Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lincoln Six Echo

Who is who

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy było kiedyś, ale jeśli nie, to proszę:

 

SWATCH GROUP (Switzerland):
Breguet, Blancpain, Glashütte Original, Harry Winston, Jaquet Droz, Omega, Léon Hatot, Longines, Rado, Union Glashütte, Tissot, Calvin Klein, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, Swatch, Flik Flak

 

RICHEMONT GROUP (Switzerland)
Vacheron Constantin, A. Lange & Söhne, Jaeger-LeCoultre, Roger Dubuis, Piaget, IWC Schaffhausen, Officine Panerai, Ralph Lauren**, Baume & Mercier, Cartier, Van Cleef & Arpels, Montblanc, Dunhill

 

LVMH GROUP (France)
TAG Heuer, Bulgari, Hublot, Zenith, Dior, Fred, Chaumet, Louis Vuitton

 

KERING GROUP (France)
Ulysse Nardin, Girard-Perregaux, JeanRichard, Gucci, Boucheron, Qeelin, Bottega Veneta

 

SEIKO GROUP (Japan)
Seiko, Grand Seiko, Credor, Pulsar, Lorus, Alba, Orient

 

FOSSIL GROUP (USA)
Fossil, Relic, Michele, Zodiac, Skagen, Adidas*, Burberry*, Diesel*, DKNY*, Michael Kors*, Tory Burch*, Marc Jacobs*, Emporio Armani*, Emporio Armani Swiss Made*, Armani Exchange*, Karl Lagerfeld*

 

MOVADO GROUP (USA)
Ebel, Concord, Movado, ESQ by Movado, Coach*, Hugo Boss*, Juicy Couture*, Tommy Hilfiger*, Lacoste*, Scuderia Ferrari*

 

CITIZEN GROUP (Japan)
Citizen, Campanola, Q&Q, Arnold & Son, Bulova, Bulova Accutron II, Bulova AccuSwiss, Wittnauer, Caravelle New York, Bulova Clocks, Frank Lloyd Wright*, Harley-Davidson*, Frédérique Constant, Alpina, Ateliers de Monaco

 

TIMEX GROUP (USA)
Timex, Nautica*, Opex*, GC*, Guess*, Salvatore Ferragamo Timepieces*, Versace*, Versus*

 

FRANCK MULLER GROUP (Switzerland)
Franck Muller, Pierre Kunz, European Company Watch, Rodolphe, Martin Braun, Barthelay, Backes & Strauss**, Pierre Michael Golay, Smalto Timepieces*, Roberto Cavalli*

 

BINDA GROUP (Italy)
Breil, Freestyle, Hip Hop, Moschino*, Kenneth Cole*, Kenneth Cole Reaction*, Tommy Bahama*, Ted Baker London*, Chronotech*, Gametime*, Sperry Top-Sider*, Zoo York*

 

CITYCHAMP GROUP (Hong Kong)
Corum, Eterna, Ebohr, Rossini, Codex, Rotary, Dreyfuss & Co., J&T Windmills

 

FESTINA GROUP (Spain)
Perrelet, L.Leroy, Candino, Festina, Lotus, Jaguar*, Calypso*

 

INVICTA GROUP (USA)
TechnoMarine, S. Coifman, Glycine, Invicta

 

 

Może ktoś coś skoryguje, doda do listy... :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grovana Watch Group (Swiss)

Grovana, Revue Thommen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerzej można poczytać na stronie Zegarki i pasja.

 

Zegarki w grupach producenckich – czyli która marka zegarkowa do kogo należy ...

zegarkiipasja.pl › artykul › 759-zegarki-...

 

 

Nie doczytałem do kogo należy Roamer.

 

Przepraszam powinno być "która" a w wersji mobilnej zmienia na "co"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są gwiazdki, ale nie ma wyjaśnień czego się one tyczą :D Domyślam że jedna gwiazdka to firmy modowe, ale dwie?


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są gwiazdki, ale nie ma wyjaśnień czego się one tyczą :D Domyślam że jedna gwiazdka to firmy modowe, ale dwie?

Ja też nie wiem. Szczerze mówiąc, skopiowałem to nie sprawdzając w pośpiechu, czy jest jakaś "legenda" do tego.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, ale muszę przyznać że taka rozbudowana baza jest przydatna.


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem. Szczerze mówiąc, skopiowałem to nie sprawdzając w pośpiechu, czy jest jakaś "legenda" do tego.

Jakiś link do oryginału i autora? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po angielskich nazwach krajów i układzie, nie kopiowałem tego z ZiP - ale dzięki za dodanie odnośnika do nich, bo u nich wszystko widać bardzo fajnie i klarownie. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez CamilleCross18
      Niestety nie znam się na zegarkach a chciałabym w prezencie ślubnym podarować młodej parze zegarki. Niestety nie za bardzo wiem na jakie firmy warto spojrzeć, ponieważ słyszałam że na przykład Fossil ma ładne zegarki, ale mechanizm jest kiepski i ich zegarki mogą się szybko psuć. Zależy mi żeby kupić na prawdę ,,porządny" zegarek w granicach od 700 - 1500 zł, zdaję sobię sprawę że nie będą to zegarki bez żadnych ograniczeń ale tylko na tyle mogę sobie pozwolić. Proszę o poradę, zegarek młodzi wybiorą sobie sami ale chciałabym zaproponować dobrą markę, jedyne czego mogę się spodziewać to to że nie będą to raczej zegarki sportowe.
       
      Czy któraś z tych firm jest odpowiednia ? Ktoś zna lepszą ?
       
      A może ktoś zna miejsce w Trójmieście do którego mogłabym się udać po taką poradę ?
       
      Uprzejmie proszę o pomoc
    • Przez ejs2
      Witam. Przeglądając allegro natknołem się na zegarek marki Tissot z słynnej marki PRC 200. Oto link :
      http://allegro.pl/zegarek-meski-tissot-t17-1-586-52-nowy-prc-200-i5176407456.html
      Otóż jest mi bliżej do stwierdzenia iż sprzedawca albo sprzedaje podrobiony zegarek lub może nawet jest typowym oszustem. Jego konto na allegro  nie posiada żadnych gwiazdek ani opinii , gdyż zostało założone 24.02.2015, 20:24:39  ( dzień dzisiejszy to 16.03.2015 ). Czyli zostało założone jakiś miesiąc temu.
      Po drugie zdjęcia na tej aukcji nie są jego , patrząc na zdjęcie  zegarka na ręce jakiegoś delikwenta wydaje się a nawet jest pewne , że to nie jest zdjęcie powyższego allegrowicza - luxury_**** ,
      dlaczego ? otóż po wpisaniu do google grafika  tego sformułowania -  TISSOT T17.1.586.52 - pojawia nam się identyczne zdjęcie bodajże na 4 pozycji. Klikając więcej szczegółów dowiadujemy się, że zdjęcie zostało także wykorzystane w sklepie  http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/1429_Tissot_PRC_200_Chrono_T17158652. Po 3 cena 549 zł jest ceną bardzo niską , nawet w porównaniu do wcześniej przytoczonego sklepu. Niestety nie mam dostępu do konta allegro przez pewien czas , nie mogę wstawić tu zdjęć ( o które oczywiście bym poprosił allegrowicza o zrobienie i wysłanie mi ich ) , dlatego jeśli ktoś mógłby to zrobić ( lub nawet wysłać mi email tego allegrowicza w wiadomosći prywatnej to było by fajnie  i wtedy bym do niego napisał , bo niestety bez tego konta nie mam dostępu do jego emaila).
       
      A wy co o tym sądzicie?? Bardzo podobają mi się te zegarki i chciałbym sobie taki kupic , lecz uważam że po prostu coś tu nie gra w tej aukcji. Wogóle wysyłka darmowa i tylko płatność z góry  , dodatkowo pocztą paczką priorytetową .. -.- .
       
      Fajnie by było jakby jacyś eksperci wypowiedzieli się na ten temat , bo znam się mało na zegarkach .
      + Jeśli okazałoby się , że ta aukcja to fake , fajnie by było uniemożliwić tą działalność , bo osobiście uważam to za żenade , że ktos próbuje zarobić w niezbyt fajny sposób.
       
    • Przez wlodekS
      Mam taki zegarek: Cronomax 23 Rubis Automatic Incabloc Swiss Made i nie mogę ustalić, co to za marka. Może ktoś o niej coś wie? Będę wdzięczny za każdą informację.

    • Przez Magistr
      Witam!
       
      Paręset stonicowe książki, zegarmistrze, internetowe fora, strony... i nic! Proszę Was - pomóżcie mi w rozszyfrowaniu producenta tegoż zegara (mile widziany byłby też rok produkcji).
       
      Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
       

       
        




    • Przez ledr
      Witam!
      To mój pierwszy post, jestem nowicjuszem, jeśli chodzi o hobbystyczne zainteresowanie zegarkami, ale zaczynam coraz baczniej przyglądać się nie tylko temu, co można znaleźć u jubilerów, zegarmistrzów, czy w internecie, ale także... na nadgarstkach współplemieńców;-) Dzisiaj moją uwagę przykuł zegarek faceta, który stał niedaleko w kolejce do kasy w supermarkecie. Nie przyszło mi tylko do głowy, żeby podejść, grzecznie się przedstawić, wytłumaczyć się ze swoich zainteresowań i zapytać, co to za marka...
      Na szczęście zapamiętałem z grubsza wygląd, więc liczę na pomoc doświadczonych forumowiczów:-) Przeczesałem internet i znalazłem w miarę podobny zegarek (ale na pewno nie ten sam). Ten, którego szukam, miał najprawdopodobniej tytanową bransoletę (odcień, charakterystyczny układ ogniw, jaki znam ze swoich dwóch tytanowców) i takąż kopertę. Tarcza czarna - albo w ogóle bez indeksów, albo z bardzo małymi/ciemnymi, wskazówki jasne, krótkie, o ile pamiętam, to bez sekundowej. Charakterystycznym elementem był żółty pasek na obwodzie tarczy od 12 do 3 (tylko pierwsza ćwiartka, przynajmniej z miejsca, gdzie stałem, tak to wyglądało). Koperta masywna, na oko między 42 a 45mm. Poniżej zdjęcie Crotona, który jest zbliżony wyglądem do wyżej wspomnianego zegarka z wyjątkiem żółtego paska, tytanu i za długich wskazówek, a także innego splotu ogniw w bransolecie. No i ten na zdjęciu wygląda o kilka tysięcy dolarów taniej...:
       

       
      Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi, muszę uprzedzić, że zegarek widziałem przez chwilę, więc może któryś szczegół nie utkwił mi w pamięci zbyt precyzyjnie (mogę się mylić, co do tytanu bransolety, ale pamiętam kształt ogniwa...), jednak jak nie dowiem się, co to za marka (nawet jeśli jeszcze długo mnie nie będzie na nią stać), to chyba nie zasnę dzisiaj spokojnie...;-) Też tak macie?
      Pozdrawiam przedświątecznie,
      Leszek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.