Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bryzol

Adriatica (automat) czy Atlantic (kwarc)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że się średnio znam na zegarkach chciałbym się zapytać który lepszy do codziennego użytku co prawda Atlantic to jest większy "prestiż" ale chciałbym jeszcze wiedzieć który jest lepszy.

 

Adriatica:http://www.adriaticawatches.ch/index.php/pl/watch/view?id=85

 

Atlantic:https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-seacrest-50351-45-21

 

Który wy byście wybrali?

 

Edit: i też https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-classic-a1072-1213a

http://www.adriaticawatches.ch/index.php/pl/watch/view?id=85

niby te same kody zegarka ale inne mechanizmy o co cho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 co prawda Atlantic to jest większy "prestiż"

 

Kto Ci tak powiedział??? :D :D :D :D

 

Obie marki mocno "takie se" - o żadnym prestiżu - cokolwiek masz na myśli tutaj mówić nie można. 

Kwarc wiadomo - dokładniejszy mniej delikatny

Automat - niby "z duszą" ale mniej dokładny i delikatniejszy.

 

 

 

Który wy byście wybrali?

 

 

Ja nie wybrałbym żadnego... Jeśli kwarc to tylko Japończyk - jeśli automat w tym budżecie to też Japończyk. Jak chcesz "prestiżu" - cokolwiek to znaczy - to 20 - 30 tys PLN na zegarek wydaj i będziesz miał "szacun na dzielni"

 

Edit:

 

Ta Adriatica działa na mechanizmie CLARO 888 to że ktoś pisze że w środku jest ETA to znaczy że tak pisze a nie ze w środku jest ETA


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claro 888 to chiński mechanizm. Za 800 zł nie dostaniesz zegarka ze szwajcarską ETĄ.

 

Atlantic niby tej samej klasy co Adriatica,a le o tej drugiej mówi się, że to uboższa siostra Atlantica ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Witam

Jako, że się średnio znam na zegarkach chciałbym się zapytać który lepszy do codziennego użytku co prawda Atlantic to jest większy "prestiż" ale chciałbym jeszcze wiedzieć który jest lepszy. Który wy byście wybrali?

Od lat na forum toczy się dyskusja o wyższości Świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, czyli mechanika nad kwarcem. Jest nawet jeden dłuuugi temat. :huh:

A wybór jak zwykle nnależy do Ciebie. Zależy czego oczekujesz od zegarka, ile masz kasy do wydania i paru innych czynników.

A zamiast słowa PRESTIŻ używaj określenia ROZPOZNAWALNOŚĆ MARKI :)

Należy mieć też na uwadze, że w mnogości firm, kształtów i kolorów zegarków większość bazuje na paru werkach i ich pochodnych, jak np. osławionej ETA 2824-2. A dopłacasz za ów "prestiż" :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który wy byście wybrali?

Odpowiedziałbym sobie na pytanie, czy wolę kwarc, czy automat i wybrał właśnie tego - jeśli mechanizm nie robiłby mi różnicy, to wybrałbym tego, który czulej do mnie gada - czyli: brałbym automat, bo wole automaty albo Atlantica, bo mam sentyment

 

Oba są fajne, jeśli z jakiegoś powodu przykuły Twoja uwagę - będziesz zadowolony, któregokolwiek nie wybierzesz

 

Jak chcesz "prestiżu" - cokolwiek to znaczy - to 20 - 30 tys PLN na zegarek wydaj i będziesz miał "szacun na dzielni"

Jak dla mnie prestiż znaczy co innego niż "bardzo drogi", ale może jestem jakiś niedzisiejszy.

 

A na jakiej kolega mieszka dzielni to nie wiem, ale na mojej dzielni (jak i zapewne na 99% dzielni w tym kraju) zegarek już za powiedzmy 2,5k zł uznawany jest za fajowy zegarek i nawet pewną ekstrawagancję... czy przekłada się to na szacun, nie mnie oceniać

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A wybór jak zwykle nnależy do Ciebie. Zależy czego oczekujesz od zegarka, ile masz kasy do wydania i paru innych czynników.

A zamiast słowa PRESTIŻ używaj określenia ROZPOZNAWALNOŚĆ MARKI :)

 

Jako, że to będzie mój pierwszy zegarek to na pewno żeby nie było z nim za dużo "zabawy". kasy to do 800zł.

No i znalazłem te 2 które mi się podobają i teraz tylko potrzebuje wiedzieć który lepszy (chyba że polecacie jakiś lepszy z podobnym wyglądem)

A co co "prestiżu" widziałem jak ludzie używają tego porównania też do zegarków podobnego pokroju i sobie zapożyczyłem, już więcej nie użyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Skieruj swoją uwagę w stronę Orienta Bambino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie prestiż znaczy co innego niż "bardzo drogi", ale może jestem jakiś niedzisiejszy.

 

A na jakiej kolega mieszka dzielni to nie wiem, ale na mojej dzielni (jak i zapewne na 99% dzielni w tym kraju) zegarek już za powiedzmy 2,5k zł uznawany jest za fajowy zegarek i nawet pewną ekstrawagancję... czy przekłada się to na szacun, nie mnie oceniać

 

 

W pełni się zgadzam z kolegą - moja wypowiedź w powyższym poście tak trochę ironią miała trącić i bynajmniej nie miała być brana poważne...

Jeśli chodzi o moja skromną osobę to "prestiż marki" w świecie zegarkowym i nie tylko, jest określeniem które ma tłumaczyć (tutaj kilka określeń pominę żeby afery uniknąć) wydanie kupy kasy za coś co tej kupy warte w żadnej mierze nie jest.

Kupujący ma być zadowolony z nabytku który ma mu się przede wszystkim podobać i tyle, a zakupy ze względu na wszelkie prestiże markowe to (i tutaj znowu pominę określenia różnorakie)... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz, żeby było zabawy, to kwarc.

Popatrz na ofertę SEIKO. Do 800PLN poszukał bym już jakiegoś Kinetica albo Solara.

Solary od Citizena też są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.