Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Rafał, toć to szpitalna piżama . :-)

 

Idealnie nie jest, ale próbuje, a to warto docenić  ;) ja tym próbom będę się uważnie przyglądał, bo kto wie, może i sam z czasem na jakiś pasek się zdecyduję  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogatemu wszystko wolno! A co!  ;)

 

A tak na serio to muszę na sztukę z lubką czy bez czekać 14 dni, tak mi odpisał pewien pan kierownik salonu od Dolinski.pl

Nie dość że podczas mojej transakcji zmienił się symbol wersji Enterprise to nie ukrywam że wkurzyło mnie to, bo nie akceptuję sklepów sprzedających towar, którego nie mają i trzeba czekać dwa tygodnie. Nie było takiego info gdy kupowałem!

 

Ball także jako firma (tu i nie tylko) ceniona nie podaje żadnej informacji na żadnej ze stron o modyfikacji wersji. Skoro to wszystko kreuje taki wizerunek to obawiam się że zrezygnuję i będę szukał innego rozwiązania.

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolnoć Tomku w swoim domku ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek to wakacyjniak, więc generalnie bedzie leżał i czekał, az Ex1 go wpusci na nadgarstek. Dlatego to nato, w kolorze khaki/piaskowym (a nie domniemanej szpitalnej pizamy), na razie zostaje. Kupię inne, wakacyjne, ale później. Najpierw pasek skórzany. Rzekłem. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zabawne jak różnie podchodzimy do naszych zegarków. Ja swojego Traimastera Legenda traktuję jako sprzęt paradny na oficjalne okazje. Stąd bransoleta. Na wakacje widziałbym Engineera Marvelighta, który jest w moich planach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie garniturowcem jest jlc mut 38mm, a

Ball Enterprise jest drugim edc, którego bede nosic wtedy/tam, kiedy/gdzie nie bede mógł/chciał ubrac Ex1. :-)

Już po jednym dniu mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z zakupu. Jasna tarcza z dlugimi tubami trytowymi jest świetna w dzień i w nocy. Cyklop dodaje charakteru i data jest czytelna. Gdybym nie miał Ex1, to Ball Enterprise mógłby być moim jedynym edc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla mierzących odchyłki - w ciągu pierwszych 24h mój Ball ma odchyłkę 0 (słownie: zero) s/d. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, czy Ball Engineer M Marvelight Automatic NM2032C-S1C-BE z 80h rezerwą chodu to jest jakaś nowość w ich ofercie?

 

tak,  pojawił się w zeszłym roku

 

Myślałem, że mówisz tylko o wersji anglojęzycznej strony oficjalnej Balla bo takiego linka wkleiłeś. Skoro nie ma na żadnej z podstron językowych to rzeczywiście dziwna sprawa.

stroną Balla oryginalną nie ma co się sugerować odnośnie zawartości kolekcji.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stroną Balla oryginalną nie ma co się sugerować odnośnie zawartości kolekcji.

 

 

Miło że odpowiadasz na zadane watpliwości :)
Jeśli nie sugerować się stroną, bo firma nie dba o wizerunek to czym się sugerować? Sklepikarzem co podsuwa nową wersję jakiegoś modelu?
Ja uważam że to niepoważne.
Co do wersji:
 
1. Z lupką na dacie i dodatkowym paskiem NATO o symbolu NM2188C-S5J-BK
2. Bez lupki i chyba bez dodatkowego paska NATO o symbolu NM2188C-S20J-BK
 
Jaka jest różnica nowej wersji modelu Enterprise?
 
Czy tylko brak lupki i paska nato? Czy może inne jeszcze zmiany nastąpiły?

 

Czy mam również rozumieć że wersja bez lupki jest najnowsza i ma najnowszą datę produkcji? Czyli tryt będzie miał szanse na dłuższe świecenie niż jak w starszych wersjach z lupką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polityka sprzedazy Ball opiera sie na core collection. Na kazdy rynek dedykowana jest inna struktura kolekcji. Do tego dochodza pre ordery, ktore pojawiaja sie na stronie ale niekoniecznie dostepne sa w sklepach. Dlatego bardziej nalezy polegac na stronach dystrybutorow lub kolekcjach w sklepach. Wbrew powszechnej w PL opinii.

Odnosnie Enterprise to dodatkowy pasek przestal byc statndardowym dodatkiem ok. pol roku temu. Dalej byla jednak dostepna wersja z lupka. W styczniu dostepny bedzie model bez lupki (kiedys tez juz byl), zas zniknie model z lupką.

 

Odnosnie trytu i wieku zegarkow to Ball produkuje wszystkie zegarki na bieżąco. To generuje duze problemy z dostepnoscia i czasem oczekiwania ale daje gwarancje, ze zegarki nie sa stare.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Ciebie jeśli chcę kupić jeszcze wersję z lupką to nie ma sensu się sugerować tym że zegarek był produkowany znacznie wcześniej niż ten bez lupki choć tryt nawet w czystej postaci świeci w rzeczywistości tylko max 10 lat.

 

Acha jeszcze jedno. W obu wersjach jest ta sama eta?

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla mierzących odchyłki - w ciągu pierwszych 24h mój Ball ma odchyłkę 0 (słownie: zero) s/d. :-)

 

Informacyjnie - w drugiej dobie Enterprise zrobił +1,5 s. :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatawowa wiedza matematyczna każe stwierdzić że po 40 dniach będzie go trzeba wstrzymać na minute :(

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatawowa wiedza matematyczna każe stwierdzić że po 40 dniach będzie go trzeba wstrzymać na minute :(

Chyba nie, choć matematyk ze mnie baaardzo słaby... Jeżeli w pierwszej dobie bylo 0 sek, w drugiej !1,5 sek, to może należy założyć tendencję rosnącą, czyli jutro +3 sek, a potem +4,5... ;-)

 

Bardzo fajny zegarek z tego Balla. Na razie (i jeszcze ze dwa dni) Ex siedzi w pudełku i czeka na swoją kolej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tomek, skoro masz już Enteprise, to jak oceniasz jakość wykonania tego zegarka? Oczywiście nie musisz porównywać go w tym względzie z Ex ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Ciebie jeśli chcę kupić jeszcze wersję z lupką to nie ma sensu się sugerować tym że zegarek był produkowany znacznie wcześniej niż ten bez lupki choć tryt nawet w czystej postaci świeci w rzeczywistości tylko max 10 lat.

 

Acha jeszcze jedno. W obu wersjach jest ta sama eta?

 

Kupuj ze sprawdzonych sklepów. To, że Ball nie prowadzi stoku zegarków, to nie znaczy, że w sklepie gdzieś nie leżą. W PL są same świeże, bo u nas to bestseller.  

Nie 10, lecz 12 :) a potem i tak świeci 50 razy mocniej niż luma :)

ETA ta sama

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogatemu wszystko wolno! A co!  ;)

 

A tak na serio to muszę na sztukę z lubką czy bez czekać 14 dni, tak mi odpisał pewien pan kierownik salonu od Dolinski.pl

Nie dość że podczas mojej transakcji zmienił się symbol wersji Enterprise to nie ukrywam że wkurzyło mnie to, bo nie akceptuję sklepów sprzedających towar, którego nie mają i trzeba czekać dwa tygodnie. Nie było takiego info gdy kupowałem!

 

Ball także jako firma (tu i nie tylko) ceniona nie podaje żadnej informacji na żadnej ze stron o modyfikacji wersji. Skoro to wszystko kreuje taki wizerunek to obawiam się że zrezygnuję i będę szukał innego rozwiązania.

Niepotrzebnie kolega taki nerwowy :) 

Wersja bez lupki pojawi się w styczniu i wówczas będzie na stronie nowy model. To, że sklepy wstawiają nowości zanim są one dostępne to powszechne zjawisko. Który kolor tarczy zamówiłeś?


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrkrakow

 

Dzięki za informację i już jestem spokojniejszy  :D  :D  :D

Kolor tarczy czarny.

 

 

Co do wiedzy o trycie... Jednak źle trafiłeś, bo mam wystarczającą wiedzę z fizyki i chemii. Prawdą jest że czas połowicznego rozpadu trytu izotopu wodoru wynosi 12,33 lat. To jednaj jest teoria i tylko teoria. W rzeczywistości to max 10 lat gdzie po 8 latach już zaczyna blednąć. Dlaczego? A dlatego że nie ma takiej technologii która by nie wprowadzała zanieczyszczeń to po pierwsze. Po drugie reaktywność trytu jako nietrwałego powoduje że zaczyna reagować ze ściankami każdej materii, która go otacza w tym ze ściankami np: fiolki, w której się znajduje. Zjawisko to bardzo często jest widoczne w kompasach wojskowych lub innych urządzeniach kontrolno-pomiarowych stosowanych w armii.

 

Pisanie że działa dłużej niż 10 lat jest jedynie chwytem marketingowym i nijak ma się do rzeczywistości. Temat jest mi dobrze znany.

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 W PL są same świeże, bo u nas to bestseller.  

 

 

W sensie Enterprise to u nas bestseller? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrkrakow

 

Dzięki za informację i już jestem spokojniejszy  :D  :D  :D

Kolor tarczy czarny.

 

 

Co do wiedzy o trycie... Jednak źle trafiłeś, bo mam wystarczającą wiedzę z fizyki i chemii. Prawdą jest że czas połowicznego rozpadu trytu izotopu wodoru wynosi 12,33 lat. To jednaj jest teoria i tylko teoria. W rzeczywistości to max 10 lat gdzie po 8 latach już zaczyna blednąć. Dlaczego? A dlatego że nie ma takiej technologii która by nie wprowadzała zanieczyszczeń to po pierwsze. Po drugie reaktywność trytu jako nietrwałego powoduje że zaczyna reagować ze ściankami każdej materii, która go otacza w tym ze ściankami np: fiolki, w której się znajduje. Zjawisko to bardzo często jest widoczne w kompasach wojskowych lub innych urządzeniach kontrolno-pomiarowych stosowanych w armii.

 

Pisanie że działa dłużej niż 10 lat jest jedynie chwytem marketingowym i nijak ma się do rzeczywistości. Temat jest mi dobrze znany.

 

I co po 10 latach gaśnie zupełnie?

Kupuj ze sprawdzonych sklepów. To, że Ball nie prowadzi stoku zegarków, to nie znaczy, że w sklepie gdzieś nie leżą. W PL są same świeże, bo u nas to bestseller.  

Nie 10, lecz 12 :) a potem i tak świeci 50 razy mocniej niż luma :)

ETA ta sama

 

ETA jest zawsze, czy moze być Sellita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co po 10 latach gaśnie zupełnie?

 

Tryt po 12,33 latach rozpada się w wyniku rozpadu β−, podczas którego powstaje atom helu 3He. Czyli przestaje ZUPEŁNIE świecić. Tak jak napisałem w praktyce jest to do 10 lat a nawet mniej. Jeśli dodatkowo stosuje się na zewnętrznych ściankach lumę to ona może dawać efekt poświaty, ale sam tryt już nie świeci.

Spotkałem się już z bzdurami, które piszą jedni, a inni kopiują że do 25 lat "ten gaz" świeci  :D

Nie dajmy się zwariować, bo praw fizyki się nie zmieni. Przynajmniej nie w tym temacie.

Taka samą prawdę niegdyś wpajano ludziom o pH 5,5 dla skóry, a dziś suplementy diety są genialne na wszystko  :D  :D  :D

Zatem warto zachować zdrowy rozsądek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, skoro masz już Enteprise, to jak oceniasz jakość wykonania tego zegarka? Oczywiście nie musisz porównywać go w tym względzie z Ex ;-)

 

Recenzji nie lubię ani nie umiem pisać, więc po prostu napiszę w punktach co myślę. 

 

- Generalnie jakość wykonania zegarka jest na wysokim poziomie. 

 

- Tarcza (raczej srebrzysta niż biała) jest bardzo czytelna, a długie tuby gazowe sprawiają, że jest bardzo czytelna.

 

- Nocą ten zegarek to bajka - świeci jak latarka. Nawet jak za jakiś czas będzie świecić na 50%, to i tak spokojnie godzinę będzie można odczytać. 

 

- Wahnik jest słyszalny - nie pamiętam, czy w recenzjach o tym pisano.

 

- koronka jest dosyć duża - mi się podoba i pasuje mi, że jest za co złapać, ale jest dużo większa niż w Ex1 czy 300m (wersja z falami),

 

- Mechanizm wydaje się być bardzo punktualny - przez jakiś czas posprawdzam go i jeżeli punktualność się pogorszy, to na pewno dam znać. 

 

- cena - ja zapłaciłem 3.876 za wersję z lupką i paskiem nato. 

 

Podsumowując - jestem bardzo zadowolony z zakupu mojego pierwszego Balla i nie rozważam odsprzedaży. U mnie ma służyć jako drugi EDC i już widzę, że da radę. 

 

Uważam, że do wybronienia jest stanowisko, że Ex1, który kosztuje ok 6-7 razy tyle co Enterprise, nie jest zegarkiem 6-7 razy lepszym ;-)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.