Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartek19877

"Cool Hand Brooklyn" czyli Rolex Daytona w rękach Les Artisans de Genève

Rekomendowane odpowiedzi

Les Artisans de Genève to niezależna firma zajmująca się modyfikacją zegarków renomowanych producentów. Wywodzący się z Genewy dom skupia najlepszych szwajcarskich ekspertów i zegarmistrzów posiadających ponadprzeciętną wiedzę oraz umiejętności.

 

Wyświetl pełny artykuł 

 

 

P.S


Jak dla mnie najpięknieszy Rolex jak dotąd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny tuning..gdyby miał datę już bym zamawiał :)

 

 

Jak byłoby mnie stać to nawet bym się nie zawahał :) Mega udany tuning. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość frankenów ma więcej Rolexa w sobie niż to coś, a te pushery kolorowe to chyba z Invicty podpatrzone :D

 

 

 

 

Nie no nie róbmy sobie jaj :) Ten Rolex jest mocny i bardzo dopracowany estetycznie. Szkoda, że sam producent nie wpadł na to aby trochę podrasować monotonne modele Daytona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent wpadł i rasuje, tylko ... czy do końca w dobrą stronę :)

 

 

attachicon.gif116598RBOW.jpg

 

 

Chyba na trzeźwo tego nie popełnili... :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z Rolexem.

A ta firma w Genewie wogole nie współpracuje z Rolexem.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OGRANICZENIA DOTYCZĄCE GWARANCJI I USŁUG

Usługa Twojego Rolexa

Nie modyfikuj oryginalnych części swojego Rolexa. Każde dodanie lub zastąpienie tych elementów przez inne, które nie zostały wyprodukowane przez Rolex, a wszelkie zmiany dokonane przez nieuprawnioną trzecią Rolex utratę gwarancji i ograniczone usługi zegarku.

 

Rolex nie popiera żadnych modyfikacji produktu Rolex wykonane przez nieupoważnioną osobę, łącznie z dodatkiem słownych lub graficznych elementów lub dostosowanie produktu (Dodanie czarną powłoką, diamenty, okulary, tarcze i bransoletki zakupionego rynek wtórny itp.). Zmiany te mogą wpłynąć na jakość i integralność produktów Rolex.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OGRANICZENIA DOTYCZĄCE GWARANCJI I USŁUG

Usługa Twojego Rolexa

Nie modyfikuj oryginalnych części swojego Rolexa. Każde dodanie lub zastąpienie tych elementów przez inne, które nie zostały wyprodukowane przez Rolex, a wszelkie zmiany dokonane przez nieuprawnioną trzecią Rolex utratę gwarancji i ograniczone usługi zegarku.

 

Rolex nie popiera żadnych modyfikacji produktu Rolex wykonane przez nieupoważnioną osobę, łącznie z dodatkiem słownych lub graficznych elementów lub dostosowanie produktu (Dodanie czarną powłoką, diamenty, okulary, tarcze i bransoletki zakupionego rynek wtórny itp.). Zmiany te mogą wpłynąć na jakość i integralność produktów Rolex.

W tym przypadku gwarancje masz tez normalnie 5-letnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już kiedyś ,ktoś z was czytał gwarancje na swoje auto

Albo na lodówkę. Rolex wydaje 5 letnią gwarancje na swoje produkty i są tam specjalne kondycje. Można znaleźć text gwarancji na oficjalnych stronach Rolex. Zapraszam was do zapoznania się.

Oczywiście jak kupujesz Rolexa, to jest twoja własność i możesz z nią robić co chcesz.

Jak kupujesz nowego Mercedesa z gwarancją to tez możesz z nim robić co chcesz. Nawet walnąć w drzewo. To są twoje prawa. Akurat nie wiem jak ci to pokryje gwarancja. Jak dajesz Rolexa za 50000zl do rąk Les Artisants de Genève (rzemieślnicy z Genewy ) to jest to samo. Ci rzemieślnicy może dzisiaj jeszcze są, a nie wiadomo co będzie jutro.

Bogatym wszystko wolno. Życzę dużo szczęścia.

Myślę, że zmiany wprowadzone na deklu daytony Paula Newmana wpłynęły na jakość i integralność produktu

 

 

W kopercie Rolexa można personalizować tylko i wyłącznie jedną część. To jest dekiel.

Dekiel grawerujwą specjaliści autoryzowani przez Rolex.

To jest oczywiście zanotowane w śeci Rolexa. Jeśli klient chce sprzedać Rolexa z grawerem „dla mojej kochanej babci” to oczywiście ma napewno dużo chętnych.

Wystarczy iść do sklepu autoryzowanego Rolex i zamówić oryginalny dekiel.

Nie wszyscy się nazywają Paul Newman????????????


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ten wpis powyżej... co ma on udowodnić? Że kupując personalizowanego Roleksa wpędzamy się w jakieś kłopoty ? Równie dobrze możemy mieć za dwa lata problem kupując za kilkaset tysięcy euro wyrób jednej z młodych a bardzo wypromowanych w niektórych kręgach firm , które mogą nie doczekać do końca udzielanej gwarancji .. a na marginesie pełen przegląd Roleksa ( z racji prostoty konstrukcji mechanizmu ) robi ( jak również naprawy ) np Pan Zbyszek na Pięknej w cenie która jest na tyle atrakcyjna ,że ja np nie dbam kompletnie o to czy moje zegarki są czy nie są objęte gwarancją ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmę Rolex znają wszyscy. A Pana Zbyszka , poważaniem, nie znam.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czego nie rozumiesz?

Jak są błędy , to je podkreśl na czerwono. A ja będę się starała poprawić.

Przepraszam ale mam trudności językowe. Czy to jest bardzo duży problem?


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego, że zamiast skupiać się się na sednie tematu , jakim jest możliwość zrobienia bez problemu serwisu i naprawy Rolex u zegarmistrza z poza sieci serwisowej , skupiasz się na Zbyszku i znajomości jego zakładu versus znajomości marki Rolex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji braku na wolnym rynku dostepu do części Rolex, naprawa poza serwisem moze byc utrudniona, nie z braku kompetencji rodzimych zegarmistrzow, a z powodu wyzej wymienionego.

Dodatkowo nowe technologie obróbki części, rodzaje materiałów używanych tez nie ułatwiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis a naprawa to różnica ( no i jesli chodzi o serwis jak szeroki wachlarz uslugi mamy na myśli :) )

 

Co do wiekszosci mechanizmów Rolex masz oczywiscie rację, to relatywnie proste mechanizmy , natomiast usługa serwisowa , pełna , moze byc poza zasięgiem nawet najzdolniejszego zegarmistrza z powodu ktory juz wymienialem , to jest braku części zamiennych na wymianę tych juz zużytych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda.. ale jak widziałem na własne oczy dorabianie części do repetycji minutowej i działały to mnie nieco zadziwiło :) 

Chodzi mi o to ,że w wiekszości na gwarancji to raczej tylko proste rzeczy ,a po gwarancji i tak płacisz , więc ryzyko że kupisz modowanego Roleksa i będziesz mieć problem na duża skalę, jest nikłe :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodanie w tym przypadku trochę ekstrawagancji i sportowego stylu widzę, że kieruje mieszane uczucia moim skromnym zdaniem jeśli w tej wersji kolorystycznej Rolexa S.A zaczął by produkować seryjnie Daytone w tej wersji blue,z kolorowymi pusherami to rynek by to kupił .

Jak wiele jest połączeń Omegi PO i wersji kolorystycznych i znajdują swojego klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość mieszane uczucia co do odbioru przedstawionego zegarka.

Z drugiej strony Dwurnik przemalowuje płótna mistrzów, a Bamford poszedł jeszcze dalej i wypuścił własną linię homage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się w tej wersji kojarzy z entą limitką Spidiego.

Czy to dobrze dla Rolexa? :unsure:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda.. ale jak widziałem na własne oczy dorabianie części do repetycji minutowej i działały to mnie nieco zadziwiło :)

Chodzi mi o to ,że w wiekszości na gwarancji to raczej tylko proste rzeczy ,a po gwarancji i tak płacisz , więc ryzyko że kupisz modowanego Roleksa i będziesz mieć problem na duża skalę, jest nikłe :)

Też takie widziałem, choć dotyczyły repetycji w zegarkach kieszonkowych.

To "tylko" mechanizm, jeśli posiadasz wiedzę techniczną, a dodatkowo "park maszynowy" pozwala , można zrobić, a raczej dorobić wiele.

 

Też jestem zwolennikiem tego typu napraw, serwisów u sprawdzonego zegarmistrza, poza serwisem autoryzowanym, raz że "taniej", dwa że istnieje możliwość nawiązania kontaktu i indywidualnego podejścia do "rzeczy" ;)

 

Natomiast jeśli chodzi o modowane z zewnątrz egzemplarze, nigdy bym nie kupił , wolę oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.