Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

" Lajki" , " reputacje"....

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule tematu, czy lajki pod postami lub tzw reputacja po wejsciu w profil czemuś służy?

Otóż moim zdaniem nie, wiecej szkodzi niz pomaga.

Majac na uwadze iz społeczeństwo jest zawistne i malo rozgarnięte, w tych miejscach frustraci daja ujście swoim " bolączkom".

 

Przykład, rzetelny sprzedawca na forum , reputacja forumowa minimalna .... Czemu? Bo zawistni koledzy dla sportu ja obniżają, a wspomniani " malo rozgarnięci" sugerują sie tą oceną przy kupnie....

 

Inny przyklad, lajki pod postami, " historycznie", najbardziej popularne na forum to te ktore nic wspolnego z zegarkami nie mają...

 

Proponuję, przykladem innych platform by je zlikwidować ( czy my FB jestesmy?) zastępując lajka pod postem slowem " pomógł" , i by ilość sumaryczna tych plusów byla widoczna w profilu uzytkownika, tuz pod iloscia postów, widoczna w kazdym temacie.

Wtedy nowi i nie tylko widzą z kim maja do czynienia....

Oczywiscie z pominięciem mozliwosci dodania punktu " pomógł" w calym dziale po godzinach, tylko tematyczne wątki.

Co sądzicie?

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastępując lajka pod postem slowem " pomógł"

Technicznie możliwe - nicki będą widoczne kto kliknął.

 

Oczywiscie z pominięciem mozliwosci dodania punktu " pomógł" w calym dziale po godzinach, tylko tematyczne wątki.

Trzeba by napisać modyfikację - ale możliwe.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że możliwość klikania anonimowo "minusów" (w jakiejkolwiek formie) to najzwyklejsza zachęta do robienia totalnej ch...zy. Korzysta z tego przeważnie albo nieuczciwa konkurencja, albo frustraci-psychopaci. Widać, co się dzieje na portalach w rodzaju "Znany lekarz". Akurat tak mi się zdarzyło, że musiałem/muszę leczyć się u profesora dr habilitowanego, a operację przeprowadzał u mnie jego kolega-chirurg, również wybitny specjalista, dr hab. I co można o nich poczytać w necie? Oczywiście, wiele superlatywów. Ale w kilku miejscach również dali upust swoim frustracjom kretyni, którym nie pasowało to, że np. operujący dziennie kilka osób w stanie zagrożenia życia i JEDNOCZEŚNIE zawalony tonami papierkowej roboty, etc. chirurg czegoś tam im nie dopowiedział lub, co gorsza, NIE UŚMIECHAŁ SIĘ (!) :D w trakcie rozmowy.... GROZA, c'nie? A to, że ratuje codziennie ludziom życie, to już tam kij z tym... ;)
 
Reasumując - co innego napisanie rzetelnej, uzasadnionej konkretnie faktami opinii, pod własnym imieniem i nazwiskiem, a co innego anonimowe obsrywanie BO MOGIEM... ;)

Edytowane przez DawPi

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma negatywnej reputacji włączonej przecież.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, przykladem innych platform by je zlikwidować ( czy my FB jestesmy?) zastępując lajka pod postem slowem " pomógł" , i by ilość sumaryczna tych plusów byla widoczna w profilu uzytkownika, tuz pod iloscia postów, widoczna w kazdym temacie.

Wtedy nowi i nie tylko widzą z kim maja do czynienia....

Oczywiscie z pominięciem mozliwosci dodania punktu " pomógł" w calym dziale po godzinach, tylko tematyczne wątki.

Co sądzicie?

 

Bardzo dobry pomysł.

Często obserwuję akcję typu:

A wkleja zdjęcie (dostaje +1)

B pisze: super zegarek! daję +1 (dostaje +1 od A)

 

Proponuję tylko by jakoś weryfikować czy kliknięcie "pomógł" było efektem faktycznej pomocy, bo może się okazać, że nazwa nic nie zmieni i będą lajki w innej formie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma negatywnej reputacji włączonej przecież.

Sensu stricto nie, ale są gwiazdki. Jak chcesz komuś "dowalić", dajesz 1 - jak chcesz kogoś "pochwalić", dajesz 5 - nie przypadkiem? Jak już wspominałem w innym wątku, wystarczyło, że paru ujkom nie dałem ceny, którą chcieli negocjować pomimo, że w ogłoszeniu było JAK BYK napisane, że cena nie podlega negocjowaniu lub np. że pewnemu kretynowi zaproponowałem, aby odrobinę doprecyzował budżet, jak chce przeznaczyć na zegarek, kiedy pół niedzieli wypytywał o zegarki raz za pięćset złotych, a raz za 20 tysięcy złotych, żeby moja wcześniejsza średnia (5) nagle zmalała do "3". 

przypadek-nie-sdz.jpg

 

;)

 

I następnego dnia musiałem się DŁUUUUGO tłumaczyć innemu potencjalnemu klientowi, że nie jestem żyrafą. :)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podam przyklad z innego forum:post-48316-0-69351900-1513610318_thumb.png

Wszystko jak na dłoni, nick, ilosc postów, i ile razy posty uzytkownika byly pomocne.

Reasumując sugeruje zmianę lapki in plus na pomógł, i by ilosc tych pimocnych postow byla widoczna pod kazdym nickiem.

Dziekuje za odzew i zrozumienie.

Technicznie możliwe - nicki będą widoczne kto kliknął.Trzeba by napisać modyfikację - ale możliwe.

Dawid, nawet niech beda anonimowe, wystarczy np :

Master Yoda

Avatar

Uzytkownik

ilosc postow:xxxxx

Pomógł : xxxxxx


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny tylko trzeba jakoś rozwiązać kwestię postów w tematach takich jak "Jaki zegarek nosisz dziś...". Trudno żeby ładne zdjęcie zegarka było oceniane jako "pomocne".


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny tylko trzeba jakoś rozwiązać kwestię postów w tematach takich jak "Jaki zegarek nosisz dziś...". Trudno żeby ładne zdjęcie zegarka było oceniane jako "pomocne".

A musi byc oceniane ? ( patrz poniżej)

Zapewne wg pomysłu Marka, nie byłoby już lajków za śliczne focie. ;) Zawsze można przecież wyrazić swoje uznanie werbalnie, co i teraz wielu Kolegów robi. :)

Dokladnie tak jak pisze @ LSE, to forum zegarkowe, nie fotograficzne, a uznanie za piekne zdjecie zegarka mozna wyrazic werbalnie, czesciowo " zmusi to" użytkowników do używania słów, nie " chrząkania" jako wyraz abrobaty lub dezaprobaty... Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6402-0-08917300-1513617881_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nic tak nie buduje renomy na forum jak wyrażanie się o innych użytkownikach per "ujki", "kretyni" albo "mało rozgarnięci". Brawa.  :D  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Sądzę, że nic tak nie buduje renomy na forum jak wyrażanie się o innych użytkownikach per "ujki", "kretyni" albo "mało rozgarnięci". Brawa.  :D

 

Racja. Złota Malina dla tego pana :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o innych użytkownikach, tylko o wyjątkowych chamach próbujących coś wymusić - pomimo jasno określonych zasad, które zostały podane do publicznej wiadomości - a następnie mszczących się z powodu niespełnienia niczym nie uzasadnionych żądań. 

 

Nie stwarzaj więc bezsensownie wrażenia, że wyrażam się tak o kimś przypadkowym, czy też o wszystkich.


Racja. Złota Malina dla tego pana :wub:

Ponieważ czytałeś uważnie ;), na pewno zauważyłeś, że sformułowania "mało rozgarnięci" nie użyłem ja, tylko Marek. A skoro użyłeś liczby pojedynczej, to napisz, dla kogo ta Złota Malina - bo się o nią pokłócimy. :D

 

Chyba, że po prostu chciałeś sobie rzucić błotkiem? ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za pomysłem Marka, choć - może jestem zbytnim pesymistą - nie sądzę, żeby nowy system wyeliminował problem „zawistnych kolegów”.

Jednak warto spróbować.

Pamiętajmy tylko, że lepsze jest wrogiem dobrego.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o innych użytkownikach, tylko o wyjątkowych chamach próbujących coś wymusić - pomimo jasno określonych zasad, które zostały podane do publicznej wiadomości - a następnie mszczących się z powodu niespełnienia niczym nie uzasadnionych żądań. 

 

Nie stwarzaj więc bezsensownie wrażenia, że wyrażam się tak o kimś przypadkowym, czy też o wszystkich.

 

 

Naprawdę masz się za osobę na poziomie używając takich sformułowań? Nie spodziewałem się, że na tym forum spotkam się z zachowaniami licującymi raczej z komentarzami na przysłowiowym onecie. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, w przeszłości opcja "pomógł" na forum była.

Co do reszty - jako Kuklik o małym rozumku dyplomatycznie się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Chyba, że po prostu chciałeś sobie rzucić błotkiem? ;)

Jak już wspominałem w innym wątku, wystarczyło, że paru ujkom nie dałem ceny, którą chcieli negocjować pomimo, że w ogłoszeniu było JAK BYK napisane, że cena nie podlega negocjowaniu lub np. że pewnemu kretynowi zaproponowałem, aby odrobinę doprecyzował budżet, jak chce przeznaczyć na zegarek, kiedy pół niedzieli wypytywał o zegarki raz za pięćset złotych, a raz za 20 tysięcy złotych, żeby moja wcześniejsza średnia (5) nagle zmalała do "3".

Czyżbym to ja był autorem tego wpisu ? Może jesteś młodym człowiekiem i nie pamietasz powiedzenia "klient nasz pan". W każdym razie po takim credo raczej unikałbym kontaktów handlowych. ;)

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nic tak nie buduje renomy na forum jak wyrażanie się o innych użytkownikach per "ujki", "kretyni" albo "mało rozgarnięci". Brawa. :D

 

Racja. Złota Malina dla tego pana :wub:

 

Temat dotyczy czego innego i porusza inne kwestie, bedzie mi miło jak panowie bedziecie pisac na temat.

P. S przypomnial mi sie jeden dowcip:

 

Wjeżdża wygięty Janek Himilsbach do kawiarni SPATiFu

i na całe gardło krzyczy: "INTELIGENCJA wy***rdalać!!"

Na to wstaje Gustaw Holoubek,

zapina marynarkę i mówi:

"Nie wiem jak Państwo, ale ja wypierdalam"

 

A wy nadal siedzieliście? ;)

 

Jestem za pomysłem Marka, choć - może jestem zbytnim pesymistą - nie sądzę, żeby nowy system wyeliminował problem „zawistnych kolegów”.

Jednak warto spróbować.

Pamiętajmy tylko, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Miejmy nadzieje ze będzie ok, nowym użytkownikom bedzie latwiej ocenic czyja opinia sie sugerować, oczywiscie jesli mozliwosc dodawania punktów " pomocy" bedzie tylko w tematach merytorycznie zwiazanych z zegarkami. Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze będzie ok, nowym użytkownikom bedzie latwiej ocenic czyja opinia sie sugerować, oczywiscie jesli mozliwosc dodawania punktów " pomocy" bedzie tylko w tematach merytorycznie zwiazanych z zegarkami.

Też mam taką nadzieję. Problem może też dotyczyć kwestii, jak będziemy oceniać, który temat jest merytorycznie związany z zegarkami ;)

Zgadzam się, ze obecny system nie pokazuje właściwie nic. Chociażby dlatego warto spróbować.

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym to ja był autorem tego wpisu ? Może jesteś młodym człowiekiem i nie pamietasz powiedzenia "klient nasz pan". W każdym razie po takim credo raczej unikałbym kontaktów handlowych. ;)

Jednak nie czytałeś uważnie wątku - ani za pierwszym, ani za drugim razem. Spróbuj na spokojnie, dasz radę. ;)

 

"Klient nasz pan" nie jest zasadą o nieograniczonym działaniu ;) - ani sprzedając zegarki, ani jako tłumacz przysięgły nie jestem zobowiązany ani po prostu nie świadczę, wyobraź sobie, ŻADNYCH usług wobec osób zachowujących się chamsko, agresywnie, etc. A jako człowiek o takich samych prawach, jak Ty, mogę się na luzie (nikomu personalnie tutaj nie ubliżałem) podzielić w tonacji pół serio własnymi uwagami na temat pewnych zachowań w stylu, który uważam za stosowny. Chociaż dla forumowych mistrzów savoir vivre, którzy pewnie spryskują łazienkę perfumami po każdym siusiu, a w pubach mówią między kumplami "motyla noga" i "do licha", niektóre moje sformułowania mogą uchodzić za naganne. :D

 

A kim jestem i ile mam lat, można łatwo się zorientować, klikając chociażby w link znajdujący się w mojej stopce pod każdym moim postem. :)

 

 

Temat dotyczy czego innego i porusza inne kwestie, bedzie mi miło jak panowie bedziecie pisac na temat.

 

Otóż to. :)

 

 

Też mam taką nadzieję. Problem może też dotyczyć kwestii, jak będziemy oceniać, który temat jest merytorycznie związany z zegarkami ;)

Zgadzam się, ze obecny system nie pokazuje właściwie nic. Chociażby dlatego warto spróbować.

 

 

iP8

Zgadzam się, że warto spróbować. Lepsze nie musi być koniecznie wrogiem dobrego. :);)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rosyjskim forum watch.ru rozwiązano to czytelnie. W nagłówku każdego u żytkownika widać ile razy podziękował on za otrzymane informacje innym, oraz ile sam takich podziękowań otrzymał. Siłą rzeczy "reputacja" jest pozytywna, co najwyżej można wyjść na niewdzięcznika. Kto konkretnie Поблагодарил znajduje się  w statystyce konta użytkownika.

 

post-6402-0-55922800-1513626911.txt


Podobnie jest na NAWCC, aczkolwiek "lajki" uwidocznione po ostatniej zmianie silnika forum spotkały się z dużą krytyką.

post-6402-0-86001900-1513627198_thumb.png


PS. Dość dobrze widać, w którym z krajów użytkownicy są życzliwsi dla gości zza granicy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.