Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

" Lajki" , " reputacje"....

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 17077 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 15:14

Jak w tytule tematu, czy lajki pod postami lub tzw reputacja po wejsciu w profil czemuś służy?
Otóż moim zdaniem nie, wiecej szkodzi niz pomaga.
Majac na uwadze iz społeczeństwo jest zawistne i malo rozgarnięte, w tych miejscach frustraci daja ujście swoim " bolączkom".

Przykład, rzetelny sprzedawca na forum , reputacja forumowa minimalna .... Czemu? Bo zawistni koledzy dla sportu ja obniżają, a wspomniani " malo rozgarnięci" sugerują sie tą oceną przy kupnie....

Inny przyklad, lajki pod postami, " historycznie", najbardziej popularne na forum to te ktore nic wspolnego z zegarkami nie mają...

Proponuję, przykladem innych platform by je zlikwidować ( czy my FB jestesmy?) zastępując lajka pod postem slowem " pomógł" , i by ilość sumaryczna tych plusów byla widoczna w profilu uzytkownika, tuz pod iloscia postów, widoczna w kazdym temacie.
Wtedy nowi i nie tylko widzą z kim maja do czynienia....
Oczywiscie z pominięciem mozliwosci dodania punktu " pomógł" w calym dziale po godzinach, tylko tematyczne wątki.
Co sądzicie?

Użytkownik Master Yoda edytował ten post 18 grudzień 2017 - 15:14

• 0

#2 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7496 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 15:37

jak dla mnie ok

• 0

#3 DawPi

DawPi
  • Tech Admin
  • Moderator
  • 1029 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 15:38

zastępując lajka pod postem slowem " pomógł"

Technicznie możliwe - nicki będą widoczne kto kliknął.

Oczywiscie z pominięciem mozliwosci dodania punktu " pomógł" w calym dziale po godzinach, tylko tematyczne wątki.

Trzeba by napisać modyfikację - ale możliwe.
  • 0

#4 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 3986 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 15:52

Zawsze uważałem, że możliwość klikania anonimowo "minusów" (w jakiejkolwiek formie) to najzwyklejsza zachęta do robienia totalnej ch...zy. Korzysta z tego przeważnie albo nieuczciwa konkurencja, albo frustraci-psychopaci. Widać, co się dzieje na portalach w rodzaju "Znany lekarz". Akurat tak mi się zdarzyło, że musiałem/muszę leczyć się u profesora dr habilitowanego, a operację przeprowadzał u mnie jego kolega-chirurg, również wybitny specjalista, dr hab. I co można o nich poczytać w necie? Oczywiście, wiele superlatywów. Ale w kilku miejscach również dali upust swoim frustracjom kretyni, którym nie pasowało to, że np. operujący dziennie kilka osób w stanie zagrożenia życia i JEDNOCZEŚNIE zawalony tonami papierkowej roboty, etc. chirurg czegoś tam im nie dopowiedział lub, co gorsza, NIE UŚMIECHAŁ SIĘ (!) :D w trakcie rozmowy.... GROZA, c'nie? A to, że ratuje codziennie ludziom życie, to już tam kij z tym... ;)

Reasumując - co innego napisanie rzetelnej, uzasadnionej konkretnie faktami opinii, pod własnym imieniem i nazwiskiem, a co innego anonimowe obsrywanie BO MOGIEM... ;)

Użytkownik DawPi edytował ten post 18 grudzień 2017 - 16:04

• 0

#5 DawPi

DawPi
  • Tech Admin
  • Moderator
  • 1029 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 16:05

U nas nie ma negatywnej reputacji włączonej przecież.

• 1

#6 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 3965 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 18 grudzień 2017 - 16:06

Proponuję, przykladem innych platform by je zlikwidować ( czy my FB jestesmy?) zastępując lajka pod postem slowem " pomógł" , i by ilość sumaryczna tych plusów byla widoczna w profilu uzytkownika, tuz pod iloscia postów, widoczna w kazdym temacie.
Wtedy nowi i nie tylko widzą z kim maja do czynienia....
Co sądzicie?

Bardzo dobry pomysł.

Często obserwuję akcję typu:

A wkleja zdjęcie (dostaje +1)

B pisze: super zegarek! daję +1 (dostaje +1 od A)

Proponuję tylko by jakoś weryfikować czy kliknięcie "pomógł" było efektem faktycznej pomocy, bo może się okazać, że nazwa nic nie zmieni i będą lajki w innej formie.

• 0

#7 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 3986 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 16:13

U nas nie ma negatywnej reputacji włączonej przecież.

Sensu stricto nie, ale są gwiazdki. Jak chcesz komuś "dowalić", dajesz 1 - jak chcesz kogoś "pochwalić", dajesz 5 - nie przypadkiem? Jak już wspominałem w innym wątku, wystarczyło, że paru ujkom nie dałem ceny, którą chcieli negocjować pomimo, że w ogłoszeniu było JAK BYK napisane, że cena nie podlega negocjowaniu lub np. że pewnemu kretynowi zaproponowałem, aby odrobinę doprecyzował budżet, jak chce przeznaczyć na zegarek, kiedy pół niedzieli wypytywał o zegarki raz za pięćset złotych, a raz za 20 tysięcy złotych, żeby moja wcześniejsza średnia (5) nagle zmalała do "3". 

przypadek-nie-sdz.jpg

;)

I następnego dnia musiałem się DŁUUUUGO tłumaczyć innemu potencjalnemu klientowi, że nie jestem żyrafą. :)

Użytkownik Lincoln Six Echo edytował ten post 18 grudzień 2017 - 16:13

• 0

#8 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 17077 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 16:25

Panowie, podam przyklad z innego forum:Screenshot_2017-12-18-16-16-58.png
Wszystko jak na dłoni, nick, ilosc postów, i ile razy posty uzytkownika byly pomocne.
Reasumując sugeruje zmianę lapki in plus na pomógł, i by ilosc tych pimocnych postow byla widoczna pod kazdym nickiem.
Dziekuje za odzew i zrozumienie.

Technicznie możliwe - nicki będą widoczne kto kliknął.Trzeba by napisać modyfikację - ale możliwe.

Dawid, nawet niech beda anonimowe, wystarczy np :
Master Yoda
Uzytkownik
ilosc postow:xxxxx
  • 0

#9 MasterMind

MasterMind
  • Użytkownik
  • 2268 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 17:36

Pomysł fajny tylko trzeba jakoś rozwiązać kwestię postów w tematach takich jak "Jaki zegarek nosisz dziś...". Trudno żeby ładne zdjęcie zegarka było oceniane jako "pomocne".

• 0

#10 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 3986 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 17:49

Zapewne wg pomysłu Marka, nie byłoby już lajków za śliczne focie. ;) Zawsze można przecież wyrazić swoje uznanie werbalnie, co i teraz wielu Kolegów robi. :)

• 0

#11 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 17077 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:14

Pomysł fajny tylko trzeba jakoś rozwiązać kwestię postów w tematach takich jak "Jaki zegarek nosisz dziś...". Trudno żeby ładne zdjęcie zegarka było oceniane jako "pomocne".

A musi byc oceniane ? ( patrz poniżej)

Zapewne wg pomysłu Marka, nie byłoby już lajków za śliczne focie. ;) Zawsze można przecież wyrazić swoje uznanie werbalnie, co i teraz wielu Kolegów robi. :)

Dokladnie tak jak pisze @ LSE, to forum zegarkowe, nie fotograficzne, a uznanie za piekne zdjecie zegarka mozna wyrazic werbalnie, czesciowo " zmusi to" użytkowników do używania słów, nie " chrząkania" jako wyraz abrobaty lub dezaprobaty...

Użytkownik Master Yoda edytował ten post 18 grudzień 2017 - 18:19

• 0

#12 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Użytkownik (bs)
  • 13240 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:24

facebook-thumbs-star-wars-luke-skywalker.jpg

• 0

#13 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 3986 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:28

"Nie czuję się dobrze

W roli słownego akrobaty

Dlatego podziw wyrażam

Jednym jedynym... GRATY!"

Szszszz...żżżż....sszzzz...żżżżż.... ;)

• 0

#14 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 666 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:24

Sądzę, że nic tak nie buduje renomy na forum jak wyrażanie się o innych użytkownikach per "ujki", "kretyni" albo "mało rozgarnięci". Brawa.  :D  

• 1

#15 Gość_Blunio_*

Gość_Blunio_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:38

Sądzę, że nic tak nie buduje renomy na forum jak wyrażanie się o innych użytkownikach per "ujki", "kretyni" albo "mało rozgarnięci". Brawa.  :D

Racja. Złota Malina dla tego pana :wub:
  • 0

#16 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 3986 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:47

Nie o innych użytkownikach, tylko o wyjątkowych chamach próbujących coś wymusić - pomimo jasno określonych zasad, które zostały podane do publicznej wiadomości - a następnie mszczących się z powodu niespełnienia niczym nie uzasadnionych żądań. 

Nie stwarzaj więc bezsensownie wrażenia, że wyrażam się tak o kimś przypadkowym, czy też o wszystkich.

Racja. Złota Malina dla tego pana :wub:

Ponieważ czytałeś uważnie ;), na pewno zauważyłeś, że sformułowania "mało rozgarnięci" nie użyłem ja, tylko Marek. A skoro użyłeś liczby pojedynczej, to napisz, dla kogo ta Złota Malina - bo się o nią pokłócimy. :D

Chyba, że po prostu chciałeś sobie rzucić błotkiem? ;)

• 0

#17 lukebor

lukebor
  • Użytkownik
  • 2227 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:48

Jestem za pomysłem Marka, choć - może jestem zbytnim pesymistą - nie sądzę, żeby nowy system wyeliminował problem „zawistnych kolegów”.
Jednak warto spróbować.
Pamiętajmy tylko, że lepsze jest wrogiem dobrego.
  • 0

#18 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 666 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:07

Nie o innych użytkownikach, tylko o wyjątkowych chamach próbujących coś wymusić - pomimo jasno określonych zasad, które zostały podane do publicznej wiadomości - a następnie mszczących się z powodu niespełnienia niczym nie uzasadnionych żądań. 

Nie stwarzaj więc bezsensownie wrażenia, że wyrażam się tak o kimś przypadkowym, czy też o wszystkich.

Naprawdę masz się za osobę na poziomie używając takich sformułowań? Nie spodziewałem się, że na tym forum spotkam się z zachowaniami licującymi raczej z komentarzami na przysłowiowym onecie. 

• 0

#19 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 3986 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:11

:lol: :lol:  :lol: 

Użytkownik Lincoln Six Echo edytował ten post 18 grudzień 2017 - 20:35

• 0

#20 Kuklik

Kuklik
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:13

O ile pamiętam, w przeszłości opcja "pomógł" na forum była.

Co do reszty - jako Kuklik o małym rozumku dyplomatycznie się nie wypowiem.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych