Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

AP Club: Audemars Piguet Royal Oak Offshore TCS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

W roku 2018 przypadnie 25 lat istnienia Royal Oak Offshore. Ćwierćwiecze stanowi doskonały pretekst do prezentacji wybranych modeli pochodzących z kolekcji wykreowanej na bazie Royal Oak, twórczo rozwiniętych wizualnie i funkcjonalnie. Niniejszy artykuł poświęcę Royal Oak Offshore Ref. 26550AU oraz późniejszym jego wcieleniom. Wspomniany zegarek jest kombinacją cech wpisujących się w DNA manufaktury z Le Brassus, a także uwzględniających koncepcję Offshore. Mam na myśli charakterystyczne dla Audemars Piguet komplikacje takie jak stoper, tourbillon, takoż materiały wykraczające poza stal, złoto, platynę.

Czytaj więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W uzupełnieniu artykułu, dzięki uprzejmości Monochrome Watches, poniżej dwie fotki jednego z obiektów mojego opracowania.
 
ap_royaloak_offshore_26550au_1.jpg
 
ap_royaloak_offshore_26550au_2.jpg
 
Klasa.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm cudo :wub: natomiast "dziura" na godzinie 6 zawsze bedzie dla mnie okropna  (kojarzy mi sie z tania chinszczyzna z bazaru :unsure:)

 

Czy ukrycie wahnika, ktore moim zadaniem w tym przypadku odkrywa piekno mechanizmu ma jeszcze jakies uzasadnienie niz tylko czysto wizualne?

 

cyt.

"...podstawowego miernika czasu, jednakze zupelne zlekcewazenie dokladnosci dzialania byloby duzym bledem. Jest to bowiem jedna z najistotniejszych cech dobrego zegarka."

 

No oczom Mariusz nie wierze, ze to napisles. Czyli jednak Rolex w swej precyzji pomiaru jest najlepszy bijac nawet tourbillony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czy ukrycie wahnika, ktore moim zadaniem w tym przypadku odkrywa piekno mechanizmu ma jeszcze jakies uzasadnienie niz tylko czysto wizualne?

Uproszczono konstrukcję naciągu. W kontekście wniosków nie opisywałem tego szerzej ponieważ uważam, że różne metody osiągnięcia efektywności działania naciągu mogą być dobre.

 

No oczom Mariusz nie wierze, ze to napisles.

Staram się być obiektywny. :)

 

Czyli jednak Rolex w swej precyzji pomiaru jest najlepszy bijac nawet tourbillony :)

Nie wiem skąd taki wniosek? Historia pokazała, że mechanizmy z tourbillonem osiągały jedne z najlepszych wyników w konkursach precyzji chodu. Roleksa bym w to nie mieszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.