Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Doxa czy Bulova

bulova doxa porównanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 spidernet

spidernet
  • Nowy Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 12:27

Moja rozterka tyczy się zegarków kwarcowych: DOXA 105.10 czy Bulova np 97B154 lub podobnej stylistyce typu elegant slim. Różnica cenowa jest mniej więcej znana, ale chciałbym się dowiedzieć jak kształtuje się kwestia trzymania wartości zegarka w czasie względem wymienionych czy też jakości porównywanych mechanizmów? Ogólnie polowałem na zakup Omegi w automacie, ale niestety tym razem zakup zegarka musi się mieścić w przedziale w/w egzemplarzy.

• 0

#2 Piterland

Piterland
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 07:34

Zapewne to nie będzie odpowiedź na Twoje pytanie, ale może pomoże w podjęciu decyzji (?) Ja ostatnio nosiłem się z zamiarem zakupu m.in. bulovy 97A136. Jako, że w mojej okolicy nie było możliwości obejrzeć takiego zegarka na żywo, oglądałem jego inną wersję kolorystyczną. Była to wersja 98A187, a więc kolor tarczy, wskazówek i indeksów taki sam, jak w "Twojej" bulovie. Być może to kwestia oświetlenia w sklepie, ale kolor tarczy był zdecydowanie ciemniejszy niż ten ze zdjęć, co powodowało dosyć znaczne ograniczenie czytelności wskazać czasomierza. Po prostu wskazówki niezbyt wyróżniały się na tle tarczy. Podkreślam, że może to kwestia światła. W każdym razie ja ostatecznie zamówiłem 97A136 i czekam na przesyłkę. A tak przy okazji. Mówią, że bulova, to już nie to samo co kiedyś. Pewnie tak. Ale czy japończykom można coś zarzucić, po za słabiutkim prestiżem?

• 0

#3 spidernet

spidernet
  • Nowy Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:07

Co do kolorystyki trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć -jednego dnia podoba mi się jasny, drugiego ciemny model. W zasadzie to ma być uzupełnienie (póki co dość nielicznej) kolekcji zegarków. Zamierzam zakładać go sporadycznie w zależności od okazji. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć w kwestii mechanizmów w omawianych zegarkach?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bulova, doxa, porównanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych