Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Witam!

nowy zegarki kolekcja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 damtel

damtel
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:06

Witam,

Na imię mam Damian. Bakcyl  zegarków dopadł mnie jakieś dwa lata temu. Od tego czasu stale powiększam swoją mini kolekcję i cieszę się z każdej nowej sztuki. Cały czas "poluję" na allegro i olx, odwiedzam komisy i lombardy oraz zakłady zegarmistrzowskie w nadziei, że coś ciekawego mi się trafi. Obecnie posiadam ponad 50 zegarków z przekrojem od ZSRR (mam kilku przyjaciół w Rosji, którzy dla mnie ściągają ciekawe rzeczy "od chłopa" i z bazarków) poprzez stare klasyczne szwajcarskie, kończąc na nowych. Tylko kupuję, nie wymieniam i nie sprzedaję. Z budżetem też nie przeginam - mogę kupić zegarek za 5000, ale cieszę się również z tego za 50 zł wyrwanego komuś z przed nosa na allegro.

Czego oczekuję po zarejestrowaniu na forum? Wiedzy i podpowiedzi w nurtujących mnie kwestiach.

Co mogę zaoferować? Sam jeszcze nie wiem.

Zegarki to dla mnie odskocznia, zabawa. Moja żona kiedyś mi powiedziała "Im więcej pracujesz i mniej masz czasu, tym bardziej starasz się go sobie kupić i przychodzi do nas w tym czasie dużo zegarków" - może coś w tym jest.

Kocham i podziwiam te pudełeczka, w których ktoś potrafił zamknąć czas.

Pozdrawiam!

Damian

• 0

#2 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4726 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 23:34

Witaj na Forum. Zapewne znajdziesz tu wiele interesujących Cię informacji. Wymieniamy się swoimi doświadczeniami i cały czas się uczymy.

Co możesz dać od siebie? Hmmm, może namiary (lub kontakty) na ciekawe radzieckie zegarki ;)

• 0

#3 damtel

damtel
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 11:48

Muszę sobie przypomnieć bo miałem stronę na zasadzie allegro i zgłaszałem kolegom z Rosji to co mnie interesuje - licytowali dla mnie. Jedno ale jest takie, że więcej tam chińskich podróbek niż oryginalnych radzieckich zegarków i bardzo łatwo się naciąć... Drugą opcją pozyskania są wszelkiego rodzaju bazarki, ryneczki itp. - w Rosji handel pamiątkami (szczególnie wojskowymi) kwitnie. W zeszłym roku za 200 USD, chłopaki przywieźli mi 12 zegarków - Poljoty i Wostoki głównie. Moje kontakty nie są "w temacie" - to kierowcy, którzy do mnie przyjeżdżają ładować się moim towarem, ale są przesympatyczni i zawsze skłonni do pomocy. Teraz w związku z embargo rosyjskim na polską żywność, widujemy się rzadziej, ale jeśli będziecie czegoś potrzebowali ze wschodu to śmiało - zapraszam. Pozostaję w stałym kontakcie z ludźmi z: Rosji, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii, Grecji, Włoch, Francji i Norwegii - spróbuję uzyskać informacje gdzie co i jak i chętnie się podzielę na forum - wszystkiego sam nie wykupię :-)

• 0

#4 damtel

damtel
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 24 grudzień 2017 - 08:34

Zgodnie z obietnicą  :D

Przepraszam, jeszcze dwa bo miejsce w pudełkach mi się skończyło.

Załączone miniatury

• 20171224_000250.jpg
  • 20171224_000257.jpg
  • 20171224_000305.jpg
  • 20171224_000308.jpg
  • 20171224_000317.jpg
  • 20171223_235709.jpg
  • 20171223_235716.jpg

• 0

#5 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4726 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 19:22

Fajna kolekcja, ale coś mi się zdaje, że Tissot (na pasku) z pierwszego zdjęcia nie do końca jest Tissot'em...

• 0

#6 damtel

damtel
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 19:39

Walter_87 bez pudła... Tissot nie jest tissotem. Aviatory też mam trzy: pierwszy który kupiłem niestety ma skośne oczka. Drugi to f-series kupiony w Ryanair po solidnej dawce alko. Trzeci to mój wyśniony orginalny rusek. Tissot i chińczyk są w pudełeczku, żeby mi przypominały o błędach... Na szczęście z tego co się orientuję to jedyne shity w tych pudełkach. Mam jeszcze oczywiście Rolexa, którego kolega chciał mi ożenić w dobrych pieniądzach. Po wytłumaczeniu mu, że za ten zegarek nie dam mu więcej niż równowartość Vipa z biedronki - został u mnie jako ciekawostka.

Z przyjemnością chciałem również poinformować, że moja kolekcja w ostatnim miesiącu powiększyła się o niebagatelną ilość 20 egzemplarzy (Atlantic 3904 zakupiony już tutaj - na forum, Doxa 1955r stan słaby, stowa 1985, swatch sck401, 2 x citizen eco drive - w tym jeden tytanowy, 2x casio edifice, 2x invicta, 2 x wostok itp, itp.). Jak tylko wszystkie zbiorę do kupy - wrzucę zdjęcia. No i na koniec - czytam forum i wiem coraz więcej :-)

• 0

#7 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4726 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 15:42

:)
Fajnie, koniecznie pochwal się w odpowiednich działach!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowy, zegarki, kolekcja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych