Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

timex605

Jaki to mechanizm?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chiński automat, który kupiłem jako pamiątkę w Hong-Kongu. Podejrzewam, że nie ma on dokręcania koronką, a ja niestety go dokręcałem i teraz rezerwa chodu spadła do kilku godzin. Wieczorem nakręcam ruchem rotora, a rano staje około 4. Na koronce jest opór, więc nawet nie kręcę. Co to jest za wynalazek i co mu się mogło stać?

post-59311-0-74427400-1513959413_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi dlaczego nie można go dokrecać z koronki? Przecież to nie ma nic do rzeczy jeśli przestaje pracować pomimo naciagnietej sprężyny należy szukać gdzie indziej. Może zastane smary może coś w przekładni chodu się blokuje


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co to jest za wynalazek?

To może być mechanizm PTS 2B00 ale to zależy jakie zegarek ma komplikacje

post-76033-0-33003200-1513965502.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chiński automat, który kupiłem jako pamiątkę w Hong-Kongu. Podejrzewam, że nie ma on dokręcania koronką, a ja niestety go dokręcałem i teraz rezerwa chodu spadła do kilku godzin. Wieczorem nakręcam ruchem rotora, a rano staje około 4. Na koronce jest opór, więc nawet nie kręcę. Co to jest za wynalazek i co mu się mogło stać?

No sorry, ale trochę logiki... jeśli nie ma dokręcania to jakim cudem mógłbyś go dokręcać? A zwłaszcza w jaki sposób nakręcanie nienakręcalnego zegarka miałoby wpłynąć na rezerwę chodu?

Zegarki mechaniczne wymagają przeglądu co jakiś czas, jak Ci zależy na "pamiątce' to go zanieś do zegarmistrza i poproś żeby zrobił co trzeba, chociaż obawiam się że może Cię pogonić z takim wynalazkiem.  :D      


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może koronka jest po prostu zakręcona i dlatego stawia opór? Spróbuj odkręcić w drugą stronę.

 

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być mechanizm PTS 2B00 ale to zależy jakie zegarek ma komplikacje

Dziękuję bardzo. To chyba jest właśnie ten PTS 2B00. Oprócz datownika są jeszcze 3 małe tarcze. Miesiąc, 24h, i nr dnia tygodnia.

Będę go reanimował, bo ma dla mnie wartość sentymentalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może koronka jest po prostu zakręcona i dlatego stawia opór? Spróbuj odkręcić w drugą stronę.

 

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Gdyby było kręcone przy zakręconej koronce, to skończyłoby się brakiem oporu, zaraz po zerwaniu gwintu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.