Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaeres

Orient Disk FER0200FD0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nabyłem ostatnio Orienta z tematu. Pracuje na kalibrze 48743.

Pracuje po prostu jak chce. Już tłumaczę co zaobserwowałem.

 

W nocy pracuje idealnie - przez 8 godzin 0s odchyłki.

Ale w dzień potrafi przyspieszyć bez żadnego ładu i składu.

Czasami przyspiesza po 2s /h, czasami jak siedzę za biurkiem to idzie dokładnie. Jak się ruszę to ewidentnie dokłada znów czasu.

Cała doba to zwykłe noszenie (praca w biurze) + śpię z założonym zegarkiem - przyspiesza 40s /doba.

 

Zrobiłem 2 testy.

Przez 5 minut kręciłem zegarkiem w ręku. Jak w rotorze, bez szarpnięć, tylko kołysanie aby rotor nakręcał.

Odchyłka 7 sekund.

Podczas "nakręcania" - czyli machania lewo prawo (jak w instrukcji pokazano aby nakręcać automaty) potrafi nadłożyć bliżej nieokreślony czas.

Podczas 30 sekundowego machania może przyspieszyć 10s.

 

Wg. mnie jest coś nie tak z balansem ale nie jestem znawcą i tylko tak wnioskuję z obserwacji.

Zegarek jest 4 dni po zakupie internetowym więc jeszcze obowiązuje mnie możliwość odesłania go bez podawania przyczyny.

 

 

Jeszcze jedną rzecz zauważyłem. Ten mechanizm nie ma stop sekundy.

Miałem już takie mechanizmy bez tej funkcji (nie z Orienta) i można było zatrzymać sekundnik kręcąc koronką w przeciwną stronę.

Wiem, że się nie powinno ale delikatne dosłownie przytrzymanie koronki poruszając ją milimetry do tyłu zawsze powodowało, że sekunda stawała i mogłem ustawić w miarę dokładny czas.

W tym moim egzemplarzu to nie działa. Nawet jak kręcę do tyłu dość powiedzmy stanowczo.

Czy to normalne w tym kalibrze czy cały mechanizm jest jakiś felerny ?

 

Co byście zrobili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sprawdzasz na w pełni nakręconym zegarku. Spore odchyłki są bardziej prawdopodobne przy słabo napiętej sprężynie. 

 

Obiektywnie można powiedzieć coś więcej dopiero po teście na wibrografie. To takie urządzenie do oceny równomierności chodu zegarków mechanicznych. 

 

Ciekawe, że ktoś już pytał tu na forum o takie zachowanie 'Disk'a

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130731-mechanizm-48743-orient-in-house/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sprawdzasz na w pełni nakręconym zegarku. Spore odchyłki są bardziej prawdopodobne przy słabo napiętej sprężynie.

 

Obiektywnie można powiedzieć coś więcej dopiero po teście na wibrografie. To takie urządzenie do oceny równomierności chodu zegarków mechanicznych.

 

Ciekawe, że ktoś już pytał tu na forum o takie zachowanie 'Disk'a

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130731-mechanizm-48743-orient-in-house/

W tym temacie nic nie ma o Disku.

A i tak chodzi o mechanizm 48743, który jest tutaj szanowany i raczej jeden z tych dokładnych.

Nie mam czasu się zastanawiać czy jest ok czy nie. To nie jest mój jedyny mechanik i wiem jak się powinien zachowywać prawidłowo pracujący automat.

Ten do takich nie należy więc odsyłam ten zegarek do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.