Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Nowy diver Orienta

diver 200m orient

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 marek911

marek911
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 19:40

Na stronce Orienta pojawił się nowy diverek:

RA-EL0002L_690x460.jpg

jego nr referencyjny to RA-EL0002L (dla wersji niebieskiej), występuje również w wersji czarnej i czarno-złotej.

Nie znam ceny, ale jak dla mnie, to ciekawy stylistycznie mariaż Ray-a i M-force. Jak Wam się podoba?

https://www.orient-w...ch/p/RA-EL0002L

• 0

#2 lenybo

lenybo
  • Użytkownik
  • 1112 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 19:43

Za duży, nie wiem dlaczego nie mogą robić nurków w bardziej uniwersalnym rozmiarze 40-41 mm.

• 0

#3 Fiere

Fiere
  • Użytkownik
  • 617 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 19:53

Za duży, nie wiem dlaczego nie mogą robić nurków w bardziej uniwersalnym rozmiarze 40-41 mm.

A po czym wnioskujesz, że jest za duży? Średnica koperty to chyba jeden z najmniej miarodajnych parametrów przy ocenie wielkości zegarka.

Fajny ten oriencik. Koronka na godzinie 4 i data bardzo mi się podobają. Tylko cena troszkę mniej. 500$ plus pewno cło i VAT to trochę drogawo.
  • 0

#4 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4229 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:03

całkiem fajne Ray z szafirem i wskaźnikiem naciągu. tylko trochę drogo. wg mnie lepsze opcja niż np. Sumo.
  • 0

#5 lenybo

lenybo
  • Użytkownik
  • 1112 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:24

A po czym wnioskujesz, że jest za duży? Średnica koperty to chyba jeden z najmniej miarodajnych parametrów przy ocenie wielkości zegarka.

Fajny ten oriencik. Koronka na godzinie 4 i data bardzo mi się podobają. Tylko cena troszkę mniej. 500$ plus pewno cło i VAT to trochę drogawo.

L2L 51cm - po tym.

A przy okazji jeżeli średnica jest najmniej miarodajna to co jest miarodajne, grubość ogniwa bransolety?

całkiem fajne Ray z szafirem i wskaźnikiem naciągu. tylko trochę drogo. wg mnie lepsze opcja niż np. Sumo.

Moim zdaniem przegra z Mini żółwiem od Seiko.

Użytkownik lenybo edytował ten post 17 grudzień 2017 - 20:25

• 0

#6 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4229 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:25

szkoda tylko, że Seiko nie daje szafiru do swoich diverków.
  • 1

#7 lenybo

lenybo
  • Użytkownik
  • 1112 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:30

szkoda tylko, że Seiko nie daje szafiru do swoich diverków.

To prawda, wtedy byłyby to zegarki prawie idealne.

• 0

#8 marek911

marek911
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:42

Rzeczywiście cena ebay-owa trochę zaporowa, jak na Orienta. Ale to nowość, więc na początku przyszłego roku powinna być korekta w dół.

Poszperałem trochę i na japońskim amazonie (shopstyle.co.jp) stoją po 43000-45000 jenów. To już nie jest tak drogo. Zobaczymy, jaka będzie cena w ulubionych sklepach miłośników Orientów (tych niemieckich i singapurskich).

• 0

#9 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 5760 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 21:20

No przestań... 43mm to uniwersalny rozmiar ;) :) :) :)

Nie znam ceny, ale jak dla mnie, to ciekawy stylistycznie mariaż Ray-a i M-force. Jak Wam się podoba?

A zegarek od kilku dni jest już dostępny na ebay'u https://www.ebay.pl/...IcAAOSwxixaMrSa

• 0

#10 bober5264

bober5264
  • Użytkownik
  • 397 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 21:57

do mnie nie trafia - ale to chyba dobrze bo miałem już nic nie kupować :D

• 0

#11 Wojtek_Z

Wojtek_Z
  • Użytkownik
  • 363 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:09

Widziałem go i wpadł mi w oko. Według mnie fajna alternatywa pomiędzy Ray i Saturation.

• 0

#12 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 5760 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:31

Miedzy Ray'em a Saturation'em jest M-force... ;)  Nie bardzo wiadomo gdzie wpasować ten zegar, myślę że sprawa się wyjaśni jak się cena ustabilizuje i pojawią się modele z drugiej ręki.

• 0

#13 Triptical

Triptical
  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 08:52

Wyglada bardzo zacnie. Koronka na godzinie 4, wskazowka rezerwy chodu, normalny rozmiar (jak na moj nadgarstek), niebieskosc Ray'a ..jedynie cena nieco nie teges.

Bede na niego polowal.

• 0

#14 denver47

denver47
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 09:39

Może chodzi Ci o cały projekt, bo do koperty i jej smaczków w SUMO to wg mnie nie ma startu nawet
  • 0

#15 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 5760 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 16:21

Może chodzi Ci o cały projekt, bo do koperty i jej smaczków w SUMO to wg mnie nie ma startu nawet

Zgodziłbym się z Tobą jakbym mógł zobaczyć kopertę tego Orienta na żywo, albo jakbyś Ty ja widział, a tak to tylko dyskusja czysto hipotetyczna jest, Sumo owszem ma świetnie wyprofilowaną kopertę mnóstwo "smaczków" ale jest zdupiona przez 20mm w uszach - przy średnicy zegarka 44mm wygląda to moim zdaniem słabo, bransoleta też jest jakby od damskiego zegarka, praktycznie na każdym pasku ta świetna koperta wygląda, moim zdaniem, źle.

Przy tym Oriencie jest szansa że będzie lepiej.  ;)  :D 

• 0

#16 denver47

denver47
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 19:16

Zgadzam się że nie ma co gdybać. Oceniam po zdjęciu to jak wygląda koperta, na żywo tylko będę mógł ocenić wykonanie.

Co do kajdana na sumo naczytałem się o tej niesamowitej wadzie jaką jest szerokość - potem ponosiłem zegarek i ani źle nie wygląda, ani źle się nie nosi. Kajdan sam jest średniawy (wykonanie), ale przez jego szerokość ten duży diver 'lekko' się nosi. Mi szerokość odpowiadała.

Nie ma co dalej już o sumo zaśmiecać chyba w tym wątku
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: diver, 200m, orient

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych