież nie sprzedawcy są organizatorami forum. :)

Paweł Bury ma, oczywiście, 100% racji pisząc, że nie po to ktoś płaci (a, delikatnie mówiąc, całkiem sporo osób MASOWO handluje na forum zegarkami nie dając tej społeczności NAWET GROSIKA), żeby nie mieć dzięki temu żadnych korzyści. Chociażby takiej, jak opcja podbijania ofert i zamieszczania ich w większej ilości niż zupełnie za darmo.

Ja nie wiem, jak należałoby ten problem uregulować, ale faktem jest, że do działu SPRZEDAWCY PROFESJONALNI zaglądało stosunkowo niewiele osób i stąd częste podbijanie ofert. Co do "rzygania" (pominąwszy wątpliwą elegancję zarzutu) - to nie jest tak, że "kto chce kupić, to kupi". Z DOŚWIADCZENIE forumowego wiem, że wielu użytkowników nie widzi nawet długo wiszących ofert, ponieważ po prostu bez podbijania one lądują szybko na 10-15 stronie świeżych wątków. A przy ich odświeżaniu, ludzie nie muszą pół dnia przewalać całego forum, żeby dotrzeć do ofert sprzedaży. Spamem nie nazywałbym również sytuacji, kiedy na bazarku (czyli w miejscu sprzedaży) ktoś zajmuje się... sprzedażą. ;)

• 2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych