Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule , zamieszczone 1,5 godz. temu tytuł parnis ultimate.Ktoś wie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie spełniało regulaminu? Jak masz link do niego to podeślij na pw.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze z powodu tego ze to podróbka Panerai, nie sadzisz?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales tam gdzieś napis Panerai mistrzu ? jak nie to odpuść takie uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:);) nastepny obrońca " chińskiego stylu zycia "

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja właśnie chce zmienić chiński na "inny" dlatego to ogłoszenie , zreszta jak wiele innych podobnych na bazarku , wiec prosba do wladz najwyższych o danie szansy powrotu na właściwe tory ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec napisz ogłoszenie raz jeszcze, a tu daj link czy oferta spelnia kryteria i po robocie :)

Bedziesz wiedzial wszystko;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales tam gdzieś napis Panerai mistrzu ? jak nie to odpuść takie uwagi

 

A dlaczego rzucasz się na zwykłych użytkowników? My nie usunęliśmy tego ogłoszenia. Nie mam pojęcia który konkretnie model wystawiłeś, domyślam się, że poszło o osłonę koronki. Była ona kiedyś wzorem zastrzeżonym przez Panerai, ale czy jest tak obecnie - nie jestem pewien.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo widzę że zabawa w ciuciubabkę trwa w najlepsze... Domyślam się, że chodzi o ten zegar, który pojawia się i znika niczym w starym przeboju BAJM.  B)

 

post-94542-0-80773700-1514820346.jpg

 

Krótko i na temat. czy to jest podróbka i dlaczego? Bardzo proszę o podanie klarownego wytłumaczenia bez określeń typu "kiedyś" i "prawdopodobnie".

 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to zegarek z grupy "ostra jazda po bandzie", ale nie podróbka. O TM na osłonę koronki już się wypowiedziałem - nie znam aktualnego stanu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protected as trademark. Ale gdzie, na jakich prawach, co dokładnie?

 

Pierwotny patent zgłoszony przez Marię i Giuseppe Panerai w USA w roku 1957, obowiązujący od 4.10.1960 (w latach 50 opatentowany również w Szwajcarii) zawiera dokładny opis. Zapewne wystarczy ominąć wciśnięcie koronki do ustawiania czasu po odciągnięciu blokady i już po patencie.

post-6402-0-91657600-1514825831_thumb.jpg

 

https://www.google.pl/patents/US2954665?hl=pl&dq=Panerai


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROPONUJĘ POCZYTAĆ - http://www.panerai.com/en/collections/watch-collection/luminor/luminor-marina-8-days-acciaio---44mm_pam00590.html

Device protecting the crown (protected as a trademark) brushed steel

 

Z czego wynika, że ten diwajs jest, lub był kiedykolwiek objęty w Polsce ochroną przynależną patentowi lub znakowi towarowemu? 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent na koronkę wygasł.

Natomiast zegarek widoczny na zdjeciu " ma nieszczescie być " kopią mocno charakterystycznego zegarka marki Panerai.

 

 

Uwazam go nie za inspirację, a za ewidentną podróbkę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie na tarczy pisze Parnis a nie Panerai, więc jak może być "ewidentną" podróbką? Kopiowanie/zrzynanie/naśladownictwo - tak, podróbka - nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę was, nie idźmy tą drogą raz jeszcze, nie zaczynajmy kolejnej wiodącej donikąd dyskusji "co kto uważa".

Administrator lub Moderator zadziałał w kwestii ogłoszenia, czymś się kierował, ja chcę wiedzieć czym. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jest Nowy Rok.

Na pewno chcemy sobie udowadniać czyja racja jest "lepsza"?

Nie ja usuwałem ogłoszenia dotyczace tego zegarka ale na szczęscie na nie nie trafiłem :) Nie zawsze wszystko jest jasne i jednoznaczne i wszyscy o tym wiemy.

 

Część postów nie jest juz widoczna i proponuje juz nie wznawiać tej dyskusji.

 

 

Wspaniałego Nowego 2018 Roku życzę wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika ze ogłoszenie nie naruszylo zasad forum a usunięcie wynikło z "z widzi mi się" lub bardziej "nie widzi mi się" jednego z adminow ale innych chamskich podrob na bazarku nie dostrzegl, żenada Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika ze ogłoszenie nie naruszylo zasad forum a usunięcie wynikło z "z widzi mi się" lub bardziej "nie widzi mi się" jednego z adminow ale innych chamskich podrob na bazarku nie dostrzegl, żenada Panowie

 

Masz przycisk zgłoś do moderacji. Wspomóż modów, nie mogą być wszędzie i zobaczyć wszystko. Ale po co? Lepiej pozrzędzić...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam, że administratorzy przy usuwaniu czegokolwiek powinni chociaż poinformować osobę przez PW. Mi swego czasu zginęło ogłoszenie i do dzisiaj nie wiem dlaczego. Znikające stopki to również norma. O ile  przy usunięciu ogłoszenia brak info jestem w stanie zaakceptowa to usuwanie mojej prywatnej stopki bez informacji o powodzie , jest czystej postaci chamstwem i prostactwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Generalnie uważam, że administratorzy przy usuwaniu czegokolwiek powinni chociaż poinformować osobę przez PW. Mi swego czasu zginęło ogłoszenie i do dzisiaj nie wiem dlaczego. Znikające stopki to również norma. O ile  przy usunięciu ogłoszenia brak info jestem w stanie zaakceptowa to usuwanie mojej prywatnej stopki bez informacji o powodzie , jest czystej postaci chamstwem i prostactwem

A co to była za stopka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam problemu z innymi ogłoszeniami , chodzi o proste zasady nie złamałem regulaminu wiec wara ode mnie i tyle . Napisałem zaraz po usunięciu do tego kolegi dlaczego i po co ogólnie żeby uzasadnil to mi odpisał "podroba panerai" i tyle , potem już nawet nie raczyl odpisać na kolejnego maila. Może niech się tutaj wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że to forum stara się być bardziej święte od papieża. Na WUSie jeśli nie ma magicznego napisu Marina Militare, to można spokojnie pokazywać zegarek, u nas to podróba panerai, nawet jeśli to jest wersja sterylna (a wydaje mi się że taki był zegarek slowhanda). Chyba że w Polsce są bardziej rygorystyczne przepisy prawne, ale jak na razie nikt tego wyraźnie nie napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.