Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

"Cool Hand Brooklyn" czyli Rolex Daytona w rękach Les Artisans de Genève

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartek19877

Bartek19877

Time and Watches

• Użytkownik
  • 1237 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 17:40

Les Artisans de Genève to niezależna firma zajmująca się modyfikacją zegarków renomowanych producentów. Wywodzący się z Genewy dom skupia najlepszych szwajcarskich ekspertów i zegarmistrzów posiadających ponadprzeciętną wiedzę oraz umiejętności.

Wyświetl pełny artykuł 

P.S

Jak dla mnie najpięknieszy Rolex jak dotąd :)

Użytkownik Bartek19877 edytował ten post 21 grudzień 2017 - 17:40

• 0

#2 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7851 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 20:04

Bardzo fajny tuning..gdyby miał datę już bym zamawiał :) 

• 0

#3 Bartek19877

Bartek19877

Time and Watches

• Użytkownik
  • 1237 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 20:37

Bardzo fajny tuning..gdyby miał datę już bym zamawiał :)

Jak byłoby mnie stać to nawet bym się nie zawahał :) Mega udany tuning. 

• 0

#4 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 3118 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 11:12

Większość frankenów ma więcej Rolexa w sobie niż to coś, a te pushery kolorowe to chyba z Invicty podpatrzone :D

s-l1600.jpg

• 0

#5 Bartek19877

Bartek19877

Time and Watches

• Użytkownik
  • 1237 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 11:38

Większość frankenów ma więcej Rolexa w sobie niż to coś, a te pushery kolorowe to chyba z Invicty podpatrzone :D

Nie no nie róbmy sobie jaj :) Ten Rolex jest mocny i bardzo dopracowany estetycznie. Szkoda, że sam producent nie wpadł na to aby trochę podrasować monotonne modele Daytona :)

Użytkownik DawPi edytował ten post 22 grudzień 2017 - 16:45
Nie cytujemy zdjęć.

• 0

#6 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7851 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 11:47

Producent wpadł i rasuje, tylko ... czy do końca w dobrą stronę :)

116598RBOW.jpg

• 0

#7 Bartek19877

Bartek19877

Time and Watches

• Użytkownik
  • 1237 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 11:58

Producent wpadł i rasuje, tylko ... czy do końca w dobrą stronę :)

attachicon.gif116598RBOW.jpg

Chyba na trzeźwo tego nie popełnili... :D 

• 0

#8 Markiza

Markiza
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 17:17

To nie ma nic wspólnego z Rolexem.
A ta firma w Genewie wogole nie współpracuje z Rolexem.
  • 0

#9 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1415 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 18:25

Jak dla mnie to dość mocno zbliżamy się tutaj do tworzenia fejkowych zegarków, czyli zwykłego podrabiania. Oczywiście nikt nikomu nie może zabronić zrobienia ze swoim zegarkiem co mu się podoba, ale ta firma trudni się sprzedażą takich dziwolągów opatrzonych zastrzeżonymi znakami graficznymi, a to już inna para kaloszy. No chyba że robią to za zgodą Roleksa.

• 0

#10 Markiza

Markiza
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 21:55

OGRANICZENIA DOTYCZĄCE GWARANCJI I USŁUG
Usługa Twojego Rolexa
Nie modyfikuj oryginalnych części swojego Rolexa. Każde dodanie lub zastąpienie tych elementów przez inne, które nie zostały wyprodukowane przez Rolex, a wszelkie zmiany dokonane przez nieuprawnioną trzecią Rolex utratę gwarancji i ograniczone usługi zegarku.

Rolex nie popiera żadnych modyfikacji produktu Rolex wykonane przez nieupoważnioną osobę, łącznie z dodatkiem słownych lub graficznych elementów lub dostosowanie produktu (Dodanie czarną powłoką, diamenty, okulary, tarcze i bransoletki zakupionego rynek wtórny itp.). Zmiany te mogą wpłynąć na jakość i integralność produktów Rolex.
  • 0

#11 Bartek19877

Bartek19877

Time and Watches

• Użytkownik
  • 1237 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 00:25

OGRANICZENIA DOTYCZĄCE GWARANCJI I USŁUG
Usługa Twojego Rolexa
Nie modyfikuj oryginalnych części swojego Rolexa. Każde dodanie lub zastąpienie tych elementów przez inne, które nie zostały wyprodukowane przez Rolex, a wszelkie zmiany dokonane przez nieuprawnioną trzecią Rolex utratę gwarancji i ograniczone usługi zegarku.

Rolex nie popiera żadnych modyfikacji produktu Rolex wykonane przez nieupoważnioną osobę, łącznie z dodatkiem słownych lub graficznych elementów lub dostosowanie produktu (Dodanie czarną powłoką, diamenty, okulary, tarcze i bransoletki zakupionego rynek wtórny itp.). Zmiany te mogą wpłynąć na jakość i integralność produktów Rolex.

W tym przypadku gwarancje masz tez normalnie 5-letnia :)
  • 0

#12 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1415 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 02:17

Ale to nie ma żadnego znaczeni, co roleks popiera, a co nie – od momentu, w którym zapłaciłem za zegarek, mogę z nim robić, co mi się żywnie podoba (to, że utracę gwarancję, to inna sprawa).

Problem pojawia się wtedy, gdy po zrobieniu takich „usprawnień”, w tym naniesieniu zastrzeżonych znaków graficznych (chyba nie da się inaczej zrobić takich tarcz niż przez ich przemalowania, a potem samodzielne nadrukowanie napisów), sprzedaję taki zegarek, czyli czerpię z tego korzyści majątkowe. Może oni to robią na zasadzie – pan nam dostarczasz własny zegarek, a my go dostosowujemy według uznania i kasujemy za wykonaną usługę. Wtedy to może jeszcze dałoby się wybronić, choć nie jestem pewien czy nanoszenie zastrzeżonych znaków graficznych generalnie jest zabronione (nawet jako wykonywanie usługi – chyba że klient oświadczy, że takie prawa posiada).

Myślę, że zmiany wprowadzone na deklu daytony Paula Newmana wpłynęły na jakość i integralność produktu ;)

• 0

#13 Markiza

Markiza
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 17:52

Czy już kiedyś ,ktoś z was czytał gwarancje na swoje auto
Albo na lodówkę. Rolex wydaje 5 letnią gwarancje na swoje produkty i są tam specjalne kondycje. Można znaleźć text gwarancji na oficjalnych stronach Rolex. Zapraszam was do zapoznania się.
Oczywiście jak kupujesz Rolexa, to jest twoja własność i możesz z nią robić co chcesz.
Jak kupujesz nowego Mercedesa z gwarancją to tez możesz z nim robić co chcesz. Nawet walnąć w drzewo. To są twoje prawa. Akurat nie wiem jak ci to pokryje gwarancja. Jak dajesz Rolexa za 50000zl do rąk Les Artisants de Genève (rzemieślnicy z Genewy ) to jest to samo. Ci rzemieślnicy może dzisiaj jeszcze są, a nie wiadomo co będzie jutro.
Bogatym wszystko wolno. Życzę dużo szczęścia.
Myślę, że zmiany wprowadzone na deklu daytony Paula Newmana wpłynęły na jakość i integralność produktu

W kopercie Rolexa można personalizować tylko i wyłącznie jedną część. To jest dekiel.
Dekiel grawerujwą specjaliści autoryzowani przez Rolex.
To jest oczywiście zanotowane w śeci Rolexa. Jeśli klient chce sprzedać Rolexa z grawerem „dla mojej kochanej babci” to oczywiście ma napewno dużo chętnych.
Wystarczy iść do sklepu autoryzowanego Rolex i zamówić oryginalny dekiel.
Nie wszyscy się nazywają Paul Newman????????????
  • 0

#14 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7851 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:02

Nie bardzo rozumiem ten wpis powyżej... co ma on udowodnić? Że kupując personalizowanego Roleksa wpędzamy się w jakieś kłopoty ? Równie dobrze możemy mieć za dwa lata problem kupując za kilkaset tysięcy euro wyrób jednej z młodych a bardzo wypromowanych w niektórych kręgach firm , które mogą nie doczekać do końca udzielanej gwarancji .. a na marginesie pełen przegląd Roleksa ( z racji prostoty konstrukcji mechanizmu ) robi ( jak również naprawy ) np Pan Zbyszek na Pięknej w cenie która jest na tyle atrakcyjna ,że ja np nie dbam kompletnie o to czy moje zegarki są czy nie są objęte gwarancją ..

• 0

#15 Markiza

Markiza
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:09

Firmę Rolex znają wszyscy. A Pana Zbyszka , poważaniem, nie znam.
  • 0

#16 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7851 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:11

Nie rozumiem wpisu powyżej... przepraszam, ale masz jakieś trudności językowe? Mogę pisać po angielsku jeżeli to pomoże 

• 0

#17 Markiza

Markiza
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:19

Nie wiem , czego nie rozumiesz?
Jak są błędy , to je podkreśl na czerwono. A ja będę się starała poprawić.
Przepraszam ale mam trudności językowe. Czy to jest bardzo duży problem?
  • 0

#18 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7851 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:31

Nie rozumiem tego, że zamiast skupiać się się na sednie tematu , jakim jest możliwość zrobienia bez problemu serwisu i naprawy Rolex u zegarmistrza z poza sieci serwisowej , skupiasz się na Zbyszku i znajomości jego zakładu versus znajomości marki Rolex

• 0

#19 Grives

Grives
  • Zbanowany
  • 84 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:37

Z racji braku na wolnym rynku dostepu do części Rolex, naprawa poza serwisem moze byc utrudniona, nie z braku kompetencji rodzimych zegarmistrzow, a z powodu wyzej wymienionego.
Dodatkowo nowe technologie obróbki części, rodzaje materiałów używanych tez nie ułatwiają.
  • 0

#20 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7851 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 19:16

nie przesadzaj :) Skoro serwisuje tourbillona czy repetycję minutową to da radę z prostym trzywskazówkowcem

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych